Przekuj pasję w sztukę - powrót pop-artu dzięki nowej propozycji LEGO dla dorosłych

Grupa LEGO wraz z partnerami wprowadza na rynek zupełnie nowy produkt, serię LEGO Art. To propozycja dla dorosłych pasjonatów popkultury, która zachęca do kreatywnego tworzenia własnych dzieł sztuki. Motywem przewodnim poszczególnych zestawów są bohaterowie komiksów Marvela, Gwiezdnych Wojen i znane postaci ze świata kultury.

Już za chwilę miłośnicy Warhola, Marilyn Monroe, Beatlesów czy kultowych postaci z komiksów Marvela i Gwiezdnych Wojen będą mogli stworzyć portrety swoich idoli ze świata muzyki, filmu i sztuki. Z myślą o dorosłych fanach LEGO przygotowało wyjątkową serię, która ma nie tylko przynieść radość z tworzenia, ale być też formą odpoczynku.

Sposób na relaks

Z badania, które Grupa LEGO przeprowadziła niedawno na 9 rynkach wynika, że 73% dorosłych stale poszukuje nowych sposobów odpoczynku. Odpowiedzią na tę potrzebę może być właśnie linia LEGO Art. Do każdego zestawu dołączona jest dedykowana ścieżka dźwiękowa. Oprócz muzyki są tam fascynujące anegdoty twórców Iron Mana i Gwiezdnych Wojen, jak też te związane z Andym Warholem i Beatlesami. Nagrania podkreślają to, co inspirowało twórców przy projektowaniu każdego z zestawów, dzięki czemu można w pełni oddać się konstruowaniu i jednocześnie odprężyć przy dźwiękach.

Louise Elizabeth Bontoft, Senior Design Director z Grupy LEGO, mówi: – Wiemy, że dorośli po całym dniu pracy potrzebują się odstresować, dlatego zastanawialiśmy się, jak im w tym pomóc. Czy jest lepszy sposób niż zachęcanie ich do odkrywania swojej ulubionej pasji w nowy, kreatywny sposób? Wierzymy, że dzięki tym projektom możemy zainspirować fanów filmu, miłośników sztuki, muzyki i designu do zanurzenia się w świecie sztuki i kreatywności związanej z ich idolami. Wierzymy, że dzięki temu nowemu doświadczeniu dorośli odpoczną i zaangażują się w przemyślaną twórczą działalność, a efektem będą piękne dekoracje, które doskonale odzwierciedlą ich osobowość.

Ikony pop-artu według LEGO

Zestawy LEGO Art są dwuwymiarowe i składają się z podstawy stanowiącej bazę i małych płytek. Powstałe w ten sposób dekoracje można przekształcać tak, aby odzwierciedlały osobowość ich autora. Dzięki temu miłośnicy popkultury mogą przygotować własną wyjątkową wystawę LEGO w domu. Każdy z czterech zestawów posiada unikalną płytkę z sygnaturą i element ułatwiający zawieszenie na ścianie.

· LEGO® Andy Warhol’s Marilyn Monroe – pozwala odtworzyć słynne dzieło Andy’ego Warhola z 1967 roku przedstawiające Marilyn Monroe lub stworzyć je w jednej z trzech dostępnych gam kolorystycznych. Każdy miłośnik sztuki i designu może dopasować tonację do swojego nastroju, a przy tworzeniu zainspirować się szczegółami z życia artysty.

· LEGO® The Beatles – w domach melomanów może zagościć portret ulubionego członka zespołu: Johna Lennona, Sir Paula McCartney’a, George’a Harrisona czy Sir Ringo Starra. Z każdego zestawu można stworzyć wizerunek jednego z nich lub całego bandu, jeśli wykorzystane zostaną cztery zestawy. Przy tworzeniu warto posłuchać muzyki lub opowieści o zespole.

· LEGO® Marvel Studios Iron Man – w tym zestawie na fanów Marvela czekają trzej superbohaterowie: Mark III, Hulkbuster Mark I czy Mark LXXXV. Ich wizerunki można układać słuchając fascynujących historii opowiadanych przez ekspertów od komiksów Marvela. Ci, którzy chcą wcielić się w Tony’ego Starka, mogą połączyć ze sobą 3 zestawy, aby stworzyć jedno wyjątkowe dzieło sztuki.

· LEGO® Star Wars™ The Sith™ - z grona kultowych złoczyńców z odległej galaktyki można wybrać wizerunek Dartha Vadera™, Dartha Maula™, Kylo Rena™ albo przenieść dzieło na wyższy poziom, łącząc trzy zestawy w jeden duży wizerunek Dartha Vadera™. Ścieżka dźwiękowa sprawi, że moc będzie z fanami, którzy będą słuchać muzyki z filmów lub zabawnych opowieści twórców Gwiezdnych Wojen.

Start sprzedaży

Zestawy LEGO Art będą dostępne w sprzedaży od 1 sierpnia 2020 w oficjalnych sklepach LEGO, na stronie internetowej www.LEGO.pl, jak i u partnerów handlowych. Cena zestawu to 549,99 zł.

Zestawy LEGO Art to druga koncepcja kreatywna oparta na płytkach, które Grupa LEGO zaprezentowała w tym roku, po wprowadzeniu na rynek LEGO® DOTS, produktu inspirowanego sztuką i rzemiosłem, który oferuje dzieciom nowy sposób wyrażania siebie.