NOBLE PLACE: STAROŻYTNA TECHNIKA SKRĘCONYCH NICI - POZNAJ NIEZWYKŁĄ KOLEKCJĘ ROBERTO COIN

Romantyczny spacer wieczorową porą, urokliwe wąskie uliczki starej Wenecji, po których unosi się zapach pysznej pasty domowej roboty, te upojne chwile to coś, o czym marzy niejedna kobieta. Włosi kojarzą nam się z niesamowicie ciepłym podejściem do życia, ale przede wszystkim z pasją do tworzenia czegoś unikatowego. Mogą pochwalić się nie tylko pięknymi zabytkami czy pyszną kuchnią, ale również sukcesami w przemyśle jubilerskim.

Znanym na całym świecie pionierem w tej branży jest włoski projektant Roberto Coin uznawany za twórcę jednego z najciekawszych trendów biżuteryjnych ostatniej dekady. Starożytna technika skręconych nici, która zadebiutowała w linii Roman Barocco to dowód na to, jak w łatwy sposób połączyć romantyczną formę wraz z ciężkimi kamieniami.

Dzięki ciągłemu pragnieniu stworzenia czegoś innowacyjnego, Roberto Coin wprowadza co roku około pięć nowych kolekcji, które w pełni zaspokoją coraz to większe wymagania rynku. Roman Barocco jest to linia biżuteryjna, która z sezonu na sezon ewoluuje czego wynikiem są nowsze kształty oraz dodatki, które są wykorzystywane do zdobienia tych jubilerskich dzieł sztuki. Delikatna oraz urzekająca - to idealny opis klimat zaprezentowanych projektów. Kolekcja wprowadza powiew świeżości zgodny ze zmieniającymi się trendami. Często inspiracją jest włoska tradycja oraz epoka baroku. Warto podkreślić, że całość podzielona jest na dwie części. Główne modele wyróżniają się miękkimi i prostymi liniami nawiązującymi do kopuł kościołów i strzelistych sklepień. Z kolei przeciwwagą jest druga odsłona kolekcji, gdzie swoją chwilę chwały mają diamenty, które pięknie rozjaśniają złotą biżuterię. Jest to swojego rodzaju zabieg odwołujący się do gry świateł i proporcji, charakterystycznych dla sztuki barokowej. Roman Barocco to charakterystyczne sploty nici o różnej fakturze oraz rozmiarze, które łącząc się prezentują bardzo kobiecą formę. Wykonane są ze złota, a w wewnętrznej części wysadzane są diamentami. W najnowszej odsłonie znajdziemy, także różnokolorowe kamienie zatopione w złocie – fioletowe ametysty, zielone chryzoprazy, przejrzystą masę perłową. To zestawienie tworzy przepiękną mini mozaikę. W kolekcji znajdziemy kolczyki-koła, naszyjniki w kształcie gwiazdy, a także pierścionki i bransoletki z niecodziennym splotem. Roman Barocco są nowoczesne, zachowując jednocześnie barokowy patos.

Warto wspomnieć, że projekty marki Roberto Coin są ponadczasowe. Elementy jubilerskie wychodzące spod rąk włoskich rzemieślników, tworzą niesamowitą historię, którą każda światowa kobieta może z dumą prezentować w swoich codziennych jak i wieczorowych stylizacjach.