Pracujesz przy komputerze? Zadbaj o swój wzrok!

Powroty z wakacji często bywają bardzo trudne. Ciężko przyzwyczaić się na nowo do codziennej rutyny i obowiązków. Gdy wracamy do pracy przed komputerem z długiego urlopu często po kilku godzinach boli nas głowa i towarzyszy nam silne zmęczenie.

Jak zwiększyć swój komfort pracy przy komputerze jednocześnie chroniąc swój wzrok? Podpowiada Marcin Krasnodębski, ekspert marki Belutti:

1.      Monitor komputera ustaw bokiem do okna, żeby zapewnić sobie dostęp do światła naturalnego. Pamiętaj, że oświetlenie nie powinno się w nim odbijać. Optymalna odległość twarzy od ekranu wynosi 40-75 cm. Środek ekranu powinien się znajdować 10-22 cm poniżej oczu.

2.      Aby uchronić się przed przykrymi dolegliwościami zespołu suchego oka zawsze miej pod ręką krople do oczu, najlepiej te bez konserwantów.

3.      Ćwicz gałki oczne co pozwoli Ci wzmocnić mięśnie oka i poprawić akomodację. Popatrz w dal przez kilka chwil, zataczaj oczami ósemki, spoglądaj na boki pod różnymi kątami.

4.      Dobierz odpowiedni rozmiar i krój czcionki oraz zadbaj o kontrast między znakami i tłem.

5.      W klimatyzowanym pomieszczeniu pamiętaj o optymalnym poziomie wilgotności (45-55 proc.). Unikaj kurzu oraz dymu papierosowego.

6.      Raz do roku kontroluj swój wzrok u specjalisty. W przypadku wykrycia wady wzroku, bezwzględnie stosuj soczewki korekcyjne. Optyk pomoże w wyborze odpowiedniej powłoki. Będzie to powłoka antyrefleksyjna lub powłoka, która dodatkowo blokuje szkodliwe światło niebieskie pochodzące z ekranów cyfrowych.

O marce Belutti:

BELUTTI to polska marka z włoskimi korzeniami, która oferuje oprawy okularowe i okulary przeciwsłoneczne dla kobiet, mężczyzn i dzieci. Marka narodziła się w 1998 roku, w urokliwym włoskim miasteczku Belunno. BELUTTI to połączenie nowoczesnego designu i najwyższej jakości wykonania. Cechą charakterystyczną marki jest dbałość o detale - zdobiące zauszniki lub fronty opraw to znak rozpoznawczy Belutti. Każdy element jest idealnie wkomponowany w oprawę, a starannie wyselekcjonowane materiały są dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Okulary i akcesoria optyczne BELUTTI są dostępne w ponad kilkuset renomowanych salonach optycznych w Polsce i Europie.

Więcej na www.belutti.com