Natychmiastowa pomoc dla skóry na oparzenia, rany i otarcia

Oparzenia słoneczne, rany i otarcia to drobne podrażnienia i urazy, na które skóra jest narażona szczególnie latem, podczas przebywania na świeżym powietrzu. Sprzyja im zarówno większa ekspozycja na czynniki drażniące, ale także bardziej aktywny tryb spędzania czasu. Starte kolana, pęcherze na stopach czy poparzone przez słońce ramiona to wakacyjne przypadłości, które towarzyszą każdemu od dzieciństwa. Help4Skin to gama preparatów leczniczych, których celem jest zapewnienie właściwego przebiegu gojenia ran i oparzeń, aż do pełnej regeneracji skóry.

W większości przypadków nasze ciało jest w stanie samo regenerować skórę. Ważne jest jednak, aby zadbać o właściwą pielęgnację nawet małych oparzeń i drobnych ran. Zapewnienie odpowiedniej bariery ochronnej przed drobnoustrojami przyspieszy przebieg  procesów gojenia i zabliźniania , a także pomoże uniknąć infekcji i zapobiegnie  powstawaniu blizn i strupów.   Zmniejszenie towarzyszącego urazom i poparzeniom bólu wpływa dodatkowo na poprawę komfortu i samopoczucia.

Help4Skin Gojenie Oparzeń i Help4Skin Gojenie ran  to hydrokoloidowy żel przyspieszający gojenie oparzeń oraz  ran suchych i wilgotnych. Mechanizm działania tego inteligentnego hydrożelu opiera się o regulację mikrośrodowiska rany: w przypadku ran suchych zmniejsza utratę płynu przez naskórek, a w przypadku ran wilgotnych pochłania nadmiar płynu. W efekcie tworzy optymalne środowisko dla gojenia ran.

Żel Help4Skin  ma wielokierunkowe działanie: ? natychmiastowo zmniejsza ból, ? zapewnia efekt chłodzenia, ? przyspiesza gojenie, ? pomaga uniknąć infekcji, ? tworzy barierę ochronną, ? zmniejsza ryzyko powstawania blizn i strupów.

Help4Skin Gojenie oparzeń to hydrokoloidowy żel przyspieszający gojenie oparzeń, m.in. słonecznych. Reguluje poziom wilgotności rany. Nie tylko zabezpiecza ją przed wysychaniem, lecz także absorbuje wilgoć, gdy staje się zbyt wilgotna. Natychmiastowo zmniejsza ból oraz koi i chłodzi oparzone miejsce. Poręczna buteleczka z dozownikiem ułatwia dawkowanie preparatu.

Help4Skin Gojenie ran to hydrokoloidowy żel przyspieszający gojenie ran suchych i wilgotnych, takich jak: rany chirurgiczne, odleżyny, otarcia, czy owrzodzenia nóg. Przeznaczony do stosowania miejscowego wpływa na regulację ich mikrośrodowiska: w przypadku ran suchych zmniejsza utratę płynu przez naskórek, a w przypadku ran wilgotnych pochłania nadmiar płynu.   Może być stosowany zarówno na rany zamknięte, jak i otwarte. Nie przywiera bowiem do rany, dzięki czemu zapewnia bezbolesną zmianę opatrunku.  Postać spray`u gwarantuje higieniczną i dokładną aplikację preparatu.

Help4Skin Gojenie ran  to hydrokoloidowy żel przyspieszający gojenie ran suchych i wilgotnych, takich jak: skaleczenia, rany, otarcia i pęknięcia skóry, zadrapania, czy powierzchowne oparzenia.  Natychmiastowo zmniejsza ból. Reguluje prawidłowy poziom wilgotności rany, dzięki czemu pomaga uniknąć infekcji. Wskazany do stosowania zarówno na rany otwarte (przed pojawieniem się strupa), jak i zamknięte. Schładza i zmiękcza miejsce kontaktu z plastrem lub bandażem oraz zapewnia bezbolesną jego zmianę.

Podmiot odpowiedzialny: ZF Polpharma S.A.

Wyroby medyczne  Help4Skin są dostępne  w aptekach. Nie zawierają parabenów .

Mogą być stosowane u dzieci powyżej 2 roku życia.