Praca z misją

Dzisiejszy rynek pracy oferuje wiele możliwości pracownikom. Często to właśnie pracownik wybiera swojego pracodawcę, zwracając uwagę nie tylko na aspekty finansowe, czy pozycję rynkową firmy. Coraz częściej przywiązuje wagę również do misji oraz wartości jakimi ta firma się kieruje. O łączeniu sukcesów ekonomicznych z misją, która motywuje i nadaje pracy dodatkowy sens czytamy w pierwszym, wspólnym raporcie wpływu grupy spółek DANONE.

Nieść zdrowie przez żywność – tak brzmi misja grupy spółek DANONE. Realizując ją, firma opiera swoją ofertę na wartościowych produktach oraz prowadzi działania społeczne na rzecz zdrowia i natury. Angażują się w nie partnerzy zewnętrzni i konsumenci, ale przede wszystkim sami pracownicy. To oni sadzą drzewa by chronić naturalne zasoby wody, zbierają żywność dla potrzebujących dzieci oraz angażują się w liczne akcje wolontariackie. Takie możliwości sprawiają, że grupa spółek DANONE jest idealnym miejscem dla ludzi z pasją, którzy chcą zmieniać świat na lepsze.
Misja niesienia zdrowia, którą realizuje grupa spółek DANONE, nadaje naszej pracy dodatkowy sens. Dzięki niej, swoją pracą wpływamy nie tylko na wynik ekonomiczny firmy, ale też na ważne kwestie społeczne, jak zdrowie czy ochrona zasobów naturalnych w Polsce. – mówi Magda Dybska – Tabor, Dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi, grupa spółek DANONE.

DOBRE PRAKTYKI DANONE
DANONE od wielu lat realizuje liczne programy edukacyjne, które dają pracownikom możliwość wspierania ważnych kwestii społecznych. Należą do nich: program Fundacji NUTRICIA ,,1000 pierwszych dnia dla zdrowia”, ,,Mamo, tato, wolę wodę!” oraz ,,Po stronie natury” realizowane przez Żywiec Zdrój, ,,Śniadanie daje moc” prowadzony przez Danone, ,,Twoje posiłki w walce z chorobą”, zainicjowany przez Nutricię Medyczną. Dzięki tym działaniom edukacja żywieniowa i ekologiczna dotarła już do milionów Polaków. Dodatkowe możliwości samorealizacji pracowników, niesie program wolontariuszy NUTRICIA. W samym 2017 roku pracownicy zrealizowali aż 90 projektów wolontariackich, na rzecz lokalnych społeczności.
CENIONY PRACODAWCA
Spółki DANONE są szczególnie cenione za kulturę organizacyjną, opartą na wartościach oraz za środowisko pracy. Przekłada się to na liczne wyróżnienia, do których należy m.in. tytuł ,,Najlepszego Pracodawcy” już 5 rok z rzędu przyznany NUTRICIA za tworzenie najbardziej angażującego środowiska pracy. Natomiast Danone (produkty mleczne) ma na swoim koncie m.in. prestiżowy tytuł „Najbardziej pożądanego pracodawcy” w opinii specjalistów
i menedżerów.
DANONE NA RYNKU PRACY
Chociaż wkład spółek DANONE w polski rynek pracy to nie tylko liczby, to te z pewnością przedstawiają się imponująco – całkowita liczba miejsc pracy utrzymanych w gospodarce
w 2016 r. dzięki działalności firmy to 14 586. Całkowita wartość wygenerowanych wynagrodzeń (630 mln zł) pozwoliłaby na zakup 1 450 mieszkań w stolicy, czyli 7,7% wszystkich mieszkań oddanych do użytku w 2016 r. w tym mieście. Działalność spółek generuje rocznie 2,85 mld zł w polskiej gospodarce, każdego roku zasilając budżet państwa 55 milionami złotych.