Trendy karnawałowe - jakie fryzury królują w tym roku?

Perły, cyrkonie, a nawet muszle - biżuteryjne elementy w karnawale 2020 zdobią także włosy. W tym sezonie również to objętość wysuwa się na pierwszy plan, stanowiąc podstawę każdej stylizacji. O karnawałowych trendach opowiada fryzjerka Katarzyna Budzikowska-Kuraś.

– Cały ubiegły rok królowały wszelkiego rodzaju fale, lekkie upięcia oraz luźne kuce i warkocze. Coraz więcej kobiet sięgało także po ozdoby. Stylizacje podpiętych, upiętych czy rozpuszczonych włosów wzbogacane były spinkami, opaskami i gumkami. I tak będzie również w tegorocznym karnawale, jednak opaski z pluszu ustąpią miejsca tym cekinowym oraz wysadzanym cyrkoniami, a na głowie atrakcyjnym dodatkiem oprócz warstwy nabłyszczającej stanie się brokat (jako mały, intensywny element lub lekko rozproszony na całość). Sezon ten stanowi najlepszą okazję do tego, by nie tylko zdobić fryzury, ale także zadbać o ich objętość i wielkość – mówi trenerka Davines Katarzyna Budzikowska-Kuraś.

Fale, które cieszą się niesłabnącą popularnością, w okresie karnawałowym nabierają większych rozmiarów. Jak osiągnąć maxi efekt w domu? Na osuszone ręcznikiem kosmyki nanieś piankę budującą objętość, która pozwoli nadać włosom teksturę i dobrze zdefiniowany kształt. Fale nakręcone lokówką (najlepiej o średnicy 32 mm) rozczesz i lekko przytapiruj. Dzieła dopełnij, spryskując fryzurę sprayem od Davines Dry Texturizer. Produkt kreuje objętość i sprężystość włosów, zapewniając silne nawilżenie. Idealny do podkreślenia cieniowania! Karnawałowa stylizacja będzie jeszcze bardziej efektowna, jeśli muśniesz kosmyki sypkim brokatem – możesz wykorzystać do tego błyszczące drobinki z palety cieni do powiek.

– W przypadku luźniejszego looku możemy postawić na kucyka lub lekkie podpięcie utworzone z niego. Wybór takiej fryzury daje możliwość przyzdobienia jej bardziej strojną opaską lub spinką, np. z cekinami lub perłowymi detalami. Po umyciu i wysuszeniu włosów warto je delikatnie pofalować lub pokarbować – taki ruch sprawi, że nabiorą więcej objętości, a wszelkie spinki czy gumki będą się lepiej trzymać. Pamiętajmy, by w przypadku stosowania sprzętu termicznego zabezpieczać kosmyki przed wysoką temperaturą emitowaną przez suszarkę, prostownicę czy karbownicę. Po zrobieniu kucyka wykończmy fryzurę lakierem. Kilka prostych ruchów może sprawić, że codzienna fryzura zamieni się w fryzurę wyjściową – radzi fryzjerka.

Nie zapominajmy o zachowaniu stylizacyjnej równowagi – jeśli nasza kreacja jest bogata, fryzura powinna stanowić dodatek, i na odwrót. W karnawale możemy lekko poszaleć z objętością włosów, ozdobami i brokatowym błyskiem, łącząc delikatność z zabawą.