Jak wzmocnić efekty treningów na siłowni przy pomocy kosmetyków?

Kiedy myślisz o wyszczupleniu ciała pierwsze co przychodzi Ci na myśl to ćwiczenia i dieta - to podstawa! Ale nie zapominaj też, że odpowiednio dobrane kosmetyki mogą w doskonały sposób wspomagać ten proces. Malwina Zasada, kosmetolog, trener krajowy i ekspert francuskiej marki Institut Esthederm, podpowiada jakie produkty wyszczuplające stosować i wyjaśnia, w jaki sposób pomagają rzeźbić ciało.

Kiedy myślisz o wyszczupleniu ciała pierwsze co przychodzi Ci na myśl to ćwiczenia i dieta – to podstawa! Ale nie zapominaj też, że odpowiednio dobrane kosmetyki mogą w doskonały sposób wspomagać ten proces. Malwina Zasada, kosmetolog, trener krajowy i ekspert francuskiej marki Institut Esthederm, podpowiada jakie produkty wyszczuplające stosować i wyjaśnia, w jaki sposób pomagają rzeźbić ciało.
Aby wyszczuplić, ujędrnić ciało lub pozbyć się cellulitu potrzebujesz dobrego planu. Pamiętaj o tym, że właściwie dobrane kosmetyki, z bogatym składem potrafią skutecznie wspomagać efekty ćwiczeń na siłowni – to naprawdę możliwe!

Technika

Stosując kosmetyki wyszczuplające musimy wiedzieć, iż aby rzeczywiście zaczęły działać muszą głęboko wniknąć w skórę. – Ważne jest więc, aby stosować produkt bezpośrednio przed lub po ćwiczeniach fizycznych, kiedy naczynia krwionośnie są jeszcze rozszerzone. Penetracja składników aktywnych jest wtedy większa. Aplikacja powinna opierać się na zasadzie masażu, stosowaniu modelujących i podszczypujących ruchów ku górze – wtedy pobudzamy krążenie, a przez to naturalnie sprawiamy, że kosmetyk lepiej się wchłania. Technika wykonywania takiego masażu jest bardzo istotna i ma wpływ na osiągnięcie upragnionych rezultatów – tłumaczy ekspert.

Właściwy produkt

Kuracja wyszczuplająca i modelująca sylwetkę powinna opierać się na odpowiednio dobranych produktach. – Morpho Fitness to zaprojektowany z myślą o osobach aktywnych, tzw. „drugi strój sportowy”. Uzupełniający produkt do tradycyjnych zabiegów wyszczuplających lub treningów, który wzmacnia ich skuteczność poprzez zwiększenie i przedłużenie procesu spalania tłuszczu. Optymalizuje transformację kwasów tłuszczowych uwalnianych przy wysiłku fizycznym, zapobiegając ich ponownemu gromadzeniu się. Rozwiązuje problemy związane z tradycyjnymi metodami odchudzania (balsamy, specjalistyczne urządzenia lub programy treningowe), koncentrując się na redukcji tkanki tłuszczowej. Efekty są szybsze i bardziej trwałe – poleca ekspert. – Nawet przy umiarkowanej aktywności fizycznej kosmetyk aktywuje zużycie energii, ponieważ jest to koncentrat składników aktywnych – kofeiny, karnityny, przywrotnika, czyli składników mających świetne działanie wyszczuplające – dodaje.

Bogaty skład

Aktywacja wyszczuplania oraz redukcja cellulitu powinna opierać się na składnikach aktywnych, dobranych w ten sposób, aby stymulować naturalne procesy zachodzące w organizmie. – Serum Morpho Fitness oparte jest na składnikach wzajemnie się uzupełniających i wzmacniających. Przywrotnik zwiększa potrzeby energetyczne i produkcję energii, przekształca komórki magazynujące tłuszcz w komórki spalające oraz stymuluje metabolizm adipocytów. Karnityna zapobiega gromadzeniu się tkanki tłuszczowej. Natomiast kofeina zapewnia szybszą likwidację zapasów tkanki tłuszczowej. Wzmacnia usuwanie toksyn i produktów przemiany materii z organizmu – tłumaczy ekspert. Produkt ten sprawdza się więc doskonale przy redukcji wszystkich typów cellulitu, przy miejscowych nadmiarach tkanki tłuszczowej, podczas diet odchudzających i przy wzmożonej aktywności fizycznej. Z dnia na dzień w połączeniu z wdrożeniem ćwiczeń skóra staje się gładsza, a figura szczuplejsza i pięknie wymodelowana.

Dla wymagających

Jeśli borykasz się z problemami skóry wrażliwej, np. pękającymi naczynkami, nie musisz rezygnować z kosmetyków wyszczuplających. Warto wtedy wybrać produkty przeznaczone specjalnie dla niej. Intensive Glauscine Cream i Serum to kosmetyki zawierające innowacyjny kompleks Glauscine. W jego skład wchodzi glaucyna, która aktywuje uwalnianie rezerw tłuszczu i uniemożliwia ich ponownemu pojawieniu się oraz escyna aktywująca mikrokrążenie w celu skutecznego i długotrwałego działania odprowadzającego wodę. Dwumiesięczna kuracja sprawia, iż najbardziej uporczywy cellulit ulega widocznej redukcji, a skóra pozostaje wygładzona.

Intensive Glauscine Serum 200 ml, Institut EsthedermIntensive Glauscine Serum 200 ml, Institut Esthederm fot. materiały prasowe