Ochrona przeciwsłoneczna dla cer problemowych. NOWOŚĆ 2019 w serii PHARMACERIS

Nowoczesne preparaty fotoochronne powinny nie tylko zabezpieczać przed szkodliwym wpływem promieniowania słonecznego, ale i uwzględniać różne potrzeby skóry, również tej problemowej -trądzikowej czy naczynkowej. Dlatego w ofercie Pharmaceris znajdziemy dwa nowe, specjalistyczne kremy ochronne dla skóry wymagającej ponadstandardowej pielęgnacji - MEDI ACNE PROTECT przeznaczony do dermopielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej i mieszanej oraz CAPILAR & SUN PROTECT dla cery naczynkowej i z trądzikiem różowatym.

Promieniowanie docierające do ziemi – UVA, UVB, HEV i IR – działa niekorzystnie na skórę. Powoduje jej przegrzanie, powierzchniowe poparzenie, prowadzi do zmian na poziomie DNA komórek, przyspieszając starzenie skóry. Dodatkowo, w przypadku cery problemowej, zaostrza istniejące zmiany zapalne, wywołuje powstawanie nowych i nasila rumień. Dlatego cera z niedoskonałościami – zarówno ta z trądzikiem młodzieńczym czy trądzikiem wieku dorosłego, jak i z problemem rozszerzonych naczynek i trądzikiem różowatym – wymaga najwyższej możliwej ochrony przeciwsłonecznej.

Preparaty do cery problemowej z wysokim SPF stosowane na co dzień powinny spełniać szereg wymagań. Zarówno dotyczących składu, jak i właściwości aplikacyjnych – powinny bowiem być lekkie, szybko się wchłaniać, nie tworzyć na skórze lepkiej warstwy, by można było na nie nałożyć makijaż . Formuły preparatów do cery trądzikowej, oprócz filtrów, powinny zawierać substancje ograniczające wydzielanie sebum, zwężające i odblokowujące pory, działające przeciwzapalnie, a więc przeciwdziałające powstawaniu nowych zmian trądzikowych, a także odbudowujące prawidłowa mikrobiotę skóry. Przy skórze z rumieniem ważna jest obecność składników wzmacniających ścianki naczyń krwionośnych i zapobiegjących nadmiernemu ich rozszerzaniu, przy jednoczesnej wysokiej ochronie SPF.

W odpowiedzi na potrzeby skóry z niedoskonałościami, marka Pharmaceris przygotowała dwa nowe preparaty, które łączą skuteczną ochronę przeciwsłoneczną z dermopielęgnacją cer z problemem trądziku oraz widocznie rozszerzonych naczynek i trądziku różowatego.

NOWOŚCI W SERII PHARMACERIS S MEDI ACNE PROTECT

Specjalistyczny krem ochronny SPF 50+ dla skóry trądzikowej, tłustej oraz mieszanej

 Przeznaczony jest do skór tłustych, trądzikowych, wymagających bardzo wysokiej ochrony przed intensywnym nasłonecznieniem, narażonych na oparzenia słoneczne i szkodliwe działanie UVA/UVB, światła widzialnego HEV i podczerwonego IR, czyli spektrum promieniowania docierającego do Ziemi, oraz jednoczesnego zmatowienia i normalizacji pracy gruczołów łojowych.

 Korzyści stosowania:

· Normalizacja wydzielania sebum – redukuje natłuszczenie skóry o 19% (wynik badania aparaturowego).

· Działanie przeciwbakteryjne – redukuje liczbę porfiryn wytwarzanych przez Propionibacterium acnes o 55% (wynik badania aparaturowego).

· Zmniejszenie ryzyka powstawania podrażnień, poparzeń skóry, zaczerwienień, przebarwień, wyprysków posłonecznych, zmian barwnikowych.

· Ochrona skóry przed spektrum promieniowania emitowanego przez słońce – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii filtrów szerokopasmowych.

· Nawilżenie, odżywienie i regeneracja skóry.

· Lekka formuła – nie zatykająca porów, szybko się wchłaniająca, nadająca się pod makijaż.

Najważniejsze składniki aktywne:

§ Octopirox – wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i łagodzi objawy łojotokowego zapalenia skóry.

§ Formuła Immuno-Prebiotic – wpływa na odnowę prawidłowej mikrobioty skóry.

§ Pore-diminish – zwęża i odblokowuje pory.

§ Nowoczesne filtry przeciwsłoneczne – zabezpieczają skórę na wielu poziomach minimalizując ryzyko powstawania niepożądanych objawów powstałych po ekspozycji na słońce: podrażnień, poparzeń, zaczerwienienia i wyprysków posłonecznych.

  PHARMACERIS S CAPILAR & SUN PROTECT

Specjalistyczny krem ochronny SPF 50+ dla skóry naczynkowej i z trądzikiem różowatym

Przeznaczony jest do skóry nadreaktywnej, z rumieniem, wymagającej wysokiej ochrony przed intensywnym nasłonecznieniem, narażonej na szkodliwe działanie UVA/UVB, światła widzialnego HEV i podczerwonego IR, czyli spektrum promieniowania docierającego do Ziemi.

Korzyści stosowania:

· Zmniejszenie nadreaktywności skóry naczynkowej i z trądzikiem różowatym. (skuteczność potwierdzona w badaniach na skórze naczynkowej).

· Ochrona skóry przed spektrum promieniowania emitowanego przez słońce – dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii filtrów szerokopasmowych.

· Zapobieganie powstawaniu trwałych zaczerwienień i rumienia.

· Nawilżenie, odżywienie i regeneracja skóry.

Najważniejsze składniki aktywne:

· Hespedryna – wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych oraz zapobiega ich rozszerzaniu.

· Nowoczesne filtry przeciwsłoneczne – zabezpieczają skórę na wielu poziomach minimalizując ryzyko powstawania niepożądanych objawów powstałych po ekspozycji na słońce: podrażnień, poparzeń, zaczerwienienia i wyprysków posłonecznych.