Sprytna Polka na zakupach, czyli smart shopping w praktyce

Wyprzedaże, sklepy online, programy lojalnościowe - coraz więcej z nas szuka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas robienia zakupów. Zachować kontrolę nad wydatkami pozwalają nam także rozwiązania wykorzystujące nowe technologie. Z czego warto skorzystać?

Zmiana wystroju sypialni, rozmowa kwalifikacyjna, weekendowy wypad ze znajomymi na Mazury - każdy pretekst do kupienia ładnego drobiazgu, uzupełnienia garderoby o nową koszulę lub wzbogacenia biblioteczki o kolejną pozycję książkową jest dobry. Nie ma co ukrywać: my, Polki, uwielbiamy robić zakupy, jednak zależy nam na tym, aby robić to z głową. Z głową czyli z korzyścią dla naszego portfela. Które rozwiązania wpisują się w trend smart shoppingu?

E-shopping, wyprzedaże

Grono zwolenników zakupów przez internet z każdym rokiem się powiększa. Zachęca nas do tego większa dostępność produktów online niż w sklepie stacjonarnym, często darmowa dostawa zamówienia, jak i możliwość bezpłatnego zwrotu. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na sprzedaż towarów tylko za pośrednictwem sieci. Letnie i zimowe wyprzedaże to dwie obowiązkowe pozycje w naszym rocznym planie zakupowym. Temu okresowemu szaleństwu ulega niemal każda z nas, to dobra okazja, aby nabyć potrzebne produkty w naprawdę niskich cenach. Ubrania, kosmetyki, akcesoria do domu, a nawet sprzęty elektroniczne - w tym czasie na okazje zakupowe możemy natrafić w wielu branżach.

Nowoczesne narzędzia do inteligentnych zakupów

Większość z nas nie wyobraża sobie codziennego życia bez smartfona. Aż 43% Polaków deklaruje, że bardziej uciążliwe byłoby zostawienie w domu telefonu niż portfela - tak wynika z badania #MobilnyPortretPolaka przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Banku Millennium*. A gdyby tak zgromadzić dopasowane do naszych potrzeb oferty wjednym miejscu? Taką możliwość daje platforma zakupowa goodie (bezpłatna aplikacja mobilna i strona internetowa www.goodie.pl), która pozwala w szybki i łatwy sposób przeglądać zniżki nie tylko w ulubionych sklepach, ale także restauracjach i lokalach usługowych. Bezpłatna aplikacja wspiera również programy lojalnościowe oraz umożliwia tworzenie list zakupów. Dzięki niej możemy mieć dostęp do informacji o promocjach, które czekają na nas np. w pobliskiej galerii handlowej. Użytkownicy aplikacji goodie mogą też korzystać z regularnie przygotowywanych, dostępnych tylko dla nich ofert specjalnych.

Sprytne zakupy = korzystne zakupy

Dostosowanie do naszych preferencji, wygoda użycia, ale także realne wsparcie oszczędzania podczas zakupów - to zalety inteligentnych aplikacji, które docenią prawdziwi smart shopperzy. Już od 10 września br. użytkownicy goodie mogą korzystać z funkcji pozwalającej na otrzymanie zwrotu części pieniędzy wydanych w wielu sklepach internetowych. W zależności od wyboru konkretnego sklepu, można liczyć na zwrot nawet do 25% wartości transakcji. Przeważnie jego wysokość wynosi, w zależności od marki sklepu i kategorii danego produktu, od 2 do 15%.

Jak uzyskać zwrot części wydatków?

Wystarczy pobrać na swój smartfon aplikację goodie lub odwiedzić stronę www.goodie.pl. Następnie wybrać usługę lub produkt oznaczone znaczkiem cashback, przejść do witryny sklepu danej marki przy pomocy linku na goodie i sfinalizować transakcję. W ciągu jednego dnia roboczego od zakupu, na specjalnym koncie w goodie pojawi się cashback ze statusem "Oczekujący". Status zmieni się na "Zatwierdzony" po potwierdzeniu przez sklep poprawności transakcji, nawet w ciągu 30 dni od zakupu. Po zebraniu min. 20 zł można je przelać na dowolne konto bankowe w Polsce. Co ważne, cashback łączy się z innymi zniżkami dostępnymi na platformie zakupowej goodie, oferowanymi przez sklepy internetowe objęte programem oraz ze specjalnymi zniżkami przygotowanymi specjalnie dla użytkowników goodie. Z goodie oszczędzanie pieniędzy może stać się nieodłącznym elementem codziennych zakupów.

materiały prasowe

* Bank Millennium, badanie #MobilnyPortretPolaka, grudzień 2017.