Yoga Retreatment w Pałacu Komierowo

To wyjątkowy, 4-dniowy program z jogą dwa razy dziennie, który odbywa się w bajkowym otoczeniu Pałacu Komierowo. Czeka cię relaks wśród natury, koncerty gongów, wegetariańskie jedzenie. Sprawdź, co jeszcze.

Każdy dzień Yoga Retreatment zaczyna się wcześnie od zdrowego soku, a następnie sesji pranayam i jogi. Dzięki temu możesz łagodnie przejść z nocy w dzień, rozruszać ciało po śnie i ożywić umysł. Proponowane przez Jimmy’ego Sarubhana pranajamy, czyli techniki oddechowe, nierzadko mają większą pobudzającą moc niż filiżanka małej czarnej! Z kolei seria powitań słońca na dzień dobry sprawi, że błyskawicznie nabierzesz energii, rozciągniesz się i lepiej poczujesz we własnym ciele. Nie bez znaczenia jest fakt, że sesje odbywają się w sali z widokiem na park. Przeszklone od sufitu do podłogi okna dają możliwość podglądania budzącej się do życia natury. W tle rozbrzmiewa ptasi koncert, a czasem w oddali można dostrzec przebiegające sarny.

Sesje jogi odbywają się także popołudniami. Są różnorodnie ułożone, więc nie ma mowy o nudzie. Czasem intensywniejsze, czasem mniej, jednak bez niepotrzebnego forsowania. Dowcipne komentarze Jimmy’ego pomagają wytrwać w bardziej wymagających asanach. Na koniec jest jeszcze sesja jogi śmiechu, czyli śmianie się na zawołanie, które wywołuje w naszym organizmie taką samą reakcję, co naturalny śmiech. Tym samym dobry nastrój masz zagwarantowany!

Pałac KomierowoPałac Komierowo Anna Komierowska

Uzdrawiająca moc jogi

Po co to wszystko? Praktyka jogi dwa razy dziennie naprawdę może odmienić życie. A na pewno – samopoczucie. Głębokie rozciąganie stymuluje układ nerwowy, dzięki czemu poprawia się jakość snu, znika rozedrganie i pojawia poczucie wewnętrznego spokoju. Asany w łagodny sposób wzmacniają mięśnie i usprawniają przepływ limfy, dzięki czemu poprawia się twoja odporność i znikają wszelkie obrzęki. Nagle zapominasz o bólach kręgosłupa i sztywności ciała. Nie bez znaczenia jest też fakt, że twoja sylwetka staje się smuklejsza. Za każdym razem, gdy stajesz na macie, zyskujesz też autentyczną możliwość spotkania z samym sobą. Czasem sesja jogi wyzwala ukryte emocje, które wreszcie masz szansę przeżyć. Zaczynasz czuć, kim naprawdę jesteś i czego potrzebujesz. To bezcenne doświadczenie.

Czas na rozpieszczenie

Joga jest clue programu, ale na tym nie koniec. Podczas pobytu Yoga Retreatment możesz do woli korzystać z atrakcji, jakie oferuje Pałac Komierowo. Możesz wygrzewać się w saunie lub relaksować w jaccuzzi. Zimą śmiałkom proponuje się morsowanie w stawie należącym do kompleksu parkowego. Euforyczne uczucie, jakie pojawia się w ciele po zanurzeniu w lodowatej wodzie, utrzymuje się dobrych kilka godzin. Spróbuj! Warto wybrać się także na spacer po malowniczym parku pełnym wiekowych dębów albo zrobić przebieżkę specjalnie przygotowaną ścieżką biegową. W programie jest też czas na masaż ciała, który jeszcze mocniej wprowadzi cię w poczucie błogości i rozpieszczenia.

Menu dla zdrowia i… przyjemności

Wyjazdy Yoga Retreatment to także doskonała okazja, by zapoczątkować zdrowe zmiany w swojej diecie. Trzy wegetariańskie posiłki dziennie są nie tylko w pełni zbilansowane, ale też wykwintne i pyszne. Dają poczucie lekkości i zapewniają wyjątkowe doznania smakowe. To żywieniowy detoks w bardzo przyjemnym wydaniu.

YOGA RETREATMENT W PAŁACU KOMIEROWOYOGA RETREATMENT W PAŁACU KOMIEROWO Anna Komierowska

Relaksujący koncert

Dwie godzinne sesje gongów wieczorem dopełniają relaks. Prowadzi je Dana z Alchemii Dźwięków. Koncerty gongów nazywane są też kąpielami w gongach, a to dlatego że dają poczucie totalnego otulenia dźwiękami. Niskie wibracje gongów wprowadzają komórki ciała w drgania, powodując jakby masaż od wewnątrz i pomagając usuwać z nich toksyny. Wpływają też na fale mózgowe, które przechodzą w stan alfa, a nawet theta, czyli głębokiego relaksu charakterystycznego dla medytacji. W trakcie seansu w twojej głowie mogą pojawiać się niezwykłe obrazy i wizje, co będzie pięknym i oczyszczającym doświadczeniem.

Bezkompromisowy komfort

Podczas całego wyjazdu towarzyszy ci poczucie absolutnego komfortu i pławienia się w luksusie. Wszystko dzięki stylowym wnętrzom Pałacu Komierowo. Dyskretna obsługa zadba o to, by w twoim pokoju niczego nie brakowało. Ultrawygodne łóżko i otulająca pościel, w której możesz się zanurzyć po koncercie gongów, zagwarantują ci głęboki, regenerujący sen.

Totalny reset

Przez cztery dni w Pałacu Komierowo wspaniale odpoczniesz, wyciszysz się, zrelaksujesz i zregenerujesz. Poczujesz się błogo dopieszczony. Po zakończeniu programu poczujesz przypływ sił witalnych i zdecydowanie więcej wewnętrznego spokoju. A jeśli będziesz miał ochotę kontynuować praktykę jogi w codziennym życiu, zapraszamy cię na nasze sesje Yoga Retreatment LIVE.

YOGA RETREATMENT W PAŁACU KOMIEROWOYOGA RETREATMENT W PAŁACU KOMIEROWO Anna Komierowska