MAX FACTOR WYCHODZI NAPRZECIW POKOLENIU KOBIET, DLA KTÓRYCH PIĘKNO TO NIE TYLKO URODA

W dużym badaniu przeprowadzonym na światową skalę, dotyczącym piękna, Max Factor przepytał ponad 26. 000 kobiet z dziewięciu krajów świata, dzięki czemu odkrył znaczącą grupę, której podejście do piękna jest bardziej wymagające niż to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni przez dzisiejszy rynek kosmetyczny.

Bezpośrednim rezultatem badania jest nowa kampania “You X Max Factor”, która zwraca szczególną uwagę właśnie na te kobiety oraz zobowiązuje markę do rozwoju w odpowiednim dla nich kierunku.

88% kobiet wierzy, że piękno to wypadkowa wyglądu, osobowości oraz charyzmy
81% kobiet na całym świecie zwraca uwagę na wygląd kobiet, które widzą, znają i to z nich czerpie urodowe inspiracje; mniej z wyglądu modelek (10%) czy aktorek (28%)
80% kobiet twierdzi, że kampanie reklamowe nie potrafią we właściwy sposób odzwierciedlić kobiecego charakteru, który według badanych jest kluczowym aspektem ich piękna

Kim jest pokolenie kobiet, do których zwraca się Max Factor?

Kobiety, które deklarują powyższe poglądy, zwykle są już doświadczone życiowo, co sprawiło, że są pewne siebie .

Doprowadziło je to do całkowitego przedefiniowania tego, czym jest dla nich piękno: czymś więcej niż tylko urodą - niezależnie czy mają dzieci, pną się po kolejnych szczeblach kariery czy odnoszą sukcesy zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Kobiety z tego pokolenia często należą do przedziału wiekowego 35-50 lat, choć nie jest to regułą.

Kobiety te mają potężną moc, są pewne większości aspektów swojego życia i czują, że ich uroda znajduje się w szczytowym momencie. Poprzez swoje doświadczenia oraz ukształtowany charakter są ucieleśnieniem holistycznie pojmowanego piękna. Jednocześnie czują, że rynek kosmetyczny nie przemawia do nich w odpowiedni sposób.

Dziś, Max Factor zobowiązuje się do zwrócenia szczególnej uwagi na tę grupę kobiet oraz na to jak nawiązać z nimi kontakt i w jaki sposób do nich mówić.
Dowodem na to jest nowa kampania „You X Max Factor” oparta na porozumieniu.
Od teraz to pokolenie kobiet będzie w centrum zainteresowania Max Factor - od momentu tworzenia produktów dostosowanych do ich potrzeb, aż po promowanie piękna jako czegoś więcej niż tylko wygląd zewnętrzny - jako czegoś, co odzwierciedla ich charakter i doświadczenie.

To nie jest tylko kampania na najbliższy rok, to zobowiązanie marki na przyszłość.

Gdy globalnie obecne reklamy nie przemawiają do niej

Tylko 17% ankietowanych kobiet uważa, że reklamy urodowe mają aspiracje i tylko 10% uważa, że reprezentują współczesną kobietę. Oczywistym wydaje się fakt, że światowy przemysł kosmetyczny nie przemawia do tej grupy kobiet.
Podobnie niewiele, bo tylko 6% uważa, że naśladowanie urodowych ikon wpływa na poprawę ich urody.

Podczas gdy to właśnie modelki najczęściej występują w urodowych reklamach, według badania tylko 11% ankietowanych kobiet szuka inspiracji w ich wyglądzie, co oznacza prawie całkowity brak porozumienia z dzisiejszym rynkiem kosmetycznym w przypadku tej grupy. W rzeczywistości kobiety te inspirują się pięknem innych kobiet, które na co dzień spotykają w swoim życiu.

Jej wewnętrzna pewność siebie i zaufanie, które pokłada w swoich życiowych wyborach nie ma odzwierciedlenia w jej makijażu

Chociaż 80% kobiet z tego pokolenia twierdzi, że wie kim jest i czuje się pewnymi siebie oraz swoich wyborów życiowych, to tylko 14% kobiet na świecie czuje, że podejmuje słuszny wybór jeśli chodzi o makijaż.

Jak wykazały badania, głównym celem ankietowanych kobiet nie jest już osiągnięcie dzięki makijażowi całkowitej przemiany, ale podkreślanie swojej naturalnej urody tak, by czuć się najlepszą wersją siebie. 65% badanych kobiet nosi makijaż, aby podkreślić swoje atuty, podczas gdy duża część z nich jeszcze jako dwudziestolatki wykorzystywała makijaż do zabawy, do tworzenia nowych looków i wykreowania całkowicie nowej wersji siebie.

Ta zmiana w podejściu do piękna w żaden sposób nie zmienia ważnej roli jaką makijaż odgrywa w ich życiu. 90% kobiet niezależnie od wieku twierdzi, że makijaż jest bardzo ważnym elementem ich codziennego wyglądu.

Globalna Wiceprezeska Max Factor, Sheila Chaiban wyjaśnia: Wyniki tych badań to ważny znak ostrzegawczy dla Max Factor, a także dla szeroko pojętego sektora kosmetycznego. Głęboko wierzymy, że makijaż powinien sprawiać, że kobiety będą czuły się niesamowicie we własnej skórze. Czujemy się w obowiązku zapoczątkować zmianę i zapewnić, że rozmawiamy i uważnie słuchamy tego co mają nam do powiedzenia.
O to dlaczego powstał projekt „You X Max Factor”.

Od dziś wszystkie te kobiety stają się naszymi muzami. Ich ważne doświadczenia życiowe spotkają się z naszym doświadczeniem w dziedzinie makijażu. Zobowiązujemy się do wsłuchiwania się w ich potrzeby i pragniemy zapewnić, że wszystko, zaczynając od naszych kampanii reklamowych, aż po produkty, które tworzymy powstanie tak, by je inspirować i sprawiać, że poczują się najpiękniej. Max Factor zobowiązuje się do bycia liderem w tworzeniu ery piękna, wykraczającej poza jeden znany do tej pory wymiar. Zobowiązujemy się do tworzenia piękna, które jest czymś więcej niż tylko urodą.

Kluczowe wyniki badań

Piękno, które jest czymś więcej niż urodą

81% kobiet na całym świecie zwraca uwagę na kobiety, które widzi i zna w swoim życiu, by inspirować się ich wyglądem, zamiast wyglądem modelek (10%) czy aktorek (28%)
88% kobiet wierzy, że piękno to połączenie zewnętrznego wyglądu, osobowości oraz charyzmy
86% kobiet wierzy, że prawdziwe piękno nie polega na próbie wyglądania jak ktoś inny, ale na akceptowaniu siebie takiego jakim się jest

Ważne doświadczenia życiowe kobiet są ściśle powiązane z ich postrzeganiem kobiecego piękna

88% kobiet wie kim jest i kim chce być oraz uważa, że ma to bezpośredni wpływ na to jak wyglądają
Ponad 80% jest pewna siebie – w związkach, w rodzicielstwie oraz karierze
73% wierzy, że doświadczenie czyni je pięknymi

Podkreślać, a nie zmieniać

90% przebadanych kobiet przyznało, że makijaż jest bardzo ważnym elementem ich codziennego wyglądu
65% kobiet maluje się, by podkreślić swoje atuty, natomiast tylko 19% używa makijażu w celu całkowitej przemiany
52% kobiet nosi makijaż po to, by wyglądać młodziej, zdrowiej i na mniej zmęczone

Informacje na temat badania „You X Max Factor”:

Badanie „You X Max Factor” zostało przeprowadzone przez firmę delineate, zajmującą się analizą strategiczną oraz jej siostrzaną spółkę opinion.life - międzynarodową firmą zajmującą się badaniem rynku. opinion.life wykorzystuje kombinację badań opinii i nauki behawioralnej, by odpowiednio zrozumieć i przewidzieć opinie, zachowania
i postawy kształtujące świat.

Badanie zostało przeprowadzone pod koniec 2017 roku i objęło swoim zasięgiem 26,000 kobiet w dziewięciu krajach: Australii, Chinach, Argentynie, Polsce, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Kraje te zostały wybrane w celu zrozumienia kobiet, z którymi na co dzień komunikujemy się jako marka. Wybór poszczególnych państw został dokonany na podstawie lokalizacji, w których produkty Max Factor są najczęściej kupowane (chcieliśmy wiedzieć co czują nasze klientki) i w taki sposób, aby stworzyć globalną grupę reprezentatywną, dlatego też objęliśmy badaniem jak największą ilość kontynentów.

Kobiety uczestniczące w badaniu zostały wybrane za pomocą specjalnych internetowych paneli konsumenckich przeprowadzonych w każdym kraju, a następnie zostały one zaproszone za pośrednictwem e-maila do wypełnienia ankiety internetowej przez komputer lub swój telefon komórkowy. Respondenci musieli spełniać niezbędne warunki: należeć do określonego przedziału wiekowego oraz zamieszkiwać region określony na podstawie lokalnych statystyk opracowanych specjalnie dla każdego kraju.