Naturalne, bezpieczne i nieuczulające płyny do higieny intymnej 4organic są już dostępne

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich dbających o zdrowie. Naturalne, bezzapachowe i nieuczulające płyny do higieny intymnej nowej, polskiej marki 4organic od 15 marca 2019 roku można kupić w sklepie internetowym www.4organic.pl, a od 2 kwietnia 2019 we wszystkich sklepach sieci Rossmann.

Dlaczego tak ważny jest bezpieczny wybór? Składniki zapachowe, barwniki, toksyczne konserwanty i substancje endokrynnie czynne zawarte w kosmetykach i produktach do higieny intymnej mogą powodować podrażnienia, alergie, infekcje, ale także zmiany hormonalne, bezpłodność i nowotwory. Aby uniknąć poważnych problemów zdrowotnych warto wybierać naturalne, nieuczulające, pozbawione szkodliwych konserwantów, składników zapachowych, barwników, substancji zaburzających gospodarkę hormonalną, a także zapewniające fizjologiczne pH - produkty do higieny intymnej. Niestety dotychczas trudno było znaleźć takie na rynku. Sytuacja wreszcie się zmieniła dzięki nowej marce naturalnych, certyfikowanych płynów do higieny intymnej 4organic.

Problemy intymne i zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego

Dr n. med. Anetta Karwacka - specjalistka ginekologii i położnictwa tłumaczy, że najczęstsze problemy intymne, z którymi borykają się kobiety to: alergie, podrażnienia,, nawracające stany zapalne, suchość pochwy, ból i dyskomfort przy współżyciu. Ponadto jak mówi specjalistka ginekologii - należy zwrócić uwagę, że jesteśmy narażani na przeróżne składniki znajdujące się w produktach codziennego użytku, m.in. w kosmetykach, które mogą prowadzić do zmian hormonalnych, obniżenia płodności, otyłości, poważnych chorób, w tym nowotworów*. Przyczyny problemów to niestety obecne w kosmetykach szkodliwe dla zdrowia składniki takie jak: Parabeny zwłaszcza Propylparaben i Butylparaben, Ticlosan, Ftalany, popularne składniki kremów z filtrami chemicznymi: Benzofenon (Benzophenone–3, Benzophenone-4, Benzophenone-10), Oxybenzone, Octocrylene, Octyl Methoxycinnamate (Octinoxate, OMC), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Homosalate (HMS), barwniki. Ponadto szkodliwe dla zdrowia związki są stosowane do produkcji opakowań: Bisfenol A, Ftalany.

Kosmetyki 4organic do higieny intymnejKosmetyki 4organic do higieny intymnej Fot. Materiały prasowe

Doświadczona ginekolożka Anetta Karwacka podsumowuje: dobry produkt do higieny intymnej powinien zawierać substancje naturalne, pozbawione działań niepożądanych, jakość i bezpieczeństwo powinno być potwierdzone certyfikatem międzynarodowej organizacji. Bezpieczny dla zdrowia płyn do higieny intymnej nie może zawierać parabenów, triclosanu, ftalanów, bisfenolu, związków endokrynnie czynnych, a także alergenów: substancji zapachowych, barwników i jakichkolwiek szkodliwych substancji. Produkt nie powinien wymagać specjalnego przechowywania.

Okiem duńskiej toksykolożki

Ewa Daniél, duńska toksykolożka, szefowa międzynarodowej organizacji Allergy Certified mówi, że główne przyczyny alergii kontaktowej czyli skórnej to m.in. konserwanty, składniki zapachowe, barwniki, kleje, składniki kremów przeciwsłonecznych i pielęgnacyjnych na dzień z filtrami

chemicznymi. Ekspertka z Danii podkreśla, że alergie okolic intymnych to wrażliwy temat, o którym nie chcemy mówić, dane są niedoszacowanie, problem ten dotyka zdecydowane większej ilości kobiet niż mężczyzn. Najsilniejsze alergeny w tej kategorii produktów to składniki zapachowe, barwniki i konserwanty.

Zapobiegać zamiast leczyć

Najlepszą drogą do zdrowia intymnego i poczucia komfortu jest profilaktyka czyli unikanie szkodliwych substancji, powodujących zmiany hormonalne, choroby, podrażnienia i inne problemy intymne. Po analizie składów produktów, licznych rozmowach z ekspertami i kobietami na temat higieny intymnej - stworzyliśmy produkty bezpieczne i regenerujące.

Od twórczyni marki 4organic - Magdaleny Szymanowskiej

Magdalena Szymanowska – twórczyni nowej polskiej marki 4organic tłumaczy: Zależało mi, aby stworzyć płyny do higieny intymnej, które są naturalne i nieuczulające jednocześnie, są pozbawione szkodliwych substancji i zbędnych wypełniaczy, posiadają certyfikat wiarygodnej, międzynarodowej organizacji i są dostępne w dobrej cenie.

Kosmetyki 4organic do higieny intymnejKosmetyki 4organic do higieny intymnej Fot. Materiały prasowe

Nowe płyny do higieny intymnej 4organic

Płyny do higieny intymnej 4organic to jedyna polska marka kosmetyczna certyfikowana przez międzynarodową organizację AllergyCertified, która gwarantuje, że produkty 4organic są nieuczulające, bezpieczne dla zdrowia, niepowodujące zmian hormonalnych. Produkty do higieny intymnej 4organic zawierają aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego, są całkowicie bezpieczne, bezzapachowe, nie zawierają barwników, nie znajdziemy w nich żadnych uczulających i zmieniających gospodarkę hormonalną substancji. Kwas mlekowy zawarty w płynach 4organic pozwala utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Płyny do higieny intymnej 4organic mają przystępną cenę. Wyprodukowaliśmy je w Polsce, produkty są wegańskie, nie posiadają opakowania zewnętrznego dzięki temu nie zanieczyszczamy środowiska zbędnymi kartonikami. Opakowanie nowego płynu wykonaliśmy z bezpiecznego dla zdrowia materiału, bez bisfenolu A. Ponadto zdecydowaliśmy się na przeznaczenie 1% ze sprzedaży naszych nowych płynów na wsparcie Fundacji Kwiat Kobiecości.

Płyny do higieny intymnej 4organic Care

Płyny do higieny intymnej Care od marki 4organic są naturalne, hipoalergiczne, pozbawione składników zapachowych i barwników. Podobnie jak wszystkie inne płyny 4organic zawierają aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego. Dodaliśmy do nich aloes, który ma właściwości kojące i nawilżające. Kwas mlekowy, który także znajduje się w składzie - pomaga utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkt jest wolny od alergenów, substancji kancerogennych i zmieniających gospodarkę hormonalną. Polecamy dla osób wrażliwych na substancje alergizujące i dbających o zdrowie . Produkt minimalizuje ryzyko podrażnień i infekcji i jest dostępny w wersjach: do domu (200ml z pompką), na fitness (200ml w tubie) i w podróż (100 ml- buteleczka)

Składniki: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Benzoate, Postassium Sorbate, Citric Acid

Płyn do higieny intymnej 4organic Care 100ml – cena 9,99 zł

Płyn do higieny intymnej 4organic Care 200 ml w tubie – cena 13,49 zł

Płyn do higieny intymnej 4organic Care 200 ml w pompce – cena 14,99

Kosmetyki 4organic do higieny intymnejKosmetyki 4organic do higieny intymnej Fot. Materiały prasowe

Płyn do higieny 4organic Hialuronowy

Hialuronowy płyn do higieny intymnej od marki 4organic jest naturalny, hipoalergiczny, pozbawiony składników zapachowych i barwników. Podobnie jak wszystkie inne płyny 4organic zawiera aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego. Dodaliśmy do niego aloes, który ma właściwości kojące i nawilżające. Kwas mlekowy, który także znajduje się w składzie - pomaga utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkt jest wolny od alergenów, substancji kancerogennych i zmieniających gospodarkę hormonalną. Zawiera dodatkowy składnik – Sodium Hyaluronate, wspomagający nawilżenie i kondycjonujący skórę okolic intymnych. Polecamy dla osób wrażliwych na substancje alergizujące i dbających o zdrowie . Produkt minimalizuje ryzyko podrażnień i infekcji i jest dostępny w butelce z pompką 200 ml.

Składniki: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Hyaluronate, Sodium Benzoate, Postassium Sorbate, Citric Acid

Płyn do higieny 4organic Hialuronowy 200 ml - cena 15,99 zł

Kosmetyki 4organic do higieny intymnejKosmetyki 4organic do higieny intymnej Fot. Materiały prasowe

Płyny do higieny 4organic dla mężczyzn

Męskie płyny do higieny intymnej marki 4organic są naturalne, hipoalergiczne, pozbawione składników zapachowych i barwników. Podobnie jak wszystkie inne płyny 4organic zawierają aż 98,5% składników pochodzenia naturalnego. Dodaliśmy do nich aloes, który ma właściwości kojące i nawilżające. Kwas mlekowy, który także znajduje się w składzie - pomaga utrzymać fizjologiczne pH sfery intymnej. Certyfikat AllergyCertified gwarantuje, że produkt jest wolny od alergenów, substancji kancerogennych i zmieniających gospodarkę hormonalną. Polecamy dla mężczyzn wrażliwych i dbających o zdrowie. Produkt minimalizuje ryzyko podrażnień i infekcji, jest dostępny w wygodnej tubie i w małej butelce 100 ml - na podróż

Składniki: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Lactic Acid, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Benzoate, Postassium Sorbate, Citric Acid

Płyny do higieny intymnej 4organic Męski 200ml - cena 13, 99 zł

Płyn do higieny 4organic Męski 100ml - cena 9,99zł

*Źródła: Zaburzenia funkcjonowania układu hormonalnego związki z grupy EDCs (endokrynnie czynne)

* Obniżenie płodności (obniżenie rezerwy jajnikowej, poronienia, obniżenie parametrów nasienia) określanych jako „reproductive aging” (Rattan i wsp., 2017, Karwacka i wsp., 2017, Axelstad i wsp., 2017; Rehman i wsp., 2018)

* Możliwy wpływ na procesy odpowiedzialne za ustanowienie potencjału płodnego w okresie płodowym i w okresie dojrzewania u obu płci (Leonardi, 2017; Özen i Darcan, 2011)

* Zaburzają homeostazę hormonów tarczycy (Veldhoen i wsp., 2006; Calsolaro i wsp., 2017)

* Otyłość (Kim i Lee, 2017; Braun, 2017)

* Nowotwory (narządu rodnego u obu płci i rak sutka) (Soto i Sonnenschein, 2010)

Więcej o: