Nawilżanie skóry latem z Galénic Aqua Infini

Nawilżanie skóry latem z Galénic Aqua Infini

KREM NAWILŻAJĄCY Pojemność: 50 ml

Krem składa się z odżywczego połączenia fazy żelowej TAMIS3 MOLECULAIRE? zemulgowanego z trzema olejami bogatymi w odżywcze kwasy tłuszczowe. Wszystko w celu wyrównania niedobóru lipidów (charakterystycznego dla skóry suchej) oraz niedoboru witaminy E pomagającej chronić ten typ cery. Po nałożeniu kremu pojawia się wrażenie niezwykłej świeżości, a jego odpowiednia konsystencja i odżywczy charakter zapewniają uczucie komfortu. Po godzinie od zastosowania kremu stwierdzono znaczący wzrost nawilżenia o 45%.

LOTION INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCY

Pojemność: 200 ml

Mleczko nawilżające to podstawowy produkt codziennego rytuału urody. Naukowcy Galénic stworzyli specjalne połączenie składników, które "zwilżają" skórę, nie powodując późniejszego wysuszenia. Formuła składa się w 80% z wody i w 20% z żelu TAMIS3 MOLECULAIRE?. W skórze otwierają się kanaliki, którymi inne kosmetyki pielęgnacyjne mogą wniknąć do jej wnętrza. Żel, który okleja ścianki kanalików, nie pozwala wodzie odparować i pomaga składnikom aktywnym przenikać w głąb skóry.

Zdolność do zwiększania skuteczności pielęgnacji w przypadku mleczka została zmierzona w dwóch badaniach klinicznych obejmujących parametr nawilżania:

zastosowanie emulsji, bez mleczka - siła nawilżania na poziomie 60%, emulsja Aqua Infini nałożona po zastosowaniu mleczka Aqua Infini- siła nawilżania na poziomie 79% (prawie 20% dodatkowego nawilżenia i przygotowania do dalszej pielęgnacji).

Sposób użycia: Lotion nakładać palcami i wewnętrzną stroną dłoni, ze względu na działanie okluzyjne (gesty wklepywania). Nie nakładać za pomocą płatka kosmetycznego, który pochłonie całą wodę zawartą w mleczku.

SERUM INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCE Pojemność: 30 ml

Koncentrat skuteczności, który jest najsilniej działającym kosmetykiem pielęgnacyjnym gamy Aqua Infini. Intensywnie nawilża i ujędrnia dzięki formule o silnym stężeniu składników aktywnych i strukturze gwarantującej skuteczność. Serum zawiera 2 razy większą zawartość wyciągu z róży jerychońskiej, a tym samym do wnętrza komórek dociera więcej białek o strukturze gąbki, 3 glikole wiążące wodę oraz betaina- sól znana ze swoich zdolności do przyłączania wody.

Jak sprawić, żeby to niezwykle wysokie stężenie składników aktywnych, czyli w rezultacie - woda, pozostało jak najdłużej wewnątrz skóry?

Pragnąc zachować całą moc składników aktywnych, naukowcy postanowili stworzyć wyjątkową powłokę chroniącą powierzchnię skóry, poprzez dodanie delikatnego oleju o właściwościach półokluzyjnych. Zrodziło to konieczność uniknięcia zmieszania oleju z fazą żelową, aby powłoka ochronna nie straciła swoich właściwości. Konieczne było opracowanie preparatu dwufazowego. Dzięki współpracy z firmą Capsum*, specjalizującą się w mikroprzepływach, udało się stworzyć wyjątkowy produkt.

Testy kliniczne potwierdziły niezwykłą moc nawilżania, jaką zapewnia Serum Aqua Infini: intensywnie nawilża skórę aż do 91%, a nawilżenie utrzymuje się ponad 48 godz. po zastosowaniu Serum.

Wytwarzane delikatnie, każde z osobna, NeoBulle? to kropelki oleju rozproszone w wodnistym żelu, chronione szybko znikającą powłoką, która uwalnia na powierzchni skóry olej w czystej postaci. Technologia NeoBulle? pozwala połączyć olej i wodę w skali makroskopijnej. Wiedza o mikroprzepływach pozwoliła opracować kapsułki w postaci niewielkich kropli oleju osłoniętych bardzo cienką błoną, stabilizowanych bez użycia środka powierzchniowo czynnego. Najpierw woda przenosi składniki aktywne w otoczce świeżości. Następnie, olej pokrywa i odżywia skórę, zapobiegając odparowaniu wody i ułatwiając wnikanie składników aktywnych w głąb skóry.

Sposób użycia: Serum intensywnie nawilżające należy nakładać po mleczku, a przed kremem stosowanym na co dzień w celu zapewnienia skórze komfortu.

EMULSJA NAWILŻAJĄCA

Pojemność: 50 ml

Emulsja jest odpowiedzią na potrzeby cery normalnej i mieszanej, wymagającej matowania. Lekkie połączenie fazy żelowej TAMIS3 MOLECULAIRE? zemulgowanej z pudrem matującym pochłaniającym sebum zapewnia skórze normalnej i mieszanej matowy wygląd. Po nałożeniu emulsji faza nawilżająca wnika w skórę, w celu jej wypełnienia. Emulsja sprawia, że skóra jest jedwabista i świeża, ujędrniona, z matowym wykończeniem. Po godzinie od zastosowania emulsji stwierdzono znaczący wzrost nawilżenia o 68%.