Coca-Cola Oficjalnym Sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski od sierpnia 2018 roku

Polski Związek Piłki Nożnej ma przyjemność poinformować, że związał się umową sponsorską z firmą Coca-Cola. Począwszy od 1 sierpnia 2018 roku, koncern zostanie Oficjalnym Sponsorem Piłkarskiej Reprezentacji Polski, Reprezentacji Polski do lat 21, Reprezentacji Polski Kobiet, Reprezentacji Młodzieżowych, a także portalu Łączy Nas Piłka. Kontrakt będzie obowiązywać przez dwa lata, do 31 lipca 2020 roku.

Podpisanie umowy sponsoringowej z marką Coca-Cola jest naturalną konsekwencją wieloletniej strategii budowania silnej marki PZPN i Reprezentacji Polski. Cieszymy się, że firma o globalnym zasięgu, która od wielu lat jest partnerem najważniejszych imprez sportowych na świecie, docenia potencjał organizowanych przez nas wydarzeń oraz dostrzega korzyści płynące ze współpracy z Federacją oraz naszymi Reprezentacjami - powiedział Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Cieszymy się z nawiązanej współpracy i jesteśmy przekonani, że przyniesie ona korzyści dla obydwu stron. Partnerstwo z PZPN traktujemy jako strategiczne biznesowo na kolejne lata. To dla nas ogromne wyróżnienie i jesteśmy dumni z tego, że będziemy mogli wspierać drużynę uwielbianą przez Polaków - komentuje Stoyan Ivanov, Country Manager Coca-Cola Poland Services.

Coca-Cola w swoich działaniach angażuje się nie tylko w wydarzenia sportowe, ale również w wiele projektów poświęconych rozwojowi kobiet. Wspiera ich przedsiębiorczość i pewność siebie zarówno w kontekście kariery, kompetencji, także w sporcie, jak i własnej działalności gospodarczej. W ten sposób firma realizuje globalne zobowiązanie "5by20", w ramach którego do 2020 r. chce aktywować zawodowo 5 mln kobiet na całym świecie.

- Coca-Cola od lat wspiera kobiety, dlatego też podjęliśmy starania o tytuł Oficjalnego Sponsora Kobiecych Reprezentacji Polski. Wspieranie aktywności zawodowej kobiet to nieodłączna część filozofii firmy, a inkluzywność i wyrównywanie szans to kluczowe dla nas wartości, podobnie jak dzielenie się radością i pozytywnymi emocjami, także tymi związanymi z kibicowaniem i sukcesami sportowymi. Jesteśmy dumni, że dzięki współpracy z PZPN będziemy mogli pokazać zaangażowanie i osiągnięcia Kobiecych Reprezentacji Polski - wyjaśnia Paola Sandoval, Marketing Director Coca-Cola Poland Services.

W ramach umowy Coca-Cola otrzymała prawo do posługiwania się tytułami "Oficjalnego Sponsora piłkarskiej reprezentacji Polski", w odniesieniu do wszystkich drużyn objętych umową oraz "Oficjalnego Partnera serwisu Łączy Nas Piłka". Do komunikacji faktu sponsoringu firma będzie się posługiwać logotypem kompozytowym. Od 1 sierpnia 2018 roku logotyp marki znajdzie się także na bandach reklamowych podczas meczów drużyny narodowej rozgrywanych w Polsce, a także na ściankach konferencyjnych, stronie internetowej PZPN, portalu Łączy Nas Piłka, zaproszeniach, biletach czy programach meczowych.

System Coca-Cola w Polsce reprezentują firmy Coca-Cola Poland Services Spółka z o.o. oraz Coca-Cola HBC Polska. Coca-Cola Poland Services to spółka zależna The Coca-Cola Company, właściciela wiodących marek napojów bezalkoholowych, obecnych w ponad 200 krajach świata. Coca-Cola HBC Polska to oddział Coca-Cola Hellenic Bottling Company, będącej pod względem sprzedaży drugim na świecie rozlewcą napojów The Coca-Cola Company, docierającym do ponad 590 milionów konsumentów. Firmy z systemu Coca-Cola są liderem na polskim rynku napojów bezalkoholowych.