SEPHORA WSPIERA KOSMETYCZNE START-UPY! WEŹ UDZIAŁW PROJEKCIE!

Szukasz partnera, by rozwinąć swój biznes kosmetyczny? Masz projekt, abrakuje Ci wsparcia? Sephora może Ci pomóc w realizacji marzeń! Do końca października trwa rekrutacja do programu Sephora Accelerate.

Sephora Accelerate to wyjątkowy, międzynarodowy program, dedykowany
budowaniu przedsiębiorczości wśród kobiet, założycielek firm kosmetycznych. Dzięki
niemu uczestniczki z Europy, Stanów Zjednoczonych, Ameryki Południowej i Azji
zdobywają niezbędną wiedzę i umiejętności, poznają zaawansowane narzędzia i
korzystają z mentoringu ekspertów, aby wynieść swój start-up kosmetyczny na
wyższy poziom. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października 2018 r. pod
adresem www.sephorastands.com/accelerate/


Na czym polega wsparcie SEPHORA Accelerate?


Program obejmuje cztery kluczowe elementy:
- Tygodniowy obóz, planowany na kwiecień 2019, to wprowadzenie, podczas którego uczestniczki intensywnie pracują nad swoim start-upem uzyskując pomoc w stworzeniu pozycjonowania marki, modelu biznesowego, opracowaniu planów rozwoju i strategii finansowania, oraz pozyskują doradztwo ekspertów w branży, w zakresie analiz rynku i konkurencji.
- W kolejnym kroku programu start-upy korzystają z rocznych, indywidualnych sesji mentoringowych z doświadczonymi leaderami w branży kosmetycznej oraz menedżerami Sephora z Europy i USA.
- Następnym etapem programu jest wsparcie finansowe – każdy projekt otrzyma grant pieniężny i będzie mógł ubiegać się o dodatkowe finansowanie.
- Kulminacją programu jest odbywający się w San Francisco Demo Day, który stanowi unikalną okazję do zaprezentowania swojego projektu ekspertom z branży, a także potencjalnym inwestorom i najważniejszym menedżerom sieci Sephora.


- Zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze kobiety, pasjonatki branży kosmetycznej, posiadaczki innowacyjnych projektów, produktów lub pomysłów z branży kosmetycznej do udziału w drugiej już edycji Sephora Accelerate z udziałem europejskich start-upów – mówi Małgorzata Dzięcielewska, Dyrektor Marketingu Sephora Polska. – W ramach projektu dzielimy się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem, wspierając społeczność ambitnych i innowacyjnych kobiet w rozwoju ich start-upów z branży kosmetycznej. Dajemy także możliwość uzyskania finansowego wsparcia na realizację projektów. Naszym globalnym celem do 2020 roku, jest stworzenie ekosystemu ponad pięćdziesięciu firm założonych lub zarządzanych przez kobiety – dodaje.

Dzięki dotychczasowym edycjom Sephora Accelerate, wsparcie uzyskało 31 kobiecych start-upów z 7 krajów.


Kto może aplikować?
Sephora zaprasza założycielki lub współzałożycielki startupów, które ukończyły 18 rok życia. Firma musi być w początkowej fazie rozwoju, ale już na etapie dalszym niż tylko
pomysł – posiadać gotowe próbki laboratoryjne produktów lub ich prototypy, i nie być jeszcze na etapie dystrybucji. Sephora chce pomóc start-upom, które mogą najwięcej skorzystać z jej wsparcia – tym ze świetnym pomysłem, ale jeszcze nie
generującym dochodów. Start-up może dotyczyć specyficznie produktu kosmetycznego, usługi, technologii ściśle wspierającej branżę kosmetyczną, oraz innych projektów istotnych dla tej branży. Promowane są projekty mieszczące się w koncepcie zrównoważonego rozwoju, przyjazne ekologicznie.


Druga europejska edycja programu Sephora Accelerate ruszyła 1 października.
Zostań następną wybraną bizneswoman i weź udział w przygodzie z Sephora
Accelerate w gronie kilkunastu innych przedsiębiorczych kobiet z całego świata!
Zapoznaj się ze szczegółami programu i aplikuj na www.sephorastands.com/accelerate/ w dniach 1–31 października 2018 r