SERIALE, KTÓRE POMOGĄ CI ZACIEŚNIĆ WIĘZI Z TWOIM PUPILEM

Masz silną więź ze swoim zwierzakiem? To zapewne wiesz, że zwierzęta domowe mogą być znakomitymi kompanami podczas serialowego maratonu. Wyniki nowego badania Netflix potwierdzają, że większość z nas (78%) najchętniej zasiada przed telewizorem i oddaje się seryjnemu oglądaniu w towarzystwie merdających lub miauczących przyjaciół.

Zwierzęta jako istoty społeczne, chcą uczestniczyć w przyjemnej aktywności oglądania filmów i seriali. Przeważnie oglądanie nas odpręża, jednak czasem czegoś się przestraszymy lub zaciśniemy zęby dopingując jednego z bohaterów. Obecność psa lub kota, jego dotyk, bliskość może działać na nas w sposób kojący – mówi Piotr Wojtków, behawiorysta i trener szkolenia psów.

Poniżej propozycje seriali dostępnych na Netflix, które pomogą Ci zacieśnić więź z Twoim pupilem:

Kiedy chcesz się zrelaksować i poprzytulać ze swoim zwierzakiem…

Seria niefortunnych zdarzeń

„Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń” — serial na podstawie bestsellerowego cyklu książek napisanych przez Daniela Handlera (pod pseudonimem Lemony Snicket), z laureatem nagród Emmy i Tony, Neilem Patrickiem Harrisem w jednej z głównych ról — opowiada tragiczną historię sierot Baudelaire (Wioletki, Klausa i Słoneczka), których nikczemny opiekun, Hrabia Olaf, nie cofnie się przed niczym, by przejąć należny im spadek.

Chef’s Table

W serialu dokumentalnym Chef's Table odwiedzamy sześcioro najznamienitszych szefów kuchni z różnych zakątków świata. Poznajemy od kuchni ich życie i miejsca pracy.
Pełniejsza chata
Przygodom rodziny Tannerów nie ma końca. D.J. Tanner-Fuller współdzieli dom z siostrą Stephanie i przyjaciółką Kimmy, które pomagają jej w wychowywaniu trzech synów.

Grace i Frankie

W serialu „Grace i Frankie” Jane Fonda („Grace”) i Lily Tomlin („Frankie”) wcielają się w role dwóch kobiet, których życie niespodziewanie staje na głowie. Ich mężowie nagle obwieszczają bowiem, że są gejami i mają się ku sobie. Mimo że nigdy za sobą nie przepadały, panie muszą stanąć ramię w ramię, zmierzyć się z niepewną przyszłością i wypracować nową definicję „rodziny”. 

Seriale, przy których będziesz potrzebować emocjonalnego wsparcia od swojego czworonożnego przyjaciela …

13 powodów

Serial „Trzynaście powodów”, na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Jaya Ashera, opowiada historię Claya Jensena, który pewnego dnia po powrocie ze szkoły znajduje przed drzwiami swojego domu tajemniczą paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah Baker, jego koleżankę z klasy i szkolną miłość, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. W nagraniach Hannah zdradza trzynaście powodów, dla których postanowiła odebrać sobie życie. Czy Clay jest jednym z nich?

Czarne lustro

„Czarne lustro” to antologia nawiązująca do zbiorowego niepokoju, jaki odczuwamy względem współczesnego świata. Każdy odcinek opowiada inną wyrazistą i trzymającą w napięciu historię poruszającą temat współczesnej technoparanoi.

Dark

Zaginięcie dwojga małych dzieci wydobywa na światło dzienne skrywane sekrety czterech rodzin i zaburzone relacje pomiędzy ich członkami. Wypadki przedstawione w dziesięciu godzinnych odcinkach przybierają nadprzyrodzony obrót niepozostający bez związku z wydarzeniami, które miały miejsce w miasteczku w 1986 r.

Mindhunter

Rok 1977. Sfrustrowany negocjator Holden Ford znajduje zaskakującego sojusznika w osobie doświadczonego agenta Billa Tencha i zaczyna badania nad nowym typem morderców.