Nowości chroniące naszą skórę przed promieniami słonecznymi (i nie tylko)

Wpływ światła słonecznego na skórę jest badany od wielu lat. Do tej pory zajmowano się głównie ultrafioletem, zwłaszcza promieniowaniem UVB i UVA, nie podnoszono jednak tematu pozostałych rodzajów promieniowania słonecznego, które docierają do naszej skóry, czyli światła widzialnego (VIS) i podczerwonego (IR). Istnieją już jednak jednoznaczne dowody, że cała energia słońca niekorzystnie oddziałuje na skórę. Dostępne do tej pory produkty przeciwsłoneczne chroniły przed promieniowaniem UV, nie zapewniały natomiast ochrony przed światłem widzialnym i podczerwienią, a badania wykazują, że zarówno VIS jak i IR, podobnie jak promieniowanie UV, generują wolne rodniki tlenowe uszkadzające wiele struktur komórkowych, w tym DNA, kolagen i elastynę.

CZY WIESZ ŻE…?
- Ochrona UVA/UVB blokuje wyłącznie 10% wszystkich promieni słonecznych?
- Poparzenia słoneczne w dzieciństwie zwiększają ryzyko zachorowania na raka
skóry w wieku dorosłym nawet o 80%*?
- 50% wtórnych wolnych rodników powstaje w wyniku ekspozycji na światło
widzialne i promienie podczerwone**?


/*Epidemiologia, biomarkery i profilaktyka nowotworów./
/**Journal of Investigative Dermatology (2012) 132, 1901-1907./

Światło widzialne a światło podczerwone
VIS, czyli światło widzialne, wywołuje u nas wrażenia wzrokowe. Poszczególnym
długościom fal promieniowania widzialnego (in. światła widzialnego) odpowiadają różne
barwy światła, począwszy od barwy fiołkowej aż do czerwonej. Światło widzialne
przyspiesza procesy starzenia się skóry, generuje przebarwienia i sprawia, że skóra traci swój blask, jest matowa i poszarzała. Przykładem negatywnego wpływu tego promieniowania jest światło emitowane przez źródła sztucznego światła, jak np. monitory, odbiorniki telewizyjne starszej generacji lub oświetlenie wewnętrzne.


IR to promieniowanie podczerwone odczuwane przez nas jako uczucie ciepła. Jego wpływ dobrze obrazuje przedwcześnie postarzała skóra przedramion piekarzy (emisja wysokiej temperatury z pieca piekarniczego) vs. skóra na twarzy: promieniowanie IR jest bowiem zamieniane w części na ciepło.

Sun Secure to linia dermokosmetyków przeciwsłonecznych, które, dzięki zastosowaniu
technologii Integral Secure, zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem: UVB,
UVA, światłem widzialnym oraz podczerwienią:
1. ochrona fizyczna: fotostabilny system filtrów zawierających, zależnie od produktu, odpowiednią kombinację w 100% naturalnych lub w 100% mineralnych filtrów;
2. ochrona biologiczna wewnątrz komórek dzięki połączeniu beta-karotenu oraz detoksofanu. Kompleks zapewnia ochronę antyoksydacyjną, neutralizuje wolne rodniki i pobudza naturalne systemy detoksykacji, hamując w ten sposób proces fotostarzenia;
3. głęboka ochrona i naprawa dna: niacynamid* chroni DNA przed uszkodzeniami
powodowanymi promieniami UV. Aktywuje PARP-1 – enzym uczestniczący w procesie naprawy DNA. Najnowsze dane naukowe potwierdzają, że ma korzystne działanie
w profilaktyce raka skóry.**


/* Niacinamid and risk of skin cancer in US women and men [Niacynamid a ryzyko raka skóry u amerykańskich kobiet i mężczyzn], Park SM., i inn., International Journal of Cancer, 2017.
** A phase 3 randomized trial of nicotinamide for skin-cancer chemoprevention [Faza 3 randomizowanego badania klinicznego nad wykorzystaniem nikotynamidu w chemoprofilaktyce raka skóry]; Chen AC., i in.,The new England Journal of Medicine, 2015./

NOWOŚCI W 2018

W 2018 roku marka SVR wzbogaciła swoją gamę przeciwsłoneczną o cztery nowe
produkty o delikatnych konsystencjach, które nie zostawiają śladów na skórze. Dzięki łatwej aplikacji i zmysłowym zapachom, ochrona przeciwsłoneczna nie jest już przykrym obowiązkiem, a momentem przyjemności. Różnorodne formuły dermokosmetyków Sun Secure są odpowiednie zarówno dla miłośników sportów plażowych, zwolenników leżenia na piasku, osób, które szukają lekkich konsystencji lub takich, które sięgają po bardziej odżywcze formuły. Dzięki zróżnicowanej linii SVR Sun Secure każdy może bezpiecznie cieszyć się urokami słońca. 

SUN SECURE EXTREME SPF 50+ ULTRA MATUJĄCY ŻEL cena: ok. 67 zł/pojemność: 30 ml

Zapewnia bardzo wysoką, wzmocnioną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki unikalnej konsystencji żelowego balsamu natychmiast się wchłania i nie pozostawia na skórze kleistej warstwy. Sun Secure Extrême Żel SPF 50+ został przetestowany w warunkach ekstremalnych przez sportowych entuzjastów: surferów, żeglarzy, narciarzy, wspinaczy wysokogórskich. Potrójna odporność żelu – na działanie wody, potu i na ścieranie – została przetestowana w warunkach silnego promieniowania słonecznego, wiatru i na dużych wysokościach.
Dla kogo?
Odpowiedni dla bardzo wrażliwej skóry oraz dla sportowców i osób przebywających w ekstremalnych warunkach (góry, wysokie nasłonecznienie). Dzięki unikalnej konsystencji żel przeznaczony jest równie dla wszystkich rodzajów skóry wyjątkowo wrażliwej na słońce – zarówno dorosłych, jak i dzieci powyżej 3 roku życia. Do stosowania na twarz i miejsca eksponowane na słońce. Niezwykle bezpieczna formuła zawiera w 100% filtry organiczne oraz subtelny, wolny od alergenów zapach, który nie wywołuje reakcji fotoalergicznej. Nie zawiera alkoholu, parabenów, ani oktokrylenu.

SUN SECURE SUCHY OLEJEK SPF 50 JEDWABISTY OLEJEK DO TWARZY, CIAŁA I WŁOSÓW cena: ok. 79 zł/pojemność: 200 ml

Ten jedwabisty, suchy w dotyku, olejek to niezwykle zmysłowy produkt, który chroni skórę twarzy, ciała oraz włosy. Dzięki bogatej formule odżywia naskórek i zostawia na nim satynowy, nietłusty film. Sun Secure olejek przeciwsłoneczny SPF 50 został wzbogacony o olejek kokosowy, bogaty w kwas laurynowy, który idealnie współdziała z proteinami włosów, sprawiając, że stają się miękkie i mocne.
Dla kogo?
To idealny produkt dla osób z długimi włosami, również po koloryzacji, oraz dla miłośników zmysłowych konsystencji. Dla wszystkich typów skóry wyjątkowo wrażliwej na słońce, dla dorosłych i dzieci powyżej 3 r. ż. Zawiera w 100% filtry organiczne, o subtelnym zapachu, który nie powoduje reakcji fotoalergicznej. Nie zawiera alkoholu, parabenów, ani oktokrylenu.

SUN SECURE MLECZKO W MGIEŁCE SPF 30 DO TWARZY I CIAŁA cena: ok. 72 zł/pojemność: 200 ml

Spray Sun Secure SPF 30 o konsystencji mlecznej mgiełki to produkt do błyskawicznej aplikacji, dla zwolenników lekkich konsystencji. Ten odporny na wodę, pot i ścieranie produkt można stosować zarówno na suchą, jak i na wilgotną skórę.
Dla kogo?
Sun Secure mleczko w mgiełce SPF 30 to znakomity produkt do ochrony wrażliwej skóry (twarzy i ciała) całej rodziny, również dzieci powyżej 3 r. ż. Sposób użycia:
Należy spryskać skórę z odległości ok. 20 cm i zaczekać aż mleczna konsystencja przekształci się w delikatną mgiełkę. Produkt równomiernie rozprowadza się na skórze i nie zostawia na niej tłustej warstwy. Jest kompletnie niewidoczny dla oka oraz odporny na działanie wody, potu i na ścieranie. Zawiera w 100% filtry organiczne, o subtelnym zapachu, który nie powoduje reakcji fotoalergicznej. Nie zawiera alkoholu, parabenów, ani oktokrylenu.

SUN SECURE JEDWABISTY KREM DO TWARZY SPF 30 O AKSAMITNEJ KONSYSTENCJI cena: ok. 60 zł/pojemność: 50 ml


Sun Secure Jedwabisty Krem do Twarzy SPF 30 to produkt przeznaczony do wysokiej ochrony przed promieniowaniem UVB, UVA, IR oraz światłem widzialnym. Dzięki jedwabistej, zmysłowej konsystencji nie pozostawia tłustej powłoki na skórze oraz zapewnia przyjemność podczas stosowania. Odporny na wodę, pot i pocieranie.
Dla kogo?
Dla całej rodziny, również dzieci powyżej 3 r. ż. Dla osób, które pragną promiennej i równomiernej opalenizny. Do ochrony przeciwsłonecznej skóry twarzy.