NAJGŁĘBSZY RELAKS NA ZIEMI - ODPRĘŻ SIĘ W KAPSULE FLOATINGOWEJ

Wyobraź sobie, że znikają dźwięki, obrazy, dotyk oraz grawitacja. Nie ma nic, a Ty czujesz jakbyś lewitowała w powietrzu. Napięcie i stres rozpływają się bez śladu. Mięśnie i stawy rozluźniają się całkowicie, znika ból pleców, karku i stawów - brzmi jak najgłębszy relaks na Ziemi? Znajdziesz go 15 minut od Centrum Warszawy w Studio Sante Uzdrowisku Miejskim.

Czym jest ta tajemnicza kapsuła?

Floating (z angielskiego: lewitacja) oznacza unoszenie się na powierzchni wody nasyconej solą. W Studio Sante jest to sól himalajska oraz lecznicza sól Epsom. Wysoka gęstość soli powoduje, że możliwe jest unoszenie się bez wysiłku na wodzie. Pozwala to szybko osiągnąć stan pełnego relaksu fizycznego i psychicznego. Temperatura wody jest utrzymywana na stałym poziomie 36°C i odpowiada temperaturze skóry, co stwarza wrażenie jedności z wodą.

Do wody strukturyzowanej w kapsule floatingowej w Studio Sante dodawana jest woda utleniona, która pomaga regulować wiele zaburzeń wynikających z niedoborów tlenu. Dlatego floating w Studio Sante można porównać do tlenoterapii, która poprawia radykalnie stan komórek, ponieważ oddychamy także przez skórę. Ten zabieg wprawia w błogostan, przynosząc następnie niewyobrażalną poprawę samopoczucia.

Unieś się ponad stres

Kapsuła odpływowa skutecznie redukuje stres, ponieważ odcina wszystkie bodźce zewnętrzne i pozwala rozpłynąć się w stanie zbliżonym do medytacji. Czyni Cię niedostępnym dla reszty świata i daje poczucie bezpieczeństwa. Podczas seansu bez żadnych obaw możesz zasnąć – godzina snu podczas floatingu to wypoczynek porównywalny z 4 godzinami snu w nocy!
– Unoszenie się na wodzie w kapsule odpływowej reguluje ciśnienie krwi oraz poziom hormonów stresu: adrenaliny i kortyzolu. Aktywuje wydzielanie endorfin, wprowadzających w doskonały nastrój i błogostan. Stymuluje mózg do wydzielania fal theta, charakterystycznych dla stanu medytacji. Fale theta również redukują stres, a ponadto zwiększają kreatywność, przyśpieszają proces uczenia się, budzą intuicję oraz integrują umysł i ciało. Nie do przecenienia jest jej wpływ regenerujący na cały organizm i – dzięki soli EPSON zawierającej magnez i siarkę – na skórę – mówi Maja Koprowska terapeuta Studio Sante.

Wytchnienie dla kobiet w ciąży i regeneracja dla sportowców

Kapsuła floatingowa stworzona jest przede wszystkim dla osób zapracowanych, zabieganych i zestresowanych. Zalecana jest również dla kobiet w ciąży (w drugim i trzecim trymestrze), zmagających się z bólami kręgosłupa i mięśni. Redukując stres, sesje w kapsule floatingowej mogą wpływać na pomyślny przebieg ciąży i pomagać w walce z bezsennością, która dokucza wielu przyszłym mamom. Sesje floatingowe są polecane również po połogu, gdyż doskonale regenerują, pozwalają pozbyć się zmęczenia, a nawet przynoszą ulgę w stanach depresji poporodowej.

A jeśli jesteś początkującym lub profesjonalnym sportowcem i chciałabyś pobyć się kwasu mlekowego z mięśni i toksyn ze skóry, seans w kabinie floatingowej to znakomita okazja, by to zrobić. Już jedna wizyta w tej magicznej kapsule poprawia nie tylko stan fizyczny, ale także kondycję psychiczną, zwiększa koncentrację i buduje pewność siebie. Już jedna wizyta w kapsule poprawia nie tylko stan fizyczny, ale także kondycję psychiczną, zwiększa koncentrację i buduje pewność siebie. Wypróbuj, a sukcesy pojawią się same!