10 wymarzonych aut dla kobiet

Pięć przedziałów cenowych, 10 rekomendowanych modeli o różnorodnej stylistyce, przeznaczeniu i charakterze. Połączenie rynkowych trendów z ekonomią użytkowania. Carsmile przedstawia zestawianie wymarzonych aut dla kobiet, stworzone z okazji ich dzisiejszego święta.

Dzień Kobiet to idealna okazja, aby sprawić sobie, albo zostać obdarowanym nowym autem. Z tej okazji Carsmile, internetowa platforma za pośrednictwem której można wynająć albo wyleasingować samochód, opracowała listę 10 modeli, które można polecić kobietom.

Zestawienie przygotowano w oparciu o miesięczne koszty wynajmu długoterminowego, przyjmując, że wynajem jest jednocześnie najbardziej ekonomiczną i najbezpieczniejszą formą użytkowania auta. W abonamencie zawarte są ubezpieczenie AC i OC, serwisy czy koszty zakupu i wymiany opon. Nie ma więc mowy o przykrych niespodziankach w okresie użytkowania. Z drugiej strony, wynajmujący ma do dyspozycji nowe, a więc bezpieczniejsze auto, które może używać przez okres od roku do 5 lat.

Różnorodna lista, wiele kryteriów

Typując samochody do zestawienia „10 wymarzonych aut dla kobiet”, eksperci Carsmile kierowali się chęcią stworzenia listy różnorodnej, zarówno jeśli chodzi o przedział cenowy, jak i stylistykę oraz przeznaczenie aut. Poszukiwali pojazdów o korzystnej relacji oferowanego wyposażenia do ceny. Starali się, aby zestawienie odzwierciedlało rynkowe trendy, a jednocześnie było urozmaicone autami o różnym pochodzeniu, stylistyce i charakterze. Mamy więc w „TOP 10 wymarzonych aut dla kobiet” różne sylwetki pojazdów, silniki o różnej mocy i rodzaju paliwa. W każdym z pięciu przedziałów cenowych znalazł się SUV lub crossover. Nadwozia tego typu są obecnie bardzo popularne wśród nabywców i wynajmujących, siedzi się w nich wyżej, lepsza jest widoczność, wygodniej pokonuje się krawężniki.

Pięć kategorii cenowych

Lista „TOP 10 wymarzonych aut dla kobiet” składa się z pięciu kategorii cenowych, do których przyporządkowano po dwa rekomendowane modele. Najtańszą grupę tworzą samochody, dla których stała część abonamentu nie przekracza 900 zł, a najdroższą – auta z częścią stałą powyżej 2 500 zł (miesięczny abonament, oprócz części stałej składa się z raty kilometrowej, uzależnionej od pokonanego dystansu). Wysokość abonamentu określono dla umowy na 3 lata, przy założeniu posiadania wkładu własnego na poziomie ok. 10% wartości auta. Uwzględniono obowiązujące w Carsmile rabaty, które są dostępne dla kobiet w okresie 7-11 marca br.

 <900 zł

W pierwszej grupie cenowej znalazły się Peugeot 2008 oraz Hyundai i20, oba z silnikiem benzynowym o pojemności 1,2 l. W przypadku crossovera francuskiej marki stała miesięczna rata, z uwzględnieniem rabatu z okazji Dnia Kobiet, wynosi dla przyjętych założeń 860 zł. W przypadku Hyundaia część stała raty to zaledwie 663 zł. Dlaczego eksperci Carsmile wybrali akurat te dwa, tak bardzo różniące się od siebie, modele samochodów? Peugeot 2008 to auto dla kobiety, która ceni sobie wygodę (np. wysokie siedzenia), ale poszukuje też pojazdu o nietuzinkowym wyglądzie. Zaletą Hyundaia jest z kolei bardzo dobry stosunek ceny do jakości, czego odzwierciedleniem jest najniższy miesięczny abonament spośród wszystkich aut ujętych w zestawieniu. To auto typowo miejskie i bardzo dobry wybór dla pań pochłoniętych codziennymi obowiązkami domowymi i zawodowymi.

 901-1 500 zł

W drugiej grupie, czyli wśród aut, na które miesięcznie panie mogłyby przeznaczyć od 900 do 1500 zł plus kilometrówka, znalazły się już pierwsze auta zaliczające się do marek premium. Dla kobiet ceniących dynamiczny design, po cichu marzących o sportowym coupe, propozycją może być nawiązujący do niego w stylistyce benzynowy Mercedes GLA o pojemności 1,6 l i mocy 156 KM. Drugie auto, czyli ekstrawagancki Mini (BMW) Cooper S z silnikiem benzynowym o pojemności 2L i mocy 192 KM to propozycja dla kobiet, które lubią się wyróżniać. Auto daje duże możliwości personalizacji, można np. wybrać kolor dachu. Dzięki swojej dynamice i gabarytom świetnie sprawdza się w ruchu miejskim.

1 501 – 2 000 zł

Gdy miesięczny budżet rośnie, wzrastają też rozmiary samochodów, jakie można wynająć i bezpiecznie jeździć nimi przez kilka lat. W przypadku stałych miesięcznych rat mieszczących się w przedziale 1 501-2 000 zł, eksperci Carsmile zaproponowali dwa modele SUV-ów. Pierwszy z nich to Discovery, model legendarnej marki terenowej Land Rover. Za wersję sport z dieslowskim silnikiem o pojemności 2 litrów i mocy 180 KM miesięczna stała rata brutto wyniesie po rabacie 1 875 zł. To samochód uniwersalny, może sprawdzić się w mieście, ale też doskonale nadaje się do wakacyjnych wyjazdów, podróży na działkę czy zimą na narty (auto ma załączany napęd 4x4). Drugi samochód to propozycja dla kobiet ceniących sobie niemiecką precyzję i solidność, klasę i elegancję. BMW X3 z dieslowskim napędem o pojemności 2l l i mocy 150 KM. Miesięczna stała rata w tym wypadku wynosi dla umów zawartych w dniach 7-11 marca, 1 737 zł a użytkowniczka szybko przekona się, że hasło niemieckiego koncernu „BMW Radość z jazdy!” nie jest tylko pustym sloganem i to pomimo tego, że ten konkretny model dysponuje tylko napędem na przednią oś.

2 001 -2 500 zł

Dla kobiet o zasobniejszych portfelach, które na stałą miesięczną ratę gotowe są przeznaczyć ponad 2 000 zł, kolejne dwie propozycje to także SUV-y. Pierwszy z nich to Volvo XC 60 z silnikiem diesla o pojemności 2 litrów, mocy 190 KM i napędem na przednie koła. To propozycja dla pań ceniących sobie klasę i elegancję, ale też bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa tego dynamicznego szwedzkiego auta. Dla miłośniczek „kotów” chcących się wyróżniać na polskich drogach, skierowana jest druga propozycja – Jaguar F-Pace o pojemności 2 litrów, mocy 180 KM ze stałym napędem 4x4. Nie dość że sprawdza się w każdych warunkach, łączy cechy auta terenowego z cechami auta sportowego, to jeszcze oferuje bardzo eleganckie wyposażenie z wykorzystaniem diamentowych wykończeń.

 >2 501 zł

Pora na najwyższą półkę, czyli auta w przypadku, których miesięczna stała rata zbliża się do 3 000 zł. W przypadku tych aut w pierwszej kolejności przychodzi na myśl określenie „prestiż”. Eksperci Carsmile zaproponowali w tej grupie dwa zupełnie inne modele, tym razem z silnikami benzynowymi. Pierwszy z nich to Mercedes GLC Coupe 250 o pojemności 2 l, z silnikiem o mocy 211 km, ze stałym napędem off road. Znakomicie nadaje się nie tylko na wyjazd do eleganckiej restauracji czy teatru, ale także w bardzo trudnych terenach. Jednym słowem, prestiżowe, uniwersalne i bardzo dynamiczne auto ze znakomitym system kontroli jazdy.

Natomiast dla kobiet lubiących podróże, potrzebujących dużo miejsca bagażowego, bardzo dobrą propozycją może być Volvo V90 Kombi o pojemności 2l i mocy 254 KM, także ze stałym napędem na cztery koła. W przypadku Volvo mamy elegancki design i luksus w połączeniu z legendarnymi wręcz parametrami jeśli chodzi o bezpieczeństwo.