RETINOL - ELIKSIR MŁODOŚCI

Retinol to pochodna witaminy A i jeden z najskuteczniejszych składników o aktywności przeciwstarzeniowej. Zaaplikowany na skórę, dobrze przenika w naskórek, stymulując proces złuszczania martwych komórek warstwy rogowej naskórka. Wpływa to na wzmocnienie barierowej funkcji skóry. Wnikając do skóry właściwej odpowiada za pomnożenie się fibroblastów, komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego. Dodatkowo przyczynia się do hamownia aktywności enzymów odpowiadających za degradację kolagenów, zabezpieczając nowo powstałe włókna. W rezultacie poprawia się jędrność, elastyczność, odżywienie oraz nawilżenie skóry, dając efekt odmłodzenia.

Według dr Zein’a Obahi retinol to substancja, której nie powinno zabraknąć w pielęgnacji XXI w. Cała gama preparatów ZO Skin Health opera się głównie na retinolu. To on ma przywrócić prawidłowe działanie komórkom w naskórku i skórze właściwej i sprawić, że skóra będzie zdrowa i pozbawiona wszelkich dysfunkcji. To, w jaki sposób i w jakim tempie retinol przedostaje się do skóry, determinuje kierunek i obszar jego działania. W ten sposób możemy efektywnie zagospodarować wszystkie terapeutyczne właściwości tego składnika i selektywnie odpowiedzieć na wiele problemów skóry. Poprzez rozwiązania technologiczne i uporządkowane protokoły pielęgnacyjne, ZO Skin Health oferuje selektywne działanie retinolu.

ZO® SKIN HEALTH WRINKLE + TEXTURE REPAIR

Krem redukujący zmarszczki i poprawiający teksturę skóry. Zawiera 0.5% retinolu w postaci mikroemulsji, która błyskawicznie uwalnia retinol przede wszystkim do skóry właściwej, ale również do naskórka. Produkt dedykowany jest osobom z zaawansowanymi oznakami starzenia, takimi jak głębokie linie i zmarszczki oraz skórą, której tekstura wymaga poprawy. Idealny dla zmagających się z szorstką, chropowatą i zniszczoną słońcem cerą.

ZO® SKIN HEALTH RADICAL NIGHT REPAIR

Zaawansowany preparat odbudowujący na noc, którego głównym składnikiem jest 1% retinol zamknięty w oleosomach. Dzięki temu jest on stopniowo uwalniany do skóry przez około 6-8 godzin i głównie kumuluje się w naskórku. Takie powolne uwalnianie retinolu ma spowodować jego mniejsze działanie drażniące. Radical Night Repair wykorzystywany jest terapiach anti-age jako pielęgnacja na noc.

Szczególnie dedykowany jest osobom z zaawansowanymi oznakami starzenia, takimi jak linie, zmarszczki i nierówny koloryt skóry, czyli z objawami photoaging’u. Dodatkowo, preparat może być wykorzystywany jako domowy peeling wśród pacjentów, którzy osiągnęli już tolerancję na retinol.