Łabędzia szyja i zadbany dekolt przez cały rok dzięki laseroterapii

Wiotkość, zmarszczki, przebarwienia. Źle pielęgnowana skóra szyi i dekoltu "odpłaca" nam wyglądem zdradzającym nasz wiek, a nawet dodającym lat. Dlatego staranną pielęgnację twarzy obowiązkowo powinniśmy uzupełnić o dbałość w obrębie szyi i dekoltu.

Teraz, gdy w letnich ubraniach eksponujemy te obszary, zaniedbania stają się niestety szczególnie widoczne. Na szczęście możemy poprawić szybko ich wygląd dzięki laseroterapii, która przywróci skórze młody i jędrny wygląd oraz równomierny koloryt. Decydując się na zabieg laserem P.L.E.A.S.E.® Professional zapewnimy jej dodatkową dawkę stymulacji wpływającej na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, a także poprzez możliwość nałożenia od razu po zabiegu substancji aktywnej zwiększającej znacząco spektakularny efekt terapii. Ale tak przed wakacjami? Tak. Tym laserem lekarz może pracować na skórze cały rok. Wystarczy, że po zabiegu nałożymy na skórę odpowiednio wysoką ochronę przeciwsłoneczną.

O tym jak ważna jest staranna pielęgnacja twarzy wie każda z nas. Dlatego korzystamy ze specjalistycznych kosmetyków oraz zabiegów w klinikach medycyny estetycznej. Jednak skóra szyi i dekoltu wymaga równie troskliwego podejścia. Jest ona bowiem równie cienka i delikatna jak skóra twarzy. Cechuje ją bowiem mała ilość włókien kolagenowych. Dodatkowo jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, które pomogłyby ją w naturalny sposób natłuścić. Niestety często zapominamy o tym już na etapie aplikacji kremu pielęgnacyjnego, a latem nie zabezpieczamy jej odpowiednio wysokimi filtrami UV.

Co zrobić jeśli nasze zaniedbania spędzają nam sen z powiek, albo gdy widzimy, że kondycja szyi i dekoltu wymaga interwencji by odwrócić pierwsze niekorzystne zmiany? Tak samo jak w przypadku twarzy możemy skorzystać z dobrodziejstw laseroterapii. Nie bez powodu jest ona jedną z najczęściej wybieranych procedur mających na celu diametralną zmianę wyglądu skóry. Laser pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu przywraca skórze jędrność. Jednak by naprawić zniszczenia potrzebujemy zadziałać także substancjami aktywnymi, które odżywią skórę w jej głębokich warstwach. Czy to oznacza, że musisz wybrać się na minimum dwa różne zabiegi? Odpowiedź brzmi "NIE". Połączenie laserowej terapii erbowo-yagowej z odżywieniem głębokich warstw skóry jest w Polsce możliwe przy zabiegach z wykorzystaniem lasera P.L.E.A.S.E.® Professional. Dwuetapowa procedura obejmuje laseroterapię oraz nałożenie substancji aktywnej od razu po jej zakończeniu. Jest to możliwe dzięki wykorzystanej w laserze, zastrzeżonej i objętej patentem przez producenta, technologii SmartPoration™ oraz pulsacyjnej pracy urządzenia.

"Głowica lasera zaopatrzona w technologię SmartPorationTM tworzy w tkance rozłożone w równych odstępach mikropory. Te malutkie kanaliki prowadzące w głąb skóry zajmują od 1% do 15% całkowitego obszaru poddanego zabiegowi. W połączeniu z pulsacyjną pracą lasera, która pomiędzy poszczególnymi impulsami pozostawia krótką przerwę na odparowanie ciepła, nie następuje przegrzanie skóry, prowadzące do jej karbonizacji. I właśnie w tym tkwi tajemnica skuteczności P.L.E.A.S.E.® Professional. Dzięki brakowi zwęglenia mikropory umożliwiają nałożenie od razu substancji aktywnej, która wnika w nią głęboko. Dodatkowo ich powierzchnia sprawia, że regeneracja skóry po zabiegu jest wyjątkowo krótka i zajmuje przeciętnie ok 48 godzin. Co jeszcze zapewnia ta technologia? Zgodnie z badaniami wchłanialność substancji podanych w ten sposób jest ponad 100-krotnie większa niż przy nałożeniu ich po prostu na skórę. Taka terapia łączona pozwala stymulować skórę do naturalnej przebudowy i odżywia jej najgłębsze warstwy. Jednocześnie gwarantuje naturalne, długotrwałe i spektakularne efekty." - mówi dr Monika Bujanowska.

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz ustawia parametry lasera odpowiednie dla potrzeb konkretnej osoby oraz dopasowane do pory roku. W ten sposób można pracować nawet latem na najbardziej delikatnych obszarach skóry wykonując zarówno delikatne zabiegi powierzchniowe pobudzające ją do regeneracji, a kończąc na intensywnych zabiegach przebudowujących całą tkankę.