Zaskakujące połączenie jogi i golfa

W dobie covidu-19 wielu z nas szuka pomysłu na wakacje, które oprócz odpoczynku zapewnią nam bezpieczeństwo. Takie możliwości daje program Yoga&Golf, stworzony przez Annę Komierowską-Szweycer w ramach Yoga Retreatment. Postanowiła połączyć w nim swoje dwie wielkie pasje i sposoby na relaks, które dodatkowo pozwalają cieszyć się kontaktem z innymi, ale z zachowaniem zasad społecznego dystansu. Czego możesz się spodziewać? Aktywnego wypoczynku, totalnego resetu i kontaktu z naturą w najbardziej malowniczym wydaniu.

Zarówno joga, jak i golf, dają możliwość społecznego dystansowania się. Golf jest sportem towarzyskim, a jednak pozwala zachować reguły wypracowane podczas pandemii. Cieszyć się spotkaniem z innymi ludźmi, ale bez lęku, że może nam ono zaszkodzić. Jogę praktykuje się zaś na oddzielnych matach, które są rozstawione w sporych odległościach od siebie.

Dlaczego golf? Anna Komierowska-Szweycer przyznaje, że zanim zaczęła grać, nie miała o nim najlepszego zdania, myśląc o nim trochę jak o snobistycznej, a przy tym nudnawej rozrywce dla starszych panów. Kiedy jednak za sprawą wuja postanowiła spróbować gry, z miejsca się w niej zakochała. Zachwyciły ją - kontakt z naturą podczas zaliczania kolejnych dołków, piękno pól golfowych położonych w najbardziej malowniczych miejscach na świecie, cała kultura gry i duch rywalizacji, który jej towarzyszy. Choć czas na polu golfowym toczy się niespiesznie, to jednocześnie jest to dla ciała konkretny wysiłek.

Anna Komierowska-Szweycer zrozumiała, jak doskonałym uzupełnieniem golfa mogłaby być joga. Im bardziej elastyczny jesteś, tym lepiej grasz. Dodatkowo obolałe od wysiłku ciało aż prosi o głębokie rozciąganie, jakie dać może tylko dobrze ułożona sekwencja asan na macie. W jej głowie pojawiła się idea, która zapoczątkowała powstanie wyjazdu Joga&Golf.

Wyjazd Joga&GolfWyjazd Joga&Golf Anna Komierowska

Wyjazd Joga&Golf przeznaczony jest dla osób początkujących, choć zaawansowani, posiadający handicap golfowy, również mogą dołączyć jako osoby towarzyszące i grać we własnym zakresie. W programie wyjazdu jest aż dwadzieścia zajęć golfa, które zakończone zostaną egzaminem na zieloną kartę, niezbędnym, by w przyszłości móc korzystać z pola golfowego.

Każdy z uczestników będzie miał też możliwość zajęć indywidualnych z instruktorem. Jeśli tylko pogoda na to pozwoli, joga odbywać się będzie dwa razy dziennie pod gołym niebem. Rano – by rozgrzać i pobudzić ciało oraz popołudniami, by łagodnie ułatwić pozbycie się wszelkich napięć, które mogły się pojawić w trakcie gry. By rozluźnić obolałe mięśnie i szybciej pozbyć się zakwasów, każdy uczestnik wyjazdu będzie też mógł skorzystać z dobroczynnego działania masaży.

Wyjazdy odbywają się w Kalinowych Polach, malowniczym polu golfowym położonym w województwie lubuskim. Miejsce ma niezobowiązującą, przyjazną atmosferę, w której każdy czuje się komfortowo i jest urokliwie położone z dala od wszelkiego zgiełku.

Goście będą zakwaterowani w nowoczesnych, wygodnych i klimatyzowanych domkach. Czekać będzie na nich także wegetariańskie wyżywienie w duchu slow food, przygotowane z najlepszych lokalnych produktów. Na miejscu można wypożyczyć rowery, na co warto się skusić, bo okolica wprost sprzyja przejażdżkom.

Program Joga&GolfProgram Joga&Golf Anna Komierowska

Cały teren pola golfowego otaczają wspaniałe lasy. Spacer wśród sosen lub brzóz to najlepsze remedium na wszelkie przebodźccowanie spowodowane życiem w mieście czy nieustannym korzystaniem ze smartfonów. W odległości dwóch kilometrów od pola golfowego znajduje się też piękne jezioro Niesłysz. Popołudniowa kąpiel pomoże ciału odprężyć się po aktywnym dniu na polu golfowym.

Co zabrać ze sobą? Na pewno przyda się kurtka przeciwdeszczowa i przeciwwiatrowa, spray na komary, filtr przeciwsłoneczny i ochronna czapka na głowę. Na polu golfowym wymagany jest odpowiedni dress-code: koszulki z kołnierzykiem, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, a oprócz tego szorty, o długości nie krótszej niż do pół uda, długie spodnie albo, w przypadku kobiet, spódniczka. Buty do golfa nie są wymagane, choć oczywiście łatwiej w nich grać, bo dzięki specjalnym wypustkom zapobiegają ślizganiu się.

Jogę najlepiej praktykować w miękkich, wygodnych ubraniach, które nie krępują ruchów. Na pewno przyda się także strój kąpielowy. Każdy z uczestników wyjazdu dostanie butelkę termiczną na wodę, rękawiczkę golfową i herbatę z trawy cytrynowej.

Na koniec warto podkreślić, że w województwie lubuskim odnotowano najniższy odsetek zachorowań na Covid-19 w całej Polsce. By jednak móc dochować najwyższych standardów bezpieczeństwa, prosimy naszych gości o zabranie na wyjazd swoich własnych mat do ćwiczeń.

https://yogaretreatment.pl/wyjazdy/yoga-and-golf/