"Sakred", czyli kolekcja Karima Rashida dla KROSNO

Krosno, ikona polskiego szkła, rozpoczyna nowy etap w swojej działalności. Na tegorocznych targach Ambiente marka zaprezentowała unikalną, limitowaną kolekcję "Sakred", która jest efektem współpracy z Karimem Rashidem, światowej sławy projektantem znanym z odważnego i eklektycznego stylu.

Współpraca z Karimem Rashidem otwiera nowy rozdział w historii ikony polskiego szkła pod szyldem marki KROSNO D’SIGN. W jej ofercie miłośnicy piękna, designu i szklanych form znajdą wysokiej jakości limitowane kolekcje zaprojektowane przez znanych designerów.

Dzięki temu KROSNO otwiera się na świat wielkich projektantów, oferując konsumentom ekskluzywne produkty, będące małymi dziełami sztuki i pozwalającymi doświadczyć im piękna na co dzień.

Pierwszą kolekcję w ramach KROSNO D’SIGN zaprojektował Karim Rashid, światowej sławy gwiazda designu. Linia szklanych przedmiotów w intensywnych kolorach pod nazwą „Sakred”, nawiązuje do idei „czystej, nieskalanej geometrii”. Elementami dominującymi w kolekcji są symetryczne geometryczne formy, w tym cylindry i stożki, najprostsze, uniwersalne i ponadczasowe kształty szklanych naczyń.

Produkty z linii „Sakred” to ekskluzywny wybór pięknych przedmiotów wykonanych z kolorowego szkła, które występują w przykuwających wzrok odcieniach. Bursztyn, ametyst, zielony oraz szaroniebieski to barwy szkła, które nadają produktom wyjątkowego charakteru. Dzięki zestawieniu tych kolorów z prostymi, geometrycznymi formami, kolekcja „Sakred” przywodzi na myśl poczucie stabilności i sprawia, że codzienne rytuały stają się chwilami pełnymi piękna. Kolekcja będzie składała się z kilkunastu produktów, w tym szklanek, kieliszków do wina i koktajli, karafki, wazonu, patery oraz mis i świeczników w różnych rozmiarach.

Firma Krosno jest mi znana od dawna. Podczas naszej współpracy poznałem ją bliżej i jestem pod wrażeniem wielkiego zaangażowania w jakość, otwartość na innowacje, a także prawdziwej pasji do rzemiosła i swoich klientów. Szkło jest surowcem idealnym – organicznym i płynnym, a jednocześnie może być surowe i czyste. Stąd nieskończone możliwości w tworzeniu kreacji i nowych form. Myślę, że razem z Krosno podzielamy filozofię, która obejmuje płynność ruchów i pęd do przodu, wciąż reinterpretując rzeźbiarskie możliwości szkła – mówi Karim Rashid.

Premiera KROSNO D’SIGN miała miejsce na Międzynarodowych Targach Ambiente 2019 we Frankfurcie, gdzie pierwsza autorska kolekcja została zaprezentowana przez samego Karima Rashida. Kolekcja „Sakred” to dopiero początek współpracy z międzynarodowymi projektantami. W najbliższej przyszłości pojawią się kolejne limitowane edycje produktów oraz zostaną przedstawieni nowi wirtuozi designu, którzy będą tworzyli szklane dzieła sztuki we współpracy z KROSNO.

Produkty z kolekcji KROSNO D’SIGN Sakred będą dostępne na całym świecie, dzięki szerokiej dystrybucji we wskazanych kanałach sprzedaży premium.