Aktywny wypoczynek w malowniczym, włoskim regionie Emilia Romagna!

Jeśli uwielbiasz aktywny wypoczynek i jesteś otwarty na nowe doświadczenia, malownicze miejsce w północnej części Włoch z pewnością przypadnie Ci do gustu. Wellness Valley we włoskim regionie Emilia Romagna niewątpliwie powinno znaleźć się na Twojej liście wakacyjnych podróży! Sprawdź, co czeka na Ciebie w tym fantastycznym miejscu.

Dolina Wellness to inicjatywa, która zarówno wspiera lokalne środowisko, jak i zaprasza turystów do odwiedzenia i poznania regionu. Cała inicjatywa Wellness Valley ma na celu przekształcenie regionu Emilia Romagna w pierwszą i wiodącą dzielnicę na świecie pod względem wiedzy o dobrym i jakościowym życiu. Czerpie inspirację z tego co najlepsze we Włoszech, czyli bogatego lokalnego dziedzictwa: ludzi, tradycji, historii, sztuki, przyrody, żywności i wina.

Wellness Valley dla każdego

Jeśli więc jesteś osobą która ceni sobie samorozwój i dba o wysoką jakość swojego życia na pewno znajdziesz coś dla siebie! Oferta Wellness Valley to 53 hotele wellness oraz 12 ośrodków termalnych, ulokowanych pośród malowniczych, zabytkowych miast oraz w pobliżu wybrzeża Adriatyku nieopodal Ceseny, Ravenny i Rimini. Propozycja jest na tyle zróżnicowana, że daje możliwość wyboru najlepszej i najbardziej odpowiedniej opcji wypoczynku, aby każdy, kto odwiedzi region Emilia Romagna wyjechał z niego zadowolony i zrelaksowany.

Dla wszystkich gości przygotowany został również pakiet hotelowy w kilku różnych miejscach w regionie: w spokojnej, wiejskiej okolicy lub nad morzem. Ponadto odwiedzający mogą wybrać się w długą, rowerową podróż ścieżkami wiodącymi przez malownicze krajobrazy lub wziąć udział w zorganizowanych wycieczkach edukacyjnych. Ponadto wycieczki wgłąb lądu organizowane dla odwiedzających włoską Romanię to przede wszystkim pokaźna liczba szlaków górskich oraz prowadzące wzdłuż wybrzeża trasy. Sprawiają one, że Wellness Valley to idealne miejsce dla każdego kto lubi aktywny wypoczynek lub całkowity relaks w przepięknym otoczeniu.

Sportowe wyzwanie

Zgodnie z kluczowym przesłaniem przysłowia "w zdrowym ciele zdrowy duch" aktywność fizyczna zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniu bardzo pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę kondycji ciała. Sport i ruch dodatkowo wyzwala endorfiny, stymuluje pracę mózgu i poprawia stan psychiczny. Włoska Wellness Valley dzięki niezwykle rozwiniętej infrastrukturze sportowo-turystycznej oferuje wszystkim amatorom i miłośnikom aktywności fizycznej bogactwo pomysłów na to jak czynnie spędzić wolny czas. Z roku na rok w regionie Emilia Romagna przybywa liczba realizowanych inicjatyw sportowych, które gromadzą mieszkańców i turystów z wielu zakątków świata. W 2017 roku po raz pierwszy w Cervia - na wybrzeżu adriatyckim; odbyło się wydarzenie sportowe Iroman. W tym roku od 20 do 23 września odbędzie się druga edycja, podczas której wszyscy zawodnicy będą zmagać się w trójboju - pływanie, kolarstwo oraz pływanie. To nie tylko rywalizacja, ale i pokonywanie własnych fizyczno-psychologicznych barier, przede wszystkim jednak - Ironman to świetna zabawa w przepięknej, włoskiej scenerii. Przewiduje się, że około 2500 osób weźmie udział w tegorocznym wydarzeniu.

Dzięki bezpośrednim lotom z Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Katowic do Rimini lub Bolonii, które odbywają się ciągu całego roku w szybki i łatwy sposób możesz dostać się do tego włoskiego raju dla ciała i ducha.  Ponadto do października dostępna jest destynacja Rimini dlatego nie czekaj, zaplanuj już tę niezwykłą podróż i doświadcz kwintesencji włoskiego relaksu, który czeka na Ciebie w Emilia Romagna!