Te problemy najbardziej wpływają na wygląd skóry wokół oczu

Nieprzespana noc, stresujący czas w pracy - każda tego rodzaju sytuacja od razu odbija się w wyglądzie skóry okolic oczu. Dokładając do tego czynniki genetyczne i naturalne procesy starzenia się otrzymujemy naprawdę dużą dawkę problemów, które mocno obciążają i tak bardzo delikatną i wymagającą skórę tego obszaru. Istnieją jednak sposoby na cofniecie tych zmian i przywrócenie cerze młodszego wyglądu.

Okolica oczu to jeden z najbardziej wymagających obszarów. Skóra wokół nich jest cztery razy cieńsza niż skóra twarzy. Niemal pozbawiona tkanki podskórnej i uboga w gruczoły łojowe, jest też szczególnie narażona na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i wpływ mimiki. Co więcej ze względu na słabsze krążenie krwi i kruchość drobnych naczyń włosowatych w okolicy oczu w obszarze tym pogarsza się drenaż i zwiększa się przepuszczalność naczyń krwionośnych. Wszystko to prowadzi do pojawienia się zmian pogarszających stan skóry tej okolicy. Oto 4 najczęściej występujące problemy:

Cienie

Cienie pod oczami to zazwyczaj efekt zmęczenia organizmu. Do ich pojawienia się mogą przyczynić się brak lub niska jakość snu, stres, niezdrowe nawyki, jak palenie papierosów czy nadmierne spożywanie alkoholu lub kofeiny. Niestety zmiany stylu życia nie zawsze mogą być wystarczające, ponieważ sińce często są też po prostu konsekwencją procesu starzenia się skóry, który sprawia, że pod oczami staje się ona cieńsza, a odpowiedzialne za ciemniejszą barwę naczynia krwionośne, bardziej widoczne.

Opuchlizna

Opuchlizna dolnych powiek, nazywana też „workami” to wynik zastojów limfy w tkankach podskórnych. Przyczyn tego problemu może być wiele – począwszy od skłonności genetycznych, przez procesy starzenia się (związane ze spadkiem napięcia mięśnia okrężnego oka i osłabieniem tkanek wokół niego) aż po niezdrowy styl życia, czyli ponownie brak snu, nieodpowiednią dietę oraz nadużywanie alkoholu i papierosów. Opuchlizna coraz częściej pojawia się też u osób prowadzących siedzący tryb życia. W ich przypadku ma to związek z wolniejszym krążeniem limfy i gromadzącymi się w tkance podskórnej produktami przemiany materii.

Zmarszczki

Zmarszczki wokół oczu to problem znany chyba nam wszystkim. Należą one do pierwszych objawów starzenia się skóry i mogą pojawiać się już ok. 25. roku życia. Chociaż na początku potrafią wyglądać niewinnie, a czasem nawet dodawać uroku, z biegiem lat stają się bardziej widoczne i sprawiają, że cera traci młodzieńczy blask, a my wyglądamy na bardziej zmęczonych.

Zmęczenie

Zmęczenie oczu to nie tylko problem zdrowotny. Zmęczona może być również skóra w tej okolicy. Ciągła praca przed komputerem, niezdrowy tryb życia, stres to tylko niektóre ze źródeł tego problemu. Jego objawami jest najczęściej kumulacja powstawania cieni, opuchlizny i zmarszczek, sprawiająca, że wyglądamy mniej atrakcyjnie i po prostu starzej.

Precyzyjne określenie celu to klucz do sukcesu

– Nie zawsze cierpiąc z powodu obrzęków mamy jednocześnie problem ze zmarszczkami czy cieniami pod oczami. Dlatego, jeśli zdiagnozujemy u siebie któryś z najczęściej występujących problemów powinniśmy sięgnąć po produkt dedykowany dokładnie jemu, zawierający składniki, które zostały precyzyjnie dobrane do osiągnięcia konkretnego celu – mówi Katarzyna Stolarska, ekspert marki Lierac. Takie podejście przyjęła marka Laboratoires Lierac Paris wprowadzając na rynek linię Diopti zawierającą unikalną gamę 4 produktów, z których każdy jest precyzyjnie wycelowany na korektę problemu związanego z delikatną skórą wokół oczu. Preparaty, w zależności od potrzeb, wygładzają, rozjaśniają, łagodzą, usuwają zmęczenie i chronią z godną zaufania skutecznością. I tak, w przypadku DIOPTICERNE niwelującego 3 rodzaje cieni – sine, brunatne, głębokie, w składzie znajdziemy m.in. arnikę i witaminę C. Korygujący 3 rodzaje obrzęków DIOPTIPOCHE bazuje na pobudzającym mikrokrążenie imbirze, redukującym tłuszcz peptydzie lipolitycznym oraz redukującej zwiotczenia bażynie czarnej. DIOPTIRIDE, czyli intensywna kuracja korygująca 3 rodzaje zmarszczek: głębokie, mimiczne, wynikające z odwodnienia, zawiera roślinny kompleks o wysokiej skuteczności skrzyp – przywrotnik – bluszcz, którego zadaniem jest wypełnianie zmarszczek, koncentrat HYALU 2 o działaniu nawilżającym i wygładzającym oraz Hexapeptyd, redukujący zmarszczki mimiczne. Natomiast korygujący 3 oznaki zmęczenia: obrzęki, zmarszczki, cienie DIOPTIFATIGUE opiera się na działaniu czystej kofeiny, która redukuje obrzęki, niwelującej cienie witaminy C i koncentratu HYALU 2 o działaniu nawilżającym i wygładzającym. – Innowacją w gamie produktów Diopti jest również zawartość peptydów anti-blue light, które tworzą tarczę ochronną przed uszkodzeniem komórek skóry spowodowanym działaniem tak powszechnego obecnie niebieskiego światła, wytwarzanego przez telefony komórkowe, tablety i komputery – dodaje Katarzyna Stolarska.