Nie bój się słońca - przygotuj się na nie!

Walka z przebarwieniami nie musi być długa i trudna oraz odbywać się wyłącznie jesienią i zimą. Sesderma, hiszpański producent profesjonalnych dermokosmetyków, opracowała wyjątkowe produkty - emulsję Azelac RU SPF 50 działającą na różne przyczyny powstawania przebarwień, którą można stosować także latem, oraz linię przeciwsłoneczną, naprawiającą uszkodzenia na poziomie DNA - Repaskin. Obie pomagają zredukować nieestetyczne plamki, a także zapobiegają ich ponownemu powstawaniu.

Przebarwienia są zmorą kobiet w każdym wieku i o każdym kolorze skóry, ryzyko ich wystąpienia wzrasta jednak z wiekiem i częściej przydarza się osobom o ciemniejszej karnacji, ze względu na większe wytwarzanie barwnika przez organizm. Nie znamy przyczyn ich powstawania – zwykle jest ich kilka jednocześnie: od skłonności genetycznych, przez zaburzenia hormonalne, po czynniki zewnętrzne, jak niektóre leki – jednak wiemy, że istotną rolę w problemach z nierównym kolorytem skóry odgrywa promieniowanie słoneczne.

Systematyczność a skuteczność

Jeśli z przebarwieniami zaczynasz walczyć dopiero wtedy, kiedy się pojawią, przygotuj się, że ta walka będzie dłuższa i – w zależności od natężenia problemu – może być trudniejsza. Aby tego uniknąć, należy skutecznie zapobiegać ich tworzeniu się, dbając o kompleksową całoroczną pielęgnację opartą na kosmetykach zawierających składniki o udowodnionym działaniu, które nie tylko zmniejszają objawy problemów z pigmentacją, ale sięgają do ich źródła. Sesderma, hiszpańska firma, obecna w 60 krajach na całym świecie, działająca na rynku dermokosmetyków od prawie 30 lat, szczególną uwagę przykłada do rozwiązania problemów z nadmierną pigmentacją, wykorzystując w tym celu najnowsze osiągnięcia nauki. Linie Azelac RU i Repaskin zawierają produkty, które razem tworzą kompleksową bazę pielęgnacyjną dla cer z problemem przebawień i fotostarzenia.

NOWOŚĆ – Azelac RU SPF50 – potrójne działanie

Najnowszy produkt z linii Azelac RU – opracowanej dla osób z zaburzeniami pigmentacji – emulsja rozświetlająca Azelac RU SPF50 redukuje przebarwienia o różnym podłożu i zapobiega ich dalszemu powstawaniu, a dzięki zawartości czynników wzrostu pochodzenia roślinnego działa także przeciwstarzeniowo. Głównym wyróżnikiem Azelac RU SPF50 jest bogaty skład uwzględniający szereg czynników wpływających na mechanizmy powstawania przebarwień i ich złożoność. Emulsja zawiera innowacyjne składniki aktywne o działaniu depigmentującym i zwalczającym przebarwienia, m.in. kwas azelainowy, kwas traneksamowy oraz filtry fizyczne i chemiczne SPF50, chroniące skórę przed promieniowaniem słonecznym, rozświetlające pigmenty oraz czynniki wzrostu TGF-BETA 2, które regenerują macierz skórną i wzmacniają rusztowanie skóry. Dzięki nanotechnologii składniki emulsji docierają aż do warstwy skóry właściwej, zapewniając intensywne działanie depigmentujące.

Dzięki Azelac RU SPF50 nie będziesz już potrzebować zestawu kosmetyków na różne problemy i różną pogodę – ten innowacyjny produkt, łączący skutecznie funkcje ochronne, wyrównujące koloryt skóry i działanie przeciwstarzeniowe, ułatwia codzienną pielęgnację i redukuje liczbę stosowanych kosmetyków. Może być aplikowany przez cały rok działając profilaktycznie, dzięki czemu przygotowuje skórę do zwiększonego promieniowania słonecznego w okresie letnim, minimalizując ryzyko wystąpienia przebarwień.

NOWOŚĆ: Azelac RU SPF50 (50 ml) 175,50 zł

Składniki aktywne: kwas azelainowy, kwas traneksamowy, 4-butyl rezorcynolu, udecylenoil fenylaniny, diacetyl boldyny, wyciąg z morwy białej, glukozyd askorbylu (najbardziej stabilna postać witaminy C), niacynamid, filtry fizyczne i chemiczne SPF50, czynniki wzrostu TGF-BETA 2.

Repaskin – ochrona i naprawa na poziomie DNA skóry
Dzięki Azelac RU SPF50 nie musisz stosować dodatkowych kremów z filtrem. Ale piękna skóra to nie tylko twarz – aby zachować zdrowy i młody wygląd całego ciała, szczególnie latem chroń skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego. Szczególnie gdy oznaki fotostarzenia, w postaci utraty jędrności, przesuszeń, przebarwień czy miejscowego rogowacenia, są już widoczne. Taka skóra potrzebuje czegoś więcej niż zwykłej ochrony przeciwsłonecznej. Stworzona przez Sesdermę linia Repaskin łączy ochronę skóry przed promieniowaniem UV oraz odbudowę zniszczonych komórek. Kosmetyki z serii zostały opracowane z zastosowaniem nanotechnologii, zwiększającej przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry, i w oparciu o najnowsze osiągnięcia genokosmetyki: zawierają filtry fizyczne i chemiczne, które skutecznie powstrzymują promieniowanie UVA i UVB przed uszkodzeniem skóry, i technologię SHIELD-SYSTEM, zawierającą enzymy naprawiające DNA i neutralizujące fotouszkodzenia. Badania pokazują, że Repaskin naprawia nawet 50% uszkodzeń w DNA.
Produkty z serii Repaskin chronią skórę przed poparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami DNA, naprawiają uszkodzenia komórkowe wywołane przez słońce i powstrzymują uszkodzenia oksydacyjne. Są polecane na co dzień i w okresie intensywnego promieniowania UV, skutecznie działają zarówno jako dodatkowa porcja antyoksydantów przy stosowaniu Azelac RU SPF 50, jak i ochrona przed słońcem przy pielęgnacji innymi preparatami na przebarwienia z linii Azelac RU. Linia Repaskin zawiera: Repaskin Mender Serum liposomowe, Repaskin Fotoprotector SPF50 do twarzy z formułą Dry Touch, Repaskin Fotoprotector SPF50 do ciała, Repaskin Żel post-solar, Repaskin Transparent Spray SPF50 i Repaskin Defense Mgiełka.