PRO-TOLERANCE KOJĄCY KREM NAWILŻAJĄCY DLA SKÓRY NADWRAŻLIWEJ OD MIXA

DLA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCEJ SKÓRY, MIXA ZAPEWNIA NAJWYŻSZE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI. Dwie formuły kremu dla każdego rodzaju skóry nadwrażliwej: LEKKI i BOGATY.

SYMPTOMY SKÓRY NADWRAŻLIWEJ - JAK JE ZAŁAGODZIĆ?
Najbardziej skłonna do podrażnień skóra wrażliwa reaguje nadaktywnie na wszelkie czynniki drażniące. W kwestii pielęgnacji wymaga szczególnej opieki, ale nie nadmiaru bodźców. Im mniej tym lepiej.

W przypadku skóry wrażliwej mierzymy się z dwoma głównymi problemami:
NADREAKTYWNOŚCIĄ I PODRAŻNIENIEM SKÓRY.
PIERWSZY PROBLEM: Granica tolerancji skóry na czynniki zewnętrzne jest zmniejszona. Nawet pozornie niegroźne bodźce mogą powodować ogniska zapalne, które sprawiają, że skóra jest zaczerwieniona, piecze, jest gorąca.
DRUGI PROBLEM: Uszkodzona bariera ochronna skóry powoduje utratę wody przez naskórek. Skóra traci odporność.


JAK RADZIĆ SOBIE Z NADWRAŻLIWĄ SKÓRĄ?
„Moi pacjenci proszą o pomoc ponieważ, jak mówią, ich skóra źle reaguje na wszystko, są zmęczeni ciągłymi dolegliwościami i brakiem poprawy, często pogorszeniem się zmian na twarzy po stosowaniu kolejnych kosmetyków. Osoby takie wymagają szczególnej
uwagi, troski i empatii. W szczególności zalecam unikania preparatów zmieniających naturalne PH skóry, zawierających alkohol, środki zapachowe, czy barwniki. Preparaty do skóry wrażliwej powinny zawierać jak najmniej składników, posiadać jednak substancje łagodzące i nawilżające skórę, a do kremów na dzień powinny dołączać filtr przeciwsłoneczny. Osobom ze skłonnością do podrażnień zalecam też pamiętać o stosowaniu delikatnych środków myjących twarz, środków, które nie tylko nie
podrażniają, ale też neutralizują wysuszenie naskórka powodowane przez twardą
wodę. Preparaty do demakijażu delikatnie, ale dokładnie powinny oczyszczać skórę,
nie wymagając tarcia naskórka.” lek. spec. dermatolog Grażyna Dziekan.

PIERWSZY KOJĄCY KREM NAWILŻAJĄCY OD MIXA PRO-TOLERANCE
Przez stworzenie nowej linii produktów do pielęgnacji skóry wrażliwej, MIXA pokazuje,
że możliwe jest spełnienie najbardziej restrykcyjnych wymagań dermatologicznych.
Jej kojąca, odżywcza formuła z kompleksem Omega-PP intensywnie nawilża i koi suchą oraz nadwrażliwą skórę. Skóra wrażliwa staje się bardziej odporna na czynniki drażniące i mniej reaktywna. Innowacyjna formuła zawiera kojący i odżywczy kompleks Omega-PP, który intensywnie nawilża i łagodzi podrażnioną skórę. Skóra nadwrażliwa jest bardziej odporna na drażniące czynniki zewnętrzne i jej reaktywność zmniejsza się.