Trendy, które powinnaś wprowadzić do swojego mieszkania!

Chcemy modnie wyglądać i modnie mieszkać. Nie musimy wydawać fortuny na to, aby nasze wnętrza były zgodne z panującymi trendami. Wystarczy wprowadzić kilka elementów, aby ożywić przestrzeń i nadać jej odpowiedniego klimatu. Jak? Sprawdźcie, co radzą eksperci salonów Agata!

Myśląc o modnych aranżacjach warto śledzić firmy, które kreują i wyznaczają trendy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że będziemy zawsze na bieżąco z tym, co jest modne! Poniżej znajduje się kilka inspiracji od salonów Agata.


Jej wysokość Monstera
Monstera – efektowna roślina doniczkowa jest niekwestionowanym bohaterem tegorocznych aranżacji wnętrzarskich. Dobrze znosi warunki domowe i jest stosunkowo łatwa w uprawie, a do tego, dzięki pięknym liściom, stanowi wdzięczny motyw przewodni dla dodatków tekstylnych i nie tylko. Jeśli chcesz być modna, w tym sezonie nie może zabraknąć u Ciebie zielonych, tropikalnych akcentów! Zarówno we wnętrzu, jak i w szafie – monstera króluje wszędzie.


Flamingi, flamingi wszędzie
Zastanawialiście się kiedyś, skąd pochodzi fenomen flamingów? Z pewnością na popularność tych wyjątkowych ptaków ma wpływ ich nietuzinkowy kolor. Wprawdzie nie są całe różowe, ale mimo wszystko mają w sobie mnóstwo uroku! Tajemnica ich popularności prawdopodobnie nigdy nie zostanie do końca odkryta, ale jeśli chcesz być na czasie, to latem nie zapomnij o dodatkach z flamingami.


Kojąca moc mandali
Artystyczny wzór na bazie koła, wywodzący się z buddyzmu, staje się coraz popularniejszym motywem przewodnim modnych aranżacji. Mandale mają związek z medytacją, więc doskonale odnajdą się w sypialni, zdobiąc pościel bądź poduszki dekoracyjne. Plusem tego motywu jest uniwersalność kolorystyczna. Wzorzyste koła wyglądają równie atrakcyjnie w palecie wielu tęczowych barw, jak i w monochromatycznych, prostych zestawieniach. Podobno mandale odprężają i mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, więc warto sprawdzić, jak wpłyną na Twoje wnętrze!


- W obecnym sezonie mandale najlepiej sprawdzą się we wnętrzach na tle pudrowego różu. Popularność tego motywu przewodniego wynika z faktu, że powoli do naszych mieszkań wchodzi styl boho, który bazuje na zbliżonych motywach etnicznych – komentuje Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.


Moda ma to do siebie, że należy się nią inspirować, ale warto też pozostać w zgodzie z
własnym stylem. Dlatego zastanów się, który motyw przewodni jest Ci najbliższy, a następnie wprowadź go do swojego wnętrza, aby czuć się w nim jak najlepiej!

Aranżacja Agata MebleAranżacja Agata Meble materiały prasowe