Kosmetyki Matis dostępne od listopada na Douglas.pl

Powstała w Paryżu, w 1936 roku rewolucjonizując ówczesną branżę kosmetyczną. Markę Matis stworzył Eugene Mavcromati, inżynier chemii, który za cel obrał sobie stworzenie kosmetyków, które będą przeciwdziałać oznakom starzenia się skóry, ale także będą pielęgnować nasze zmysły. Dzisiaj marka odnosi szerokie sukcesy międzynarodowe. A od listopada jej produkty można kupić na stronie Douglas.pl.

Eugene Mavcromati, wizje swojej marki oparł na kompleksowym podejściu do pielęgnacji. Produkty Matis to przede wszystkim odpowiedź na wszystkie potrzeby naszej skóry, dlatego każde linia zaczyna się od francuskiego słowa „Reponse” czyli „Odpowiedź”. Eugene zrozumiał tez że połączenie nauki i chemii nie jest dla naszej skóry wystarczające. Każdy kosmetyk powinien także dobrze działać na nasze zmysły.

Marka Matis w swojej ofercie posiada 12 linii kosmetyków: 3 linie do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz wysokich jakościowo składników aktywnych m.in. wyciągu z czarnej perły; klasyczny linie do pielęgnacji – do skóry wrażliwej, tłustej, suchej, do skóry wokół oczu czy do pielęgnacji ciała.

Na początek w sklepie online Douglas.pl znajdzie się 6 linii: Reponse Corrective – linia przeciwdziałająca powstawaniu zmarszczek mimicznych; Reponse Jeauness – do pielęgnacji skóry młodej, która zapobiega powstawaniu zmarszczek; Reponse Purete – dla skóry tłustej; Reponse Delicate – do pielęgnacji skóry wrażliwej; Reponse Homme – linia dla mężczyzn; Reponse Corps – do pielęgnacji ciała oraz Reponse Tient – linia produktów do makijażu twarzy.

Na stronie znalazły się bestsellery marki: krem Climatis z linii Reponse Jeunesse – ochronny balsam do każdego typu cery narażonej na negatywne działania czynników atmosferycznych. Zawiera w sobie masło kokum – które bogate jest w nienasycone kwasy tłuszczowe , które zapewniają skórze właściwej odżywienie oraz wspomagają funkcje regeneracyjne; oraz podkład Light Beige Quick Lift z Reponse Tient – jedyny takie połączenie podkładu z pielęgnującym serum, wygładza, ujędrnia oraz wypełnia. Pozostawia skórę napiętą, odżywiona oraz świetlistą. Jego formuła została oparta o kwas hialuronowy, który jest niezbędny do utrzymania skóry w dobrej kondycji oraz o masę perłową która reguluje metabolizm komórek skóry, tonizuje ją i przyczynia się do szybszego odnowienia.

Produkty Matis będą dostępne od listopada na sklepie online – Douglas.pl

Reponse Jeaunesse krem odżywczy Climatis

Reponse Tient, podkład liftingujący, Light Beige Quick Lift