Desire of Freedom - kolekcja Doroty Goldpoint

Desire of Freedom - kolekcja AW 2018/19, to ukłon w stronę szeroko rozumianej wolności, także tej dosłownej - w tym roku Polska świętuje 100-lecie odzyskania niepodległości.

Kolekcja Doroty GoldpointKolekcja Doroty Goldpoint Fot. Materiały prasoweWolności wyboru, ponieważ każdy ma prawo decydować o tym, co nosi i z czym się
identyfikuje, a także wolności wewnętrznej, która daje przestrzeń do kreatywnego myślenia i samoświadomości. Moda jest wspaniałym, neutralnym obszarem, w którym każda manifestująca ekspresja twórcza znajduje swoje miejsce. W tym sezonie moda daje bardzo dużo swobody, ubrania mają być wygodne, klasyczne, tradycyjne i łatwe w noszeniu. Przy jednoczesnym pragnieniu bycia innowacyjnymi, ekstrawaganckimi i nowoczesnymi, te dwa nurty nie wykluczają się, a koegzystują razem.

W kolekcji Dorota Goldpoint łączy ognistą czerwień z militarną zielenią. Zielono czerwone dwustronne parki z wełny kaszmirowej proponuje nosić z garniturami z jedwabiu, a z zielonej nieregularnej kraty szyje asymetryczne spódnice, golfy i bardzo modne poncza. Żakardowa zielono-czarna krata pojawia się w towarzystwie delikatnego jedwabnego szyfonu w jesienne kwiaty. W tym sezonie króluje zielona skóra i nie zabraknie jej w kolekcji.

Kolekcja Doroty GoldpointKolekcja Doroty Goldpoint Fot. Materiały prasowe

Wieczorowe kreacje w nowej kolekcji Doroty Goldpoint to przede wszystkim różnorodne czerwone garnitury, zwiewne jedwabne suknie, gdzie organza komponowana jest z kaszmirem i wełną, czy matowo-błyszczące cekiny w bardzo kobiecych kreacjach. Po raz pierwszy marka DG pokazuje kolekcję torebek i pasków w kolorach militarnej zieleni, naturalnej skóry i eleganckiej czerni.

Kobieta Doroty Goldpoint jest w tym sezonie, odważna, zdecydowana i bezkompromisowa, ale zawsze bardzo kobieca - nawet w militarnych stylizacjach.