Nowa gama anti-age DermAbsolu

Współczesna kobieta każdy dzień traktuje jak nową obietnicę, lubi odkrywać nowe doświadczenia, zawsze dążąc do dobrego samopoczucia. Dumna ze swojego wieku, już nie pragnie ukrywać go za wszelką cenę. Szuka skutecznych produktów, które podkreślają jej wewnętrzny promienny blask i naturalną urodę. Potrafi czerpać energię z upływającego czasu. Wciąż promienieje urodą, a jej skóra jest świeża, jędrna i pełna młodzieńczego blasku. Docenia wartość rysów, które naznaczyło najej twarzy życie.

LABORATORIA DERMATOLOGICZNE AVÈNE ZIDENTYFIKOWAŁY I OPATENTOWAŁY TRIO SUBSTANCJI AKTYWNYCH*, ZWALCZAJĄCYCH WIDOCZNE OZNAKI UPŁYWAJĄCEGO CZASU:


POLIFENOLE Z WANILII
BOOSTER KWASU HIALURONOWEGO ORAZ ŹRÓDŁO PRZECIWUTLENIACZY
Polifenole z wanilii (z polinezyjskiej wyspy Raiatea, Dolina Opoa) pochodzą z ekstraktu botanicznego Pierre Fabre Expertise o całkowitej zawartości polifenoli większej lub równej 1 g/l. Po zebraniu ziarna poddawane są długotrwałym procesom w celu uwolnienia wszystkich składników aromatycznych.
Proces przebiega w podwyższonej temperaturze i wysokiej wilgotności, przez 2-3 godziny ekspozycji na słońce w ciągu 1-3 miesięcy. Wówczas enzymatyczna hydroliza wyzwala etap „transpiracji”: difenole z zielonego owocu przekształcają się w brązowo-czarne polifenole powodując, że ziarna stają się brązowe. Oprócz właściwości antyoksydacyjnych zwiększają one naturalną syntezę kwasu hialuronowego w komórkach skóry. Pomagają przywracać skórze gęstość i objętość.


SYTENOL™
SKŁADNIK AKTYWNY O WŁAŚCIWOŚCIACH PRZECIWSTARZENIOWYCH,
PRZECIWZAPALNYCH I REGENERUJĄCYCH
Ten innowacyjny składnik przeciwstarzeniowy został wyodrębniony w procesie
ekstrakcji z nasion i liści babchi (Psoralea corylifolia). Roślina ta wywodzi się
z ajurwedyjskiej i chińskiej farmakopei i jest znana ze swoich właściwości leczniczych, uspokajających a także przeciwzapalnych. Wykazano, że Sytenol™ ma właściwości przeciwstarzeniowe, równoważne właściwościom retinoidów*, mimo że nie ma z tą rodziną związku chemicznego ani strukturalnego podobieństwa do RAL. Poza właściwościami przeciwstarzeniowymi wykazuje działanie przeciwzapalne: pomaga zwalczać stany zapalne i utrzymać cytoszkielet odpowiedzialny za utrzymywanie prawidłowej struktury tkanek.


GLIKOLEOL
PREKURSOR NIEZBĘDNYCH DLA SKÓRY LIPIDÓW ORAZ AKTYWATOR ICH SYNTEZY,
WZMACNIA BARIERĘ SKÓRNĄ.
Glikoleol pomaga walczyć z suchością dojrzałej skóry. Wyróżnia się na tle innych składników aktywnych odżywiających skórę, dzięki jego naukowo udowodnionemu podwójnemu działaniu: stałemu, kompensacyjnemu odżywianiu oraz uzupełnianiu niedoboru lipidów poprzez stymulację ich metabolizmu, aktywując syntezę przez komórki skóry. Efekt „rezerwuaru” – uwalnia kwas linolowy zgodnie z potrzebami skóry, aby walczyć z jej suchością i wzmocnić naskórek. Zapewnia stałe i intensywne odżywianie, ale także chroni i podtrzymuje prawidłowe funkcjonowanie bariery skórnej.


OPATENTOWANE TRIO SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH O UDOWODNIONEJ SKUTECZNOŚCI
W celu udowodnienia ich działania, przeprowadzono badanie na fibroblastach: w pierwszym badaniu mierzono p16 (komórkowy czynnik i marker starzenia po ekspozycji na UVA). Następnie dokonano pomiaru tego markera po inkubacji z aktywnymi substancjami oraz ekspozycją UVA. Wykazano redukcję o 95% ekspresji p16, udowadniając potencjał ochronny aktywnych składników wobec starzenia komórkowego.
Drugie badanie, również na fibroblastach mierzono IL8 (marker Inflamm-aging, po ekspozycji UVA) Następnie dokonano pomiaru tego markera po inkubacji z aktywnymi substancjami oraz ekspozycją UVA. Wykazano redukcję o 95% ekspresji IL8, udowadniając potencjał anti-inflamm-aging aktywnych składników wobec starzenia wywołanego reakcjami zapalnymi.

Zainspirowane farmaceutycznym dziedzictwem marki Pierre Fabre laboratoria dermatologiczne Avène podniosły tworzenie formuł do rangi sztuki: wyrafinowane i bogate w składniki aktywne kompozycje oferują niezrównane działanie bez uszczerbku dla przyjemności i komfortu stosowania. Obecny we wszystkich produktach gamy olej jojoba odżywia i zapewnia natychmiastowe uczucie komfortu, nie obciążając formuł, które pozostają lekkie i delikatne. Natomiast rozświetlające pigmenty zawarte w pielęgnacji na dzień nadają twarzy promienny, zdrowy wygląd.


Innowacyjność i skuteczność nowej gamy są odczuwalne nawet w najdrobniejszych szczegółach: nowoczesnych opakowaniach oraz aplikatorze do nakładania serum odmładzającego spojrzenie. Niczego nie pozostawiono przypadkowi, wszystko zostało przemyślane tak, aby sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających współczesnych kobiet! Subtelny, delikatny zapach pobudza zmysły nutami jaśminu, fiołka i róży, wzmocnionymi akordami intensywnego piżma oraz kaszmirowego drewna.