Jesteś niesamowita! Niestety, jak większość kobiet, masz kłopot, by to przyznać...

"Potrafię sprawić, że ludzie się uśmiechają", "Poradziłam sobie w życiu bez rodziców", "Pokazuję córce, że wszystko jest możliwe" - tak internautki odpowiadają na wyzwanie #JestemNiesamowita, zainspirowane przez sklepy kosmetyczne Kontigo i jej CEO - Ritę Amaral.

W wyzwaniu tym kobiety mają zadać sobie samym kilka ważnych, życiowych pytań, w tym to kluczowe: czy uważasz, że jesteś niesamowita? Większość Polek ma jednak kłopot, by w powiedzieć tak o sobie. Dlaczego?
- Kobiety mają wobec siebie bardzo duże wymagania i uważają, że nie są w stanie im sprostać. Challenge #JestemNiesamowita jest dla mnie źródłem niesamowitych odkryć - komentuje akcję Aleksandra Żuraw, modelka i znana youtuberka, która zdecydowała się zostać jedną z ambasadorek tego projektu.
Badania przeprowadzone przez sklepy kosmetyczne Kontigo wykazały, że prawie 60% badanych kobiet w wieku 18-35 nie określiłoby się zdaniem "Jestem niesamowita”, a dla ponad 31% mówienie o sobie w superlatywach stanowi trudność. Respondentki zachęcane, by wypowiedziały na głos słowa "Jestem niesamowita”, miały też zanotować towarzyszące im przy tym emocje. Co trzecia badana twierdzi, że głośne wypowiedzenie słów "Jestem niesamowita” wzbudza w niej uczucie siły i pewności.

#Jestemniesamowita#Jestemniesamowita Fot. Materiały prasowe

Uświadom sobie własną siłę

Potwierdzają to pierwsze komentarze internautek na temat wyzwania. "Trzeba zaakceptować samego siebie, a potem zacząć naprawiać świat!” – podkreśla na swoim instagramowym profilu Infinitas0. kamilla_lips zauważa natomiast, że „każda z nas jest niesamowita, choć nie każda z nas w to wierzy.” Emouszyn zaś apeluje: „Oglądając to uświadomiłam sobie, że my kobiety się nie doceniamy! Czas to zmienić”.
 
I to właśnie pozytywna zmiana, którą przynosi uświadomienie sobie powodów bycia niesamowitą, stała się główną inspiracją Rity Amaral, pomysłodawczyni challenge’u #JestemNiesamowita, by zachęcić kobiety do głośnego mówienia o sobie dobrze.
- To doświadczenie zwróciło mi uwagę na ważną sprawę: jestem głową konceptu, w którym na co dzień mówimy kobietom, że są wspaniałe, niesamowite, mają w sobie naturalne piękno, a okazało się, że ja sama nie widzę tego w sobie. Zastanawiałam się, czy inne kobiety wierzą w to, co chcemy im przekazać? - mówi Rita Amaral, CEO Kontigo.

Szukając przyczyn

Rita zastanawiając się, jak wiele osób boryka się z brakiem odwagi w myśleniu i mówieniu o sobie dobrze, postanowiła rzucić bliskim jej kobietom podobne wyzwanie. Okazało się, że wiele z nich ma trudności z pozytywnym spostrzeganiem siebie i definiowaniem się przez superlatywy. W odpowiedzi na to, Rita wspólnie ze współpracowniczkami, postanowiła dalej analizować temat: dlaczego tak trudno powiedzieć nam, że jesteśmy niesamowite?
- Zadałyśmy sobie pytanie, czy uważamy siebie za niesamowite i jeśli tak, to czy umiemy podać trzy powody, dla których tak uważamy. Przekonałyśmy się, jakie to trudne: żaden powód, o którym pomyślałyśmy, nie wydawał się nam wystarczająco niesamowity. Stało się dla mnie wyraźne, że brak umiejętności i odwagi w mówieniu o sobie w pozytywach to szerszy problem. A przecież to bardzo ważne, żeby uświadomić sobie własny potencjał i tym lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami. Postawiłam więc sobie za cel zachęcić kobiety, by odnalazły swój arsenał do walki z autokrytyką: 3 powody, które czynią je niesamowite. Bo to źródło automotywacji i siły - mówi Rita Amaral.


Rita Amaral na temat challenge’u #JestemNiesamowita >>> LINK

Akcja #JestemNiesamowita

Wyzwanie #JestemNiesamowita jest odpowiedzią na potrzebę kobiet. Aż 84% wszystkich badanych stwierdziło, że wsparcie osoby trzeciej pomogłoby im odkryć w sobie samych trzy powody, dla których są niesamowite. Rita Amaral zaprosiła do współpracy znane influencerki - Aleksandrę Żuraw i Agnieszkę Grzelak (milion followersów na Instagramie), które stały się Ambasadorkami akcji. Wyzwanie zdecydowały się podjąć także inne, popularne influencerki i kobiety z pierwszych stron gazet. Wszystkie zmierzą się ze znalezieniem powodów, dla których są niesamowite. Następnie, nominują one do zadania ważne dla nich kobiety, które chcą zachęcić do odkrycia w sobie wewnętrznej siły.

Przełam swoją niepewność

Akcja #JestemNiesamowita ma na celu przekonanie jak największej liczby kobiet do tego, że każda z nich jest niesamowita na swój sposób, a tak szczere wyznanie może stać się źródłem pozytywnego nastawienia do siebie i świata.
- Trzy powody. Na pewno są. Trzeba tylko przełamać się i przyznać, że istnieją. Każda z nas jest niesamowita nie tylko ze względu na to, co i w jaki sposób robi, ale ze względu na to, kim jest w środku. Jeśli chcemy zapoczątkować zmianę w swoim życiu, to bardzo Was proszę – poświęćcie chwilę, by zadać sobie to pytanie i wsłuchać się w odpowiedzi płynące prosto z serca - apeluje Rita Amaral, CEO Kontigo.

- Twój przykład może inspirować inne kobiety do afirmatywnego myślenia o sobie. Do tego, by znalazły odwagę i powiedziały na głos „jestem niesamowita!”. Byśmy wszystkie znajdowały w sobie pozytywny obraz siebie samych. Słowa mają moc, a nasza siła płynie z wnętrza – dodaje Amaral.

Czy Aleksandra Żuraw uważa, że jest niesamowita? Obejrzyj film inaugurujący kampanię. >>> LINK
Zobacz, jak dziewczyny z Kontigo poradziły sobie z challengem. >>> LINK