Jak radzić sobie z wrastającymi włoskami po depilacji?

Czy po depilacji mocno swędzi Cię skóra? Pojawiają się czerwone kropki, w których czasem zbiera się ropa? Czy kiedykolwiek miałaś/miałeś wrażenie, że depilacja nie została wykonana dokładnie, ponieważ kilka włosów jakby przylgnęło do skóry i dopiero podważane palcem, igłą lub pęsetką (ile ludzi tyle metod) wydostawały się na zewnątrz? Jeśli odpowiedź, na którekolwiek z powyższych pytań brzmi tak, to oznacza, że masz problem z wrastającymi włoskami.

Czy wiesz jakie są przyczyny powstawania zjawiska wrastających włosków? Główną przyczyną wrastania owłosienia, jest urwanie włoska - np. podczas depilacji, noszenia zbyt obcisłych spodni etc. - tuż przy skórze, lub czasem w środku kanału, którym włos powinien wydostać się na powierzchnię. Taki urwany włosek zostaje mocno osłabiony i nie ma już siły przebić się na zewnątrz.

Zmienia kierunek wzrostu, najczęściej do wnętrza naskórka. Powoduje to podrażnienia, często również stany zapalne, które nazywane są zapaleniem mieszka włosowego. Objawia się ono czerwoną krostką powstającą w obrębie depilowanego miejsca. Gdy włos wrośnie bardzo głęboko, mogą wystąpić stany ropne. Najczęściej jednak włosek wrasta tuż pod powierzchnię błony naskórkowej, dlatego łatwo jest go podważyć i wyciągnąć na zewnątrz. Nie polecamy jednak stosowania igieł, pęset, itp., gdyż są to mało higieniczne sposoby, które również mogą przyczynić się do zwiększenia podrażnień. Ważne jest również, aby regularnie korzystać z zabiegu depilacji i mieć do niego odpowiednią długość włosa, od 0,5 do 1cm. Przy dłuższych włosach istnieje większe ryzyko ich przełamania bądź urwania.

Dlatego po każdej depilacji warto stosować specjalne balsamy, my polecamy Asiatic Peel Body Balm – ANTI-ROUGHNESS AND INGROWN HAIR PEEL MISSION to balsam dedykowany pielęgnacji ciała z problemem wrastających włosów. Zawiera kwas azjatykowy oraz papainę. Łagodzi podrażnienia i zapobiega wrastaniu włoskom

Asiatic Peel Body BalmAsiatic Peel Body Balm materiał reklamowy