Bądź eko, zapakuj się w len

Mary Anderson wymyśliła wycieraczki samochodowe, a Adrianna Wołczyk. lniany worek do chleba. Mary przeszkadzały krople deszczu na szybie, a Adzie to, że pieczony w domu przez jej tatę chrupiący chleb, zbyt szybko czerstwiał i wysychał.

Od tej pory minęło już 7 lat. W tym czasie powstała marka aleWorek i pracowania ADKA, która szyje nie tylko worki na chleb i warzywa, ale także chlebaki, torby na zakupy, modne plecakoworki, jutowe osłonki na doniczki (obecnie w trendach!) i wiele innych ekologicznych rozwiązań.
Len to idealny materiał do przechowywania pieczywa. Jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i antyalergicznych. Spowalnia wysychanie, zabezpiecza przed pleśnią i reguluje wilgotność. Jeżeli chcemy wprowadzić do swojego domu ekologiczne rozwiązania, ograniczyć wyrzucanie żywności i przedłużyć przyjemność jedzenia świeżego chleba, to worki lniane są najlepszym rozwiązaniem.

Ale worekAle worek Fot. Materiały prasowe

Less waste

Lniane worki to ekologiczne opakowania o szerokim zastosowaniu. To najlepszy sposób na przechowywanie także takich produktów spożywczych jak: cebula, czosnek, ziemniaki czy grzyby.
Wybierasz się na bazar po fasolkę szparagową, śliwki, włoszczyznę albo inne drobne produkty, które sprzedawcy zazwyczaj pakują w foliowe woreczki? STOP! Wystarczy do torby na zakupy wrzucić szyte w różnych rozmiarach mniejsze oraz większe woreczki i spakować wszystko ekologicznie.

Ale worekAle worek Fot. Materiały prasowe

Woreczki i chlebaki to również bardzo dekoracyjne wyposażenie kuchni i spiżarki. Można trzymać je w szafce kuchennej albo zawiesić w spiżarce. Piękny naturalny haft zdobiący każdy worek informuje o zawartości i pomoże w organizacji przestrzeni. Łatwe zamykanie sprawia, że wystarczy związać sznurki, aby zabezpieczyć produkty przed wysypaniem.

Lekki i pojemny plecakoworek

Te stylowe dodatki sprawdzą się na co dzień i będą „kropką nad i” każdej stylizacji. Swoją popularność zawdzięczają niezwykłej praktyczności i uniwersalności – są bardzo pojemne i funkcjonalne. Wiosenna wyprawa na rowerach? Plecakoworek będzie niezastąpiony. Wypad na basen czy siłownię? Zakupy, wyjście do kina czy na plażę? Najciekawsze wzory, cała gama kolorów i przyjemne w dotyku materiały. Wielbiciele motywów tropikalnych, jak i sprawdzonej czerni i szarości znajdą coś dla siebie. Plecakoworki posiadają wewnętrzne kieszonki i pomagają zadbać o porządek. Są miękkie i przyjemne w dotyku, wykonane z naturalnych materiałów takich jak bawełna, która idealnie sprawdza się podczas upalnych letnich dni, wodoodporna kodura oraz ponadczasowy jeans, czy wytrzymała ekoskóra.

O aleWorek

aleWorek to marka działająca w Poznaniu od 2012 roku. Założona została przez Adriannę Wołczyk. W Pracowni ADKA powstają nowe idee, koncepty i przebiega cały proces produkcyjny. W ADKA pracują głównie kobiety – oddane krawcowe z Poznania, których hasłem przewodnim jest hasło: „Nie ma problemu!”.
aleWorek to zgrany zespół osób, które łączy: miłość do tkanin, wiedza, która jest podporą kreacji, potrzeba tworzenia pięknych i trwałych rzeczy, poszanowanie środowiska, niechęć do plastiku i wiara w len.