Kuracja służąca odmłodzeniu okolic oczu RRS Eyes

Wśród najpopularniejszych zabiegów, mających na celu przedłużenie młodości, na pierwszym miejscu plasują się kuracje służące odmłodzeniu okolic oczu. Nic dziwnego, bo to właśnie okolice oczu najwcześniej zdradzają nasz wiek. A tworzące się wokół oczu zmarszczki, "kurze łapki", cienie i opuchnięcia psuja wygląd i samopoczucie.

Pielęgnacja tej okolicy nie jest prosta – skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka, niemal pozbawiona gruczołów łojowych, łatwo więc ulega przesuszeniu i jako pierwsza traci jędrność i pokrywa się siateczką zmarszczek. Jej rewitalizacja jest więc jednym z najskuteczniejszych sposobów na przywrócenie młodego wyglądu – nie tylko oczom, lecz całej twarzy.

Sprawdzonym zabiegiem, przywracającym skórze elastyczność, blask i napięcie jest mezoterapia. W Instytucie Medestetis można skorzystać między innymi z mezoterapii igłowej preparatem RRS Eyes. Jest to innowacyjny produkt przeznaczony dla każdego, komu zależy na intensywnym nawilżeniu skóry wokół oczu, rozjaśnieniu, poprawie jej struktury i napięcia. Sprawdza się również jako środek niwelujący zasinienia i obrzęki pod oczami. Skład preparatu opiera się na kwasie hialuronowym połączonym z różnymi kompleksami biorewitalizującymi, o działaniu antyoksydacyjnym i rozjaśniającym (w formule znalazły się m.in. witaminy, polifenole, flawonoidy, peptydy, mikroelementy).

Zabieg odmładzający skórę wokół oczuZabieg odmładzający skórę wokół oczu Fot. PAWEL FLORCZAK

Preparat RRS Eyes podaje się do skóry (po jej uprzednim znieczuleniu) za pomocą mikronakłuć, które już same w sobie stanowią dla organizmu bodziec do podjęcia procesów regeneracji. Składniki aktywne zawarte w preparacie umożliwiają uzyskanie natychmiastowych efektów w postaci nawilżenia i odświeżenia okolic oczu. Długofalowym efektem zabiegu jest znaczna poprawa wyglądu skóry, wzmocnienie jej, rozjaśnienie, wygładzenie zmarszczek. Najlepsze rezultaty uzyskuje się, wykonując serię trzech zabiegów powtarzanych co dwa tygodnie.

Jak w przypadku każdego zabiegu i tu istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich: 

• ciążą i karmienie piersią

• choroby bakteryjne skóry

• aktywne stany zapalne

• alergia na składniki preparatu

• przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

• niektóre schorzenia, m.in. niewyrównana cukrzyca oraz choroby nowotworowe.