RELACJA z premiery kapsułowej kolekcji DENI CLER na W/L2020 w hotelu H15

Marka o włoskim rodowodzie DENI CLER od 30 lat konsekwentnie stawia na jakość i ponadczasowe, klasyczne wzory. W hotelu H15 odbyła się premiera kapsułowej kolekcji Deni Cler na sezon Wiosna/Lato 2020 "MUSICA NELL`ARIA" czyli "Muzyka w Powietrzu".

"Inspiracją do stworzenia kolekcji była muzyka – mówi Iwona Kossmann – prezes Deni Cler. Cała kolekcja składa się z 240 modeli podanych w sześciu kapsułach, stworzonych na bazie 6 gatunków muzycznych. Rozpoczyna ją Swing ze stylizacjami głównie dziennymi. Następnie Jazz z propozycjami do pracy. Wieczorowo-wizytową odsłonę znajdziemy w Operze. Country to nasz pomysł na weekend. Sezon letni otwiera Chillout, który naturalnie przechodzi w Canzone Italiana, czyli "Włoską piosenkę" z letnimi sukienkami na czele".

Wśród znanych gości pojawili się przedstawiciele biznesu, redaktorzy mody, styliści dziennikarki oraz gwiazdy: m.in. Ewa Ewart, Kasia Sokołowska, Iza Kuna, Beata Ścibakówna, Dorota Williams, Renata Dancewicz, Marta Kuligowska, Malwina Wędzikowska, Monika Zamachowska, Paulina Koziejowska, Marta Kielczyk, Beata Tadla, Tamara Arciuch, Mariola Bojarska-Ferenc.

Na ten wyjątkowy wieczór stylizacje od Deni Cler wybrały: Paulina Sykut-Jeżyna, Anna Kalczyńska, Gabi Drzewiecka, Anna Dec, Bogna Sworowska, Ania Nowak (cooka.pl) i Agnieszka Więdłocha.

"Deni Cler przygotowuje kostiumy do mojego nowego spektaklu „Kolacja dla Głupca" , cieszę się, że w kapsułkowej kolekcji na nowy sezon marka stawia niezmiennie na jakość, już wiem co znajdzie się w mojej szafie z metką Deni Cler na wiosnę" –mówi Agnieszka Więdłocha.

"Kolekcja Deni Cler pokazuje, że można stworzyć wiele super loków na bazie kilku elementów garderoby i jednocześnie wyglądać świeżo i na czasie" - dodaje Gabi Drzewiecka

Partnerami wydarzenia była Wella Professionals i Mary Kay.

Kolekcja MUSICA NELL`ARIA” czyli „Muzyka w Powietrzu" to sześć kapsułowych kolekcji:

SWING

Pierwsza odsłona nawiązuje do eleganckiej klasyki. Wśród stylizacji bogactwo modeli w postaci sukienek, spódnic, żakietów i płaszczy. Kolory na bazie supermodnych tonacji zieleni i żółci z granatową bazą. Tkaniny są nowoczesne. Wszechobecne są druki.

JAZZ

Kapsuła odpowiada na ważny trend w światowej modzie, czyli klasyczne krawiectwo gdzie od kilku sezonów nastąpił powrót do garnituru. Nurt ten jest spójny z DNA Deni Cler, która zawsze miała doskonale skrojone modele. Kolory są monochromatyczne, dominuje popielata szarość i kolor kości słoniowej. Znajdziemy w niej najwyższej jakości wełny i jedwabie. Wszystkie stylizacje uzupełniają modne akcesoria.

OPERA

Została stworzona na wiosenno-letnie wizyty czy wesela. Znajdziemy w niej piękne bluzki z wiązaniami pod szyją, czy sukienki z kwiatowych, jedwabnych druków. Kolory to głównie pastele z dominantą błękitów, żółci i kremowych bieli. Delikatne wełny zapewniają komfort w noszeniu, tak ważny w czasie letnich upałów.

COUNTRY

Nasz pomysł na weekend. Stąd sportowy charakter poszczególnych stylizacji. Jak przystało na muzyczną inspirację jest w tej grupie sporo propozycji jeansowych. Wśród sukienek prym wiedzie model w stylu „preria” z marszczeniami i falbanami. Kolorystyka jest nasycona z czerwienią, niebieskościami i bielą. Wszystko wykonane z naturalnych materiałów, głównie bawełny i jedwabiu.

CHILLOUT

Nasza propozycje na lato. Wśród stylizacji mamy wiele sukienek - podkreślamy talię, odsłaniamy ramiona. Dominujący to czysta bieli, a kolor jest głównie w dodatkach. Wśród tkanin obecny jest len i bawełna, a także batyst. We wzorach pojawiają się ciągle modne pasy.

CANZONE ITALIANA

Ostania odsłona nawiązuje do Włoch z lat 50-tych i 60-tych. Inspiracją stylistyczną jest ikona włoskiego kina Sophia Loren. W tej grupie przeważają sukienki o linii klepsydry, których geneza tkwi w latach 50-tych i przeżywa wielki renesans. Kolory mocne, nasycone. Tkaniny jak przystało na włoskie inklinacje są bogate, ozdobione złotymi dodatkami i elementami, które podkreślają kobiecość.

DENI CLER ma w Polsce 41 salonów. Lista salonów dostępna na www.denicler.eu