W poszukiwaniu bezpiecznych i sprawdzonych kosmetyków dla dziecka

Niestety bardzo wiele kosmetyków dla dzieci zawiera niebezpieczne dla zdrowia składniki: alergeny oraz substancje mające negatywny wpływ na rozwój i zdrowie dziecka. Najsilniejszymi alergenami są substancje zapachowe, barwniki i niektóre konserwanty. Należy uważać też na substancje powodujące zaburzenia hormonalne. Na szczęście rodzice mogą znaleźć na polskim rynku również zdrowe i bezpieczne produkty dla maluszków. Kosmetyki Derma Eco Baby to jedyne na rynku organiczne i prawdziwie hipoalergiczne produkty. Warto sięgnąć po nie od pierwszych dni życia dziecka, także przy atopowym zapaleniu skóry i skłonności do alergii. Mamy, które używają produktów tej organicznej, certyfikowanej marki są zachwycone rezultatami.

Skóra noworodka jest o wiele cieńsza i bardziej chłonna niż skóra dorosłego człowieka, ponieważ nie ma jeszcze w pełni wytworzonej warstwy ochronnej. Dlatego do jej pielęgnacji powinniśmy używać tylko łagodnych kosmetyków, które zawierają bezpieczne dla zdrowia składniki. Certyfikowane produkty, wolne od zapachu, barwników i innych substancji drażniących gwarantują odpowiednią pielęgnację wrażliwej skóry dziecka, także z problemem atopowego zapalenia skóry (AZS).

Niestety nawet kosmetyki organiczne często zawierają silnie uczulające substancje zapachowe i mogą podrażnić skórę maluszka. Derma Eco Baby to bezpieczne połączenie składników organicznych i równoczesnie wolnych od alergenów.  Wyjątkowość kosmetyków Derma polega na tym, że w odróżnieniu od wielu produktów na rynku, są one pozbawione substancji zapachowych, barwników, które są silnymi alergenami oraz jakichkolwiek szkodliwych substancji. Cztery międzynarodowe certyfikaty gwarantują organiczność składników, hipoalergiczność i bezpieczeństwo dla środowiska. Znajdziemy wśród nich m.in:  ALLERGY CERTIFIED – przyznawany dla produktów wolnych od alergenów i jakichkolwiek szkodliwych substancji i ECOCERT ORGANIC – przyznawany dla produktów organicznych.  Receptura bezzapachowych kosmetyków Derma oparta jest na czystych i organicznych składnikach, takich jak: jak aloes, masło shea, olej kokosowy, olej z pestek moreli, olej ze słodkich migdałów, wit. E.

Na instagramie marki Derma znajdziemy bardzo wiele wypowiedzi mam, które są zachwycone efektami ich działania. Kosmetyki Derma przyniosły ulgę dzieciom, które borykały się z problemem trądziku niemowlęcego, atopowego zapalenia skóry, wysypek, alergii i łojotokowego zapalenia skóry.  Mamy opisują jak lekarze kierowali dzieci do specjalistów, którzy zapisywali maści ze sterydami. Szczęśliwie udało się ich uniknąć, dzięki skutecznie działającym kosmetykom Derma Baby.

DERMA ECO BABY KREM PIELĘGNACYJNY_100 ML _ ok 29 ZŁ

Certyfikowany, organiczny i hipoalergiczny krem Derma Eco Baby zapewnia bezpieczną i skuteczną pielęgnację. Kosmetyk ten jest polecany przez lekarzy dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia. To łagodny, silnie nawilżający krem, stworzony specjalnie dla wrażliwej skóry niemowląt i dzieci. Może być stosowany codziennie przez całą rodzinę. Jego receptura została oparta na organicznych, naturalnych składnikach: odżywczych olejkach i aloesie, które przywracają naturalną równowagę nawilżenia skóry. Krem jest wolny od substancji zapachowych, parabenów, innych niebezpiecznych konserwantów oraz barwników, tym samym minimalizując ryzyko reakcji alergicznych  i nadwrażliwości. Krem polecany jest również przy AZS i skłonności do alergii.

Krem pielęgnacyjny Eco Derma BabyKrem pielęgnacyjny Eco Derma Baby fot. materiały prasowe

DERMA ECO BABY  MAŚĆ ŁAGODZĄCA _ 100 ML _ ok 29ZŁ

Certyfikowana, organiczna i hipoalergiczna maść łagodząca Derma Eco Baby zapewnia zdrową i bezpieczną pielęgnację, skutecznie łagodzi podrażnienia na skórze dziecka. Lekarze polecają maść dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia. Maść Derma to specjalny, wodoodporny kosmetyk o właściwościach silnie pielęgnujących. Tworzy warstwę ochronną na skórze jednocześnie pozwalając jej swobodnie oddychać. Receptura Maści Derma Eco Baby została oparta na organicznych, naturalnych składnikach: odżywczych olejkach i aloesie.

Maść jest szczególnie zalecana do użycia na miejsca narażone na wilgoć - wokół ust i w okolicach pieluszki. Maść Derma jest wolna od substancji zapachowych, parabenów, oraz barwników, tym samym minimalizując ryzyko reakcji alergicznych i nadwrażliwości. Produkt powstał w trosce o najlepszą pielęgnację bez ryzyka uczuleń.

Maść Derma jest polecana również przy AZS i skłonności do alergii.

Maść Derma Eco BabyMaść Derma Eco Baby fot. materiały prasowe

DERMA ECO BABY SZAMPON / MYDŁO _ 150 ML_ok 25 ZŁ

Certyfikowany, organiczny i hipoalergiczny produkty 2 w 1: szampon i mydło zapewnia bezpieczną pielęgnację. Lekarze polecają ten kosmetyk dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia.

Szamon/mydło Derma jest przeznaczone dla szczególnie wrażliwej skóry ciała oraz głowy niemowląt i dzieci. Pozwala zachować optymalne nawilżenie i odżywienie skóry. Może być stosowany codziennie przez całą rodzinę. Jego receptura została oparta na czystych, naturalnych i organicznych składnikach: aloesie i odżywczych olejkach. Kosmetyk jest wolny od substancji zapachowych, parabenów, oraz barwników, tym samym minimalizując ryzyko reakcji alergicznych i nadwrażliwości. Produkt polecany również przy AZS i skłonności do alergii.

Mydło szampon Derma Eco BabyMydło szampon Derma Eco Baby fot. materiały prasowe

DERMA ECO BABY OLIWKA _ 150 ML _ ok 29 ZŁ

Certyfikowana, organiczna i hipoalergiczna oliwka Derma Eco Baby zapewnia bezpieczną i niezwykle skuteczną pielęgnację. Lekarze polecają oliwkę Derma dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia.

Łagodna oliwka, której receptura oparta jest na bogactwie naturalnych składników, takich jak oleje i ekstrakt z aloesu, wspaniele pielęgnuje delikatną skórę dziecka, utrzymuje równowagę nawilżenia skóry. Pozostawiaja ją miękką i delikatną. Oliwka jest przeznaczona do nałożenia bezpośrednio na skórę lub dodania do kąpieli. Może być stosowana codziennie przez całą rodzinę. Ten kosmetyk Derma jest idealny do usuwania ciemieniuchy oraz do masażu.  Oliwka jest wolna od substancji zapachowych, parabenów, oraz barwników, tym samym minimalizując ryzyko reakcji alergicznych i nadwrażliwości. Produkt polecany również przy AZS i skłonności do alergii.

Oliwka Eco DermaOliwka Eco Derma fot. materiały prasowe

DERMA ECO BABY  WET WIPES / OCZYSZCZAJĄCE CHUSTECZKI NAWILŻANE _ 64 SZTUKI _ ok 15 ZŁ

Certy?kowane i hipoalergiczne chusteczki nawilżane Derma Baby zapewniają bezpieczną i zdrową pielęgnację, minimalizują ryzyko powstawania odparzeń. Lekarze polecają chusteczki Derma dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia. Chusteczki wolne są od substancji zapachowych, parabenów, oraz barwników, tym samym minimalizując ryzyko reakcji alergicznych  i nadwrażliwości. Produkt ten jest przeznaczony do wycierania rąk, twarzy oraz podczas zmiany pieluszki. Delikatnie oczyszczają i nawilżają skórę maluszka. Chusteczki Derma są polecane również przy AZS i skłonności do alergii.

DERMA ECO BABY BALSAM OCHRONA SŁONECZNA SPF30 _ 200 ML _ 69,99 ZŁ

Certyfikowany, organiczny i hipoalergiczny balasam ochronny SPF 30 Derma Eco Baby zapewnia bezpieczną, zdrową i skuteczną ochronę przeciwsłoneczną. Lekarze polecają go dla dzieci i niemowląt od pierwszych dni życia.Balsam zawiera tylko bezpieczne filtry mineralne i w 100 % naturalne składniki. Balsam Derma ma bardzo wysoką wodoodporność, zgodnie z najnowszymi zaleceniami EU dotyczącymi optymalnej ochrony, zabezpiecza przed promieniowaniem UVA i UVB. Ponadto nawilża i chroni skórę. Kosmetyk jest wolny od substancji zapachowych, parabenów, oraz barwników, tym samym minimalizując ryzyko reakcji alergicznych i nadwrażliwości. Produkt ten jest polecany również przy AZS i skłonności do alergii.