A co gdyby zegarek pokazywał nie tylko czas? Smartwatch Fitbit Versa już w Polsce

Fitbit Versa to zaawansowane funkcje monitorowania zdrowia i aktywności, z których znany jest Fitbit. Funkcje te łączą się z szeroką kompatybilnością dla platform mobilnych i żywotnością baterii przekraczającą 4 dni. Użytkownicy mogą uzyskać szerszy obraz swojego ogólnego stanu zdrowia, co sprawia, że smartwatch jest nieporównywalny z jakimkolwiek innym dostępnym w tym momencie na rynku.

Twój codzienny towarzysz zdrowia, dobrego samopoczucia i fitnessu

Zaawansowane informacje o stanie zdrowia i aktywności, takie jak całodobowe monitorowanie tętna, treningi na ekranie (w tym pływanie) i automatyczne monitorowanie faz snu łączą się z inteligentnymi opcjami, do których należą szybkie odpowiedzi dla użytkowników systemu Android, muzykę dostępną w urządzeniu i playlisty z Deezer. „Nowe funkcje sprawiają, że Versa to idealny towarzysz naszych konsumentów. Zapewnia wszystko, co potrzebne we wspieraniu dobrego samopoczucia i aktywności”, powiedział Rares Florea, Regional Country Manager CEE w Fitbit. „Został zaprojektowany tak, aby skupiać się na aktywności w kontekście zdrowego trybu życia. Pomoże to prowadzić bardziej holistyczne, zdrowsze życie. Właśnie dlatego wierzymy, że Versa to smartwatch dla każdego.”


Zadbaj o stan zdrowia i planowanie rodziny, dzięki opcji monitorowania cyklu menstruacyjnego Fitbit wprowadził funkcjonalność monitorowania zdrowia kobiet, która pomoże kobietom lepiej zrozumieć, jak cykl menstruacyjny wpływa na ich stan zdrowaii. Według najnowszego badania marki, 80% kobiet nie wie, ile faz jest w cyklu menstruacyjnym, a ponad 70% nie było w stanie prawidłowo zidentyfikować średniej długości cyklu, co świadczy o braku świadomości na temat zdrowia kobiet.


Platforma jest już dostępna na urządzenia z systemami iOS oraz Windows Phone. Dla użytkowników posiadających Android, zostanie uruchomiona pod koniec maja. Funkcjonalność ta, została stworzona dla wszystkich kobiet od 13. roku życia, które korzystają z aplikacji Fitbit, dając wiele możliwości:
? Śledź swój cykl: W prosty sposób wprowadzaj dane dotyczące swojego cyklu menstruacyjnego i zapisuj objawy takie jak ból głowy, trądzik i skurcze; te informacje pomogą ci lepiej orientować się w swoim stanie zdrowia i w kwestii planowania rodziny. Będziesz też mogła z łatwością pokazać odpowiednie informacje swojemu lekarzowi.
? Dowiedz się, co jest przed tobą: Sprawdzaj prognozy cyklu, w której fazie aktualnie się znajdujesz oraz kiedy powinnaś oczekiwać następnej miesiączki dzięki nowemu algorytmowi Fitbit, który w miarę upływu czasu i dodawania kolejnych informacji staje się coraz bardziej inteligentny i dokładniejszy; sprawdź fazę cyklu jednym spojrzeniem na nadgarstek.
? Wszystkie dane w jednym miejscu: Sprawdzaj ogólne informacje w jednym miejscu i dowiedz się więcej o powiązaniu cyklu menstruacyjnego z aktywnością, snem i wagą w aplikacji Fitbit, aby lepiej zarządzać swoją aktywnością i potrzebą snu w określonych okresach miesiąca.
? Łącz się z innymi: Dołącz do innych kobiet poprzez Grupy w zakładce Społeczność w aplikacji Fitbit i otrzymaj wsparcie w kluczowych tematach, takich jak miesiączka, antykoncepcja, próby poczęcia, ciąża, okres okołomenopauzalny i menopauza.


Lekki i nowoczesny design na co dzień


Versa to najlżejszy, najbardziej przystępny smartwatch producenta. Jest wygodny, trwały i wszechstronny, dzięki czemu można go nosić przez całą dobę. Posiada ultra cienką obudowę i jest lekko zwężany i ukośny, aby dopasować się zarówno do małych jak i dużych nadgarstków. Zaokrąglony kwadratowy wyświetlacz wyposażony jest w jasny, kolorowy ekran dotykowy i wyraźną grafikę, zapewniając idealny format do oglądania wszystkich danych na twoim nadgarstku. Versa oferuje różnorodne stylowe
akcesoria, dzięki którym możesz zmienić swój wygląd w zależności od stroju lub aktywności.


Cena i dostępność


Fitbit Versa jest dostępny już u lokalnych sprzedawców w cenie 879 PLN w kolorze czarnym z czarną aluminiową obudową, szarym ze srebrną aluminiową obudową lub brzoskwiniowym z różowo-złotą aluminiową obudową; cena akcesoriów wynosi od 131 do 439 PLN. Fitbit Versa Special Edition jest dostępny w cenie 1 011 PLN z lawendową tkaną opaską z różowo-złotą aluminiową obudową lub grafitową tkaną opaską z grafitową aluminiową obudową, każdy w zestawie posiada też dodatkową, klasyczną czarną opaskę.