Nowe przyjazne dla środowiska i kieszeni opakowania kosmetyków beBIO by Ewa Chodakowska

Wszechobecny plastik jest zagrożeniem dla naszej planety, życia zwierząt i naszego zdrowia. To tworzywo jest bardzo popularne, ponieważ jest tanie, wytrzymałe i elastyczne. Przez ostatnie 10 lat wyprodukowano na świecie więcej plastiku niż w całym XX wieku. Wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni. My już zaczęliśmy działać i wprowadzać zmiany. Od czerwca 2020 roku naturalne kosmetyki beBIO by Ewa Chodakowska można kupić w nowych butelkach z recyklingu, a także w dużych opakowaniach uzupełniających, aby zminimalizować ilość zużywanego plastiku.

W 2019 roku wyprodukowaliśmy na świecie 2 mld ton śmieci. Natomiast już w 2050 roku będzie ich aż 3,4 mld ton. Przeciętny mieszkaniec ziemi zużywa i wyrzuca ok. 136 kg plastiku rocznie. W Europie zaledwie 30% plastiku podlega recyklingowi i tylko 1% toreb plastikowych jest ponownie przetworzonych. W Azji, szczególnie na Filipinach, rzeki i plaże pokryte są grubą warstwą plastikowych śmieci. Widzimy te przerażające obrazy w filmach dokumentalnych, na licznych fotografiach lub podczas podróży. Według zatrważających prognoz za kilkadziesiąt lat w oceanach będzie pływało więcej plastiku niż ryb. Przedstawiciele organizacji Greenpeace szacują, że 90% ptaków morskich połyka plastikowe odpady, bo myli je z jedzeniem. Plastik zabija rocznie ponad 1 milion morskich ptaków i 100 tysięcy zwierząt morskich*.

Dbałość o środowisko naturalne jest dla marki beBIO bardzo ważna. Nasze kosmetyki są stworzone w ponad 99% ze składników pochodzenia naturalnego. Robimy również wszystko co w naszej mocy, aby zmieniać opakowania na bardziej ekologiczne. Nowe butelki naturalnych kosmetyków beBIO, które od czerwca 2020 roku wprowadziliśmy na rynek są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zmieniamy także szatę graficzną opakowań. Nowy design jest elegancki i minimalistyczny. A to nie koniec dobrych informacji. Wprowadzamy także duże: litrowe i 5-litrowe opakowania uzupełniające dla kosmetyków pod prysznic beBIO. W ten sposób dbamy o naszą planetę i minimalizujemy ilość odpadów. Nowe opakowania będą się pojawiać na rynku stopniowo i zastąpią stare butelki.

Już teraz dostępne są duże, litrowe opakowania naturalnego żelu pod prysznic beBIO siemię lniane, a także bambus i trawa cytrynowa w butelce rPET, która w 100% wykonana jest z surowców pochodzących z recyklingu. Cieszymy się bardzo, bo to ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, przyjazne nie tylko dla środowiska, ale także dla naszej kieszeni.

Możemy się pochwalić także bardzo dużymi 5-litrowymi butelkami uzupełniającymi z naturalnym żelem pod prysznic beBIO, które są dostępne obecnie w dwóch wariantach kosmetyków pod prysznic - chia i kwiat japońskiej wiśni, a także pieprz afrykański i migdał. To ekonomiczne opakowanie wystarczy na wiele miesięcy. Butelka została wykonana w bezpiecznej dla zdrowia i nadającej się do powtórnego użytkowania technologii HDPE.

Wymieniamy także standardowe wielkości butelek z żelami i balsamami beBIO na nowe opakowania rPET, które w 55% wykonane zostały z surowców pochodzących z recyklingu. W nowych buteleczkach dostępne są już następujące kosmetyki:

· Naturalny żel pod prysznic beBIO chia i kwiat japońskiej wiśni 400ml

· Naturalny, hipoalergiczny żel pod prysznic beBIO siemię lniane 400ml

· Naturalny balsam do ciała spirulina i chlorella

· Naturalny, hipoalergiczny balsam do ciała beBIO siemię lniane

W naturalnych żelach pod prysznic beBIO kryje się aż 99,4% składników pochodzenia naturalnego, które nawilżają i pielęgnują skórę już podczas mycia. Delikatne składniki myjące uzyskaliśmy między innymi z oleju kokosowego i nasion rzepaku. W kosmetykach znajduje się

nawilżający i kojący podrażnienia - sok z liści aloesu, a także składniki superfoods zainspirowane zdrową dietą.

Naturalne balsamy do ciała beBIO powstały z myślą o trwałym nawilżaniu i prawdziwej pielęgnacji ciała podczas każdego zastosowania. W kosmetykach kryje się aż 99,3% składników pochodzenia naturalnego. Dzięki bogatej kompozycji naturalnych surowców - balsamy nawilżają i ujędrniają, skóra każdego dnia staje się piękniejsza. Dobroczynne składniki takie jak: masła shea, kakaowe oraz oleje roślinne - odżywiają i wzmacniają. Sok z liści aloesu koi podrażnienia, nawilża i regeneruje. Do każdego balsamu dodaliśmy składniki superfoods, które stosujemy w zdrowej diecie.

*Źródła: Instagram, profil torbacze, 2019