Allegro rozpoczyna współpracę z MediaMarkt

Od początku kwietnia w sklepie MediaMarkt na Allegro dostępnych będzie 2 tysiące ofert sprzętu i akcesoriów popularnych marek elektroniki użytkowej.
  • Oferta obejmie również markowe produkty dostępne na wyłączność w MediaMarkt
  • Klienci będą mogli kupować produkty z oferty MediaMarkt i wygodnie zamawiać dostawy z Allegro Smart! w całej Polsce.

MediaMarkt na Allegro startuje z dwoma tysiącami ofert produktów znanych marek, takich jak: Samsung, LG, Xiaomi, Asus, Bosch, Philips, Huawei, Beko, Electrolux, GoPro i innych. Oferta będzie stale poszerzana.

Od teraz klienci na Allegro będą mogli wybierać z szerokiej gamy produktów popularnej elektroniki użytkowej z oferty MediaMarkt. Dzięki wejściu MediaMarkt na Allegro znajdą oni nie tylko produkty znanych marek, ale także marki własne MediaMarkt. Oferta na Allegro będzie obejmować także markowe produkty dostępne na wyłączność w MediaMarkt

- mówi Michał Iwanciw, Dyrektor Segmentu Elektroniki Użytkowej w Allegro.

Kategoria Elektronika na Allegro jest coraz popularniejsza. Klienci doceniają w niej szeroki wybór i bardzo atrakcyjne ceny. Oprócz tego są łatwo dostępne raty zero, atrakcyjny leasing dla firm oraz różne formy dostawy z Allegro Smart!. W ciągu ostatnich 4 miesięcy klienci Allegro kupili 1,6 miliona akcesoriów GSM i 1,5 miliona drobnych urządzeń gospodarstwa domowego oraz wiele innych urządzeń elektronicznych z darmową dostawą Allegro Smart!. Oferty MediaMarkt będa objęte tym pakietem bezpłatnych dostaw do tysięcy paczkomatów lub kurierem. Wkrótce zakupy będzie można odbierać sieci punktów odbioru w ramach Allegro Smart! oraz w 88 sklepach MediaMarkt.

Rozszerzając zasięg działania o nowy kanał sprzedaży, MediaMarkt odpowiada na potrzeby współczesnych konsumentów, którzy elastycznie korzystają z różnych kanałów i internetowych platform sprzedażowych. Strategiczne partnerstwo z najpopularniejszym marketplace w Polsce wzmacnia pozycję naszej marki. Potencjał sprzedażowy Allegro pozwoli na dalsze zwiększanie konkurencyjności MediaMarkt na polskim rynku

– mówi Alpay Güner, Prezes Zarządu MediaMarktSaturn Polska.

MediaMarkt to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek, która wyznacza trendy w branży. Sieć ma w Polsce blisko 90 sklepów stacjonarnych, prowadzi też jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych z elektroniką mediamarkt.pl. Sprzedaż prowadzona jest również za pośrednictwem call center. Kierując się zasadą klientocentryzmu firma kładzie nacisk na oferowanie kompleksowych rozwiązań – szeroki asortyment uzupełnia szereg usług związanych z zakupionym sprzętem. Na razie, w związku z aktualną sytuacją pandemiczną, dostawy zakupów - poza punktami odbioru - odbywać się będą do drzwi klienta. Wkrótce uruchomione zostaną usługi okołosprzedażowe, takie jak np. instalacja, pierwsze uruchomienie i konfiguracja urządzeń czy podłączenie sprzętu AGD do sieci gazowej, elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

O MediaMarkt

MediaMarkt jest międzynarodową siecią specjalistycznych sklepów, oferujących najpełniejszą ofertę z zakresu elektroniki użytkowej. Można tu kupić zarówno premierowe, innowacyjne produkty z najwyższej półki, jak i popularny markowy sprzęt w najlepszych cenach oraz produkty marek własnych. Wychodząc poza typową rolę sklepu, MediaMarkt oferuje bogaty pakiet usług dodatkowych oraz profesjonalne doradztwo, stając się przewodnikiem w tak szybko rozwijającym się cyfrowym świecie. MediaMarkt stawia sobie za cel zapewnienie jak najszerszego dostępu do najnowszej elektroniki, dlatego konsekwentnie realizuje strategię rozwoju wielokanałowego.

O Allegro

Allegro to lider technologii o europejskich korzeniach i jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w Polsce. Obecnie jest to najpopularniejsze miejsce zakupów online w Polsce i dziesiąty eTail na świecie. Od 1999 r. sprawiamy, że zakupy stają się coraz przyjemniejsze. Oszczędzamy czas oraz zapewniamy komfort i wygodę klientom. Umożliwiamy wszystkim w Polsce - niezależnie od miejsca zamieszkania - dostęp do największego wyboru produktów w najlepszych cenach.

Na platformie Allegro można znaleźć dziś oferty od ponad 100 tysięcy profesjonalnych sprzedawców - nie tylko największych światowych marek, ale przede wszystkim polskich małych i średnich polskich przedsiębiorstw. W serwisie zarejestrowanych jest 21 milionów kont klientów. Cieszymy się z naszych wyników, ale nie spoczywamy na laurach. Chcemy zachęcić jeszcze więcej Polaków do e-zakupów, gdzie mogą znaleźć niskie ceny, szeroki wybór i maksymalną wygodę.

Allegro bezpośrednio i pośrednio przyczynia się do powstania setek tysięcy miejsc pracy w Polsce, wspierając cyfrową transformację polskiej gospodarki. Pomagamy polskim przedsiębiorcom rozpoczynać i rozwijać działalność e-commerce. Dzięki naszemu ekosystemowi produktów i usług mogą dotrzeć do milionów klientów bez dużych Inwestycji.

Allegro ogłosiło specjalny pakiet wsparcia dla sprzedawców, aby wesprzeć ich działalność w czasie koronawirusa. Szczegółowe informacje o Pakiecie wsparcia dla przedsiębiorców można znaleźć tu.