Obalamy mity o stosowaniu witaminy C latem! Vita C Infusion Mincer Pharma

Powszechnie wiadomo, że witamina C ma szereg dobroczynnych właściwości dla naszego zdrowia i urody. Na stałe zagościła jako składnik kosmetyków do twarzy i ciała. Jej szerokie spektrum działania sprawiło, że zyskała ona miano "niekwestionowanej królowej w pielęgnacji skóry". Seria VITA C INFUSION oparta jest na trzech źródłach witaminy C - rokitniku i camu-camu, których owoce są bogate w naturalną witaminę C oraz na innowacyjnej witaminie C TETRA opracowanej przez naukowców.

Narosłe wokół witaminy C mity, dotyczące  jej negatywnego oddziaływania na skórę w trakcie lata, miały swoje źródło we właściwościach kwasu askorbinowego - jego  małej stabilności i konieczności dodawania  substancji przeciwdziałających jego rozkładowi, które mogły wywołać podrażnienia lub doprowadzić do powstania przebawień. W świetle wykorzystania najnowszych technologii pora jednak na zweryfikowanie tych opinii i zastąpienie ich sprawdzonymi faktami o stosowaniu witaminy C latem.

MIT NR 1 - Nie należy stosować kosmetyków z witaminą C w okresie letnim.

FAKTY: Gama VITA-C-INFUSION bazuje na wszechstronnym działaniu wysoko stężonej, naturalnej witaminy C, która działa antyoksydacyjnie, jest niezbędna do prawidłowego przebiegu procesu syntezy kolagenu - zapewniającego skórze sprężystość, oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. Otrzymywana biotechnologicznie,  innowacyjna forma  witaminy C  - witamina C  TETRA charakteryzuje się wysoką stabilnością, odpornością na oksydację, działanie słońca i temperatury. W przeciwieństwie do zwykłego kwasu askorbinowego - nie złuszcza ani nie podrażnia skóry, dlatego kosmetyki z tą postacią witaminy C mogą stosować również z okresie letnim  nawet osoby o wrażliwych typach skóry.

Seria VITA C INFUSION oparta jest na trzech źródłach witaminy C -innowacyjnej witaminie C TETRA oraz  dwóch naturalnych, bogatych źródłach witaminy C -  owocach  rokitnika i camu-camu, które dodatkowo zawierają naturalny filtr słoneczny w postaci ?-karotenu.  VITA C INFUSION powinna być linią pierwszej potrzeby właśnie w okresie letnim, ze względu na właściwości ochronne i zdolność przeciwdziałania negatywnym skutkom promieniowania słonecznego, na które jesteśmy narażeni szczególnie latem.

MIT nr 2 : Witamina C indukuje powstawanie przebarwień pod wpływem promieni UV.

FAKTY: Powszechnie wiadomo, że witamina C pomaga rozświetlać skórę i rozjaśniać przebarwienia. Ale wiele osób unika zabiegów i kosmetyków, zawierających wyższe stężenia tej witaminy, w obawie przed tym, że - choć z jednej strony witamina C rozjaśni skórę, to z drugiej - podrażni ją, pozbawi ochronnego płaszcza i w efekcie przebarwienia mogą pojawić się na nowo. Witamina C TETRA łączy w sobie skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Nie powoduje zaczerwienienia, wysuszenia, czy podrażnienia skóry, chroniąc ją  jednocześnie  przed przedwczesnym starzeniem oraz  przebarwieniami, nierównym kolorytem cery i niedoskonałościami.

Istniejące na skórze przebarwienia  nie są wynikiem stosowania preparatów z witaminą C , lecz powstają na skutek oddziaływania promieniowania słonecznego. Nadmierna ekspozycja na światło UV przyczynia się do powstania nieestetycznie wyglądających plamek.  Aby nie dopuścić do ich pojawienia się,  konieczne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremów z wysokim  filtrem SPF, nie tylko latem, lecz także w ciągu pozostałych miesięcy w roku.

Zniwelowanie powstałych już przebarwień jest możliwe dzięki regularnemu stosowaniu kosmetyków z witaminą C, które wyrównają koloryt skóry, a także zapobiegną powstawaniu kolejnych zmian.

W skład gamy Vita C INFUSION wchodzą:

 Intensywnie nawilżający krem na dzień N°601 - 50ml

 Przeciwzmarszczkowy krem na dzień i na noc N°602 - 50ml

 Rozświetlający krem pod oczy N°604 -15ml

 Przeciwstarzeniowe serum olejkowe N°606  - 15ml

 Nawilżająca mikrodermabrazja N°612-  75ml

Witamina C TETRA jest składnikiem Przeciwstarzeniowego serum olejkowego N°606 Vita C INFUSION.

INFORMACJE O MARCE

Rozwijając markę Mincer Pharma wierzymy, że tak, jak różne są kobiety, tak różne są potrzeby ich skóry. Dedykowane receptury kosmetyków Mincer odpowiadają na zróżnicowane wymagania kobiet. Wiemy, że tak, jak nie ma jednego lekarstwa na wszystkie dolegliwości, tak nie ma uniwersalnego kosmetyku dla każdej skóry. Dlatego Mincer Pharma opracowuje indywidualnie dopasowane receptury. Inspiracją przy tworzeniu naszych unikalnych, numerowanych formuł są dla nas nasze Klientki oraz najnowsze osiągnięcia medycyny estetycznej.