Modelowanie ciała na wakacje z medycyną estetyczną

Nadprogramowe centymetry, cellulit, brak jędrności - po zimowych miesiącach i lockdownie wielu z nas odczuwa dyskomfort, odsłaniając ciało. A wskazania słupków rtęci rosną. Do tego dochodzi planowanie wakacji. Z pomocą przychodzi nam medycyna estetyczna. Dzięki niechirurgicznym zabiegom, nie wymagającym rekonwalescencji, możemy zafundować sobie modelowanie w trybie "last minute". Na jakie zabiegi warto zwrócić uwagę radzi lekarz medycyny estetycznej Barbara Parda-Głomska.

Modelowanie sylwetki ultradźwiękami

"HIFU to technologia bazująca na skoncentrowanej fali ultradźwięków, poprawiającej napięcie skóry. Dzięki niej możemy przeprowadzić nieinwazyjny lifting ciała połączony z redukcją tkanki tłuszczowej. Choć działa na tej samej głębokości co skalpel (od 3 do 18 mm) w przeciwieństwie do liftingu chirurgicznego HIFU nie wymaga rekonwalescencji, nie pozostawia blizn pozabiegowych i nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności. Jest także znacznie bezpieczniejsze niż operacja plastyczna, a sam zabieg jest „stosunkowo szybki i mało bolesny" mówi doktor Parda-Głomska.

Jak to działa? Podczas zabiegu energia ultradźwiękowa wywołuje kontrolowane mikrouszkodzenia skóry w wybranym obszarze ciała. Jednocześnie nie powoduje niekorzystnych zmian w otaczających go tkankach. W ten sposób stymuluje wytwarzanie nowego kolagenu oraz wzmacnia już istniejący. W efekcie uzyskujemy podniesienie i napięcie skóry widoczne częściowo od razu po zabiegu. Właściwe rezultaty widzimy po 2-3 miesiącach i utrzymują się do ok. 1 roku. Dzięki tej technologii można osiągnąć spektakularne rezultaty nawet w przypadku skóry o bardzo niskiej elastyczności.

HIFU możemy wymodelować wiotką skórę brzucha, ramion, ud i pośladków oraz kolan. Możemy wspomagać nim także skórę w trakcie intensywnego odchudzania by nie doprowadzić do utraty jej jędrności.

Redukcja tłuszczu zimnem

"Kriolipoliza szybko zyskała, stale rosnącą, rzeszę zwolenników. Aktualnie stanowi jedną z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod redukcji miejscowej tkanki tłuszczowej i modelowania ciała" – mówi doktor Parda-Głomska i dodaje "największą efektywność zabiegu oferuje obecnie system ZLipo, który jednocześnie, dzięki opatentowanej technologii PulsComfort, zapewnia komfortową aplikację i brak ryzyka odmrożeń. Połączenie wymrażania z falą uderzeniową ZWave Pro to rewolucyjna procedura, która pozwala na pozbycie się dwukrotnie większej ilości tłuszczu w trzykrotnie krótszym czasie niż w przypadku innych procedur kriolipolizy dostępnych na rynku. Stanowi zatem doskonały zabieg "last minute" przed wakacjami. To także doskonała alternatywa dla metod chirurgicznych".

Jak to działa? Zastosowane w trakcie zabiegu niskie temperatury powodują obumarcie komórek tłuszczowych bez ryzyka uszkodzenia otaczającej je tkanki. Następnie energia kinetyczna fal uderzeniowych rozbija skrystalizowaną tkankę tłuszczową. W ciągu kolejnych 4-6 tygodni system limfatyczny w pełni eliminuje martwe komórki. Widoczne i trwałe efekty, w postaci długoterminowej redukcji tłuszczu na poziomie ok 30-40%, sprawiają, że w okresie około wakacyjnym stanowi on chętnie stosowaną metodę poprawy wyglądu ciała. Co więcej, dzięki zastosowaniu po zabiegu fali uderzeniowej ZWave Pro można nie tylko pozbyć się nadmiaru tłuszczu, ale również uporczywego cellulitu.

ZLipo doskonale sprawdzi się na takich obszarach ciała jak: brzuch, talia, uda, biodra, ramiona, plecy oraz okolice kolan. Panowie dodatkowo mogą skorzystać z tej metody na klatce piersiowej. Dzięki specjalnej nakładce ZLipo pomoże także uporać się nam z podwójnym podbródkiem.

Odchudzanie przez rozpuszczanie

Co jeszcze doradza Pani Doktor? "W drodze do wygodnego modelowania ciała mamy możliwość skorzystania także z lipolizy iniekcyjnej. Polega ona na wstrzyknięciu odpowiedniego roztworu do określonej partii ciała, co prowadzi do redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej".

Zabieg możemy wykonać np. przy pomocy Aqualyxu czyli roztworu na bazie mikrożelatynowej o kontrolowanym systemie uwalniania czynników aktywnych. Wstrzyknięty w tkankę tłuszczową, powoduje pochłanianie przez nią wody umożliwiając ultradźwiękom zastosowanym zewnętrznie na doprowadzenie do procesu mikrokawitacji. Potęguje to drenaż płynów organicznych obecnych w tkankach poddawanych zabiegowi.

Ta metoda sprawdzi się przy walce z miejscowym otłuszczeniem wewnętrznej strony ud i kolan, pod pośladkami, na brzuchu, biodrach oraz kończynach. Pomoże zwalczyć też niepożądany podwójny podbródek

Inną możliwością jest lipoliza Prostrolane Inner-B. Zastosowany w jej trakcie preparat redukuje krople tłuszczu w komórkach tłuszczowych w obszarach: podwójnego podbródka, brzucha, pośladków, ramion i ud. Zabieg zalecany jest do łagodzenia nieregularności powierzchni skóry, szczególnie ze skłonnościami do cellulitu.

Więcej na www.drparda.com.pl