Zawody FORD KUGA KITE CHALLENGE zakończone pełnym sukcesem!

Cypel Rewski, zwany perłą Pomorza, dzięki swojemu położeniu zapewnia wiatr praktycznie ze wszystkich kierunków. I tak też było w ten weekend. W ciągu trzydniowych zawodów wiało z różnych stron, ale z wystarczającą siłą aby rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje: Mistrzostwa Polski we Freestylu, Formule Kite Mixed, a także zawody Pucharu Polski w Formule Kite. Spokojna na co dzień rybacka miejscowość stała się areną prawdziwego festiwalu kiteboardingu.

Pierwsze dni zmagań w konkurencji Freestyle - piątek i sobota - odbyły się przy dość nierównym, południowo-zachodnim wietrze, co sprawiło, że wyniki nie były oczywiste. I tak w kategorii Freestyle mężczyzn w półfinale odpadł bardzo dobrze zapowiadający się Łukasz Katana, natomiast miłym zaskoczeniem był mieszkaniec Rewy, Daniel Witkowski, który w tych trudnych warunkach radził sobie bardzo dobrze.

W rywalizacji kobiet czołowe zawodniczki – Kasia Lange, Natalia Grabowska, Gosia Kołacz, Martyna Konkel i Alina Ungeheuer, pływały bardzo równo i to lepsze odnalezienie się w warunkach decydowało o tym kto wychodził zwycięsko z heatów do finału.

W sobotę udało się też zakończyć konkurencję Freestyle młodzik do lat 18 i tu należy pogratulować zwycięzcy, debiutantowi zawodów Fod Kite Cup, Jakubowi Kapturskiemu. Warto zwrócić uwagę na Marcela Stępniewskiego, który pomimo bardzo młodego wieku i niewielkiej wagi świetnie sobie radził i nawiązywał walkę ze starszymi kolegami.

W ostatni dzień zawodów do rozegrania pozostał tylko jeden półfinał męski, finał kobiet i finał mężczyzn. Gdy około godziny 12 wiatr zdecydowanie przybrał na sile, zawodnicy wyszli na wodę, a kibice mogli podziwiać bardzo spektakularne, decydujące heaty.

W finale Martyna Konkel nie pozostawiła szans swoim konkurentkom, płynąc świetny heat i lądując większość trików, takich jak hinterberger, sbend to blind czy masywny back to blind. Rywalizacja o drugie, trzecie i czwarte miejsce była bardzo zacięta i finalnie na drugim miejscu uplasowała się Kasia Lange, na trzecim Alina Ungeheuer i na czwartym Natalia Grabowska.

W finale mężczyzn niespodzianką była doskonała forma Maice’a Dittricha, który wylądował większość z zaplanowanych trików, na przykład podwójny S3 czy slim 5. Wybił tym z rytmu czterokrotnego Mistrza Polski, Marka Rowińskiego, a także Mateusza Włodarczyka, którzy mieli dużo upadków i ostatecznie zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce. Czwarty był Daniel Witkowski.

Jednocześnie po nawietrznej stronie cypla startowali zawodnicy na hydrofoilach, w konkurencji Formuła Kite. Odbyło się łącznie czternaście wyścigów indywidualnych oraz trzynaście wyścigów Mixed. W Mistrzostwach Polski Formuły Kite Mixed, czyli sztafecie damsko-męskiej, najszybsza parą zostali Magdalena Woyciechowska i Maks Żakowski, który wygrali większość wyścigów. Drugie miejsce przypadło Julii Damasiewicz i Jakubowi Jurkowskiemu, a trzecie zajęli Nina Arcisz z Janem Koszowskim.

W wyścigach indywidualnych Formuły Kite najlepszą z kobiet była Julia Damasiewicz. Tuż za nią uplasowały się Magdalena Woyciechowska oraz Nina Arcisz. Należy nadmienić, że dziewczyny nie skończyły jeszcze dziewiętnastu lat, zatem zdobyły również podium w kategorii kobiet U19.

Wśród mężczyzn najszybszy okazał się wielokrotny Mistrz Polski, Maksymilian Żakowski. Drugie miejsce zajął Jakub Jurowski, a trzecie Michał Wojciechowski. Jakub i Michał zdobyli również kolejno pierwsze i drugie miejsce w kategorii mężczyzn U19.

Najszybszy wśród młodzieży do lat szesnastu był Jan Koszowski, który również uplasował się na czwartym miejscu Overall.

To były wspaniałe trzy dni pełne wiatru, słońca i emocjonującej sportowej rywalizacji, która opanowała cały cypel w Rewie. Co szczególnie cieszy to coraz większe grono młodych uczestników, zaczynających karierę zawodniczą, a także debiutanci, którzy zdecydowali się po raz pierwszy wziąć udział w zawodach cyklu Ford Kite Cup.

Zawody w Rewie sponsorowała przede wszystkim firma Ford, ze swoim pierwszym, dynamicznym i ekologicznym SUVem Ford Kuga, dostępnym z systemem miękkiej hybrydy, systemem hybrydowym Plug-In i z pełnym hybrydowym zespołem napędowym. Oprócz marki Ford, zawody wspiera Red Bull, dostarczając odpowiednią porcję energii oraz firmy Duotone i Ion, wiodący na świecie producenci sprzętu kite’owego.

Patronat nad zawodami objęły redakcje TV TTM, Radio Norda FM, Dziennik Bałtycki, Magazyn Prestiż, Magazyn Elle Man oraz portale freestyle.pl, nadmorski24.pl, biznesnafali.pl, sieplywa.pl, jachting.com.

OFICJALNE WYNIKI FORD KUGA KITE CHALLENGE

FREESTYLE – MISTRZOSTWA POLSKI

FREESTYLE OPEN KOBIETY

1. Martyna Konkel

2. Katarzyna Lange

3. Alina Ungeheuer

4. Natalia Grabowska

5. Małgorzata Kołacz

5. Pola Gajzler

7. Julia Augustynowicz

7. Marta Włodarczyk

FREESTYLE OPEN MĘŻCZYŹNI

1. Maice Dittrich

2. Marek Rowiński

3. Mateusz Włodarczyk

4. Daniel Witkowski

5. Łukasz Katana

5. Oskar Cholewiński

7. Maksymilian Mielczarek

7. Bartosz Włodarczyk

7. Wojciech Matysiak

7. Mikołaj Gregier

7. Jakub Kapturski

7.Marcel Stępniewski

13. Adrian Wiśniewski

13. Jacek Libera

13. Cezary Czarnecki

13. Mikołaj Ginter

13. Julian Maciański

13. Eryk Kargul

13. Krzesimir Przybyłowski

13. Mateusz Giedroyć

13. Franciszek Więcławski

FREESTYLE MŁODZIK (U18)

1. Jakub Kapturski

2. Maksymilian Mielczarek

3. Krzesimir Przybyłowski

4. Marcel Stępniewski

5. Adrian Wiśniewski

5. Mateusz Giedroyć

7. Bartosz Włodarczyk

7. Cezary Czarnecki

7. Franciszek Więcławski

FORMUŁA KITE MIXED – MISTRZOSTWA POLSKI

1. Magdalena Woyciechowska i Maksymilian Żakowski

2. Julia Damasiewicz i Jakub Jurkowski

3. Nina Arcisz i Jan Koszowski

4. Julia Morkowska i Jakub Wątorowski

5. Dominika Sawicka i Piotr Szymiec

6. Izabela Satrian i Jan Marciniak

7. Karolina Jankowska i Jakub Balewicz

FORMUŁA KITE OPEN – ZAWODY PUCHARU POLSKI

FORMUŁA KITE OPEN KOBIETY

1. Julia Damasiewicz

2. Magdalena Woyciechowska

3. Nina Arcisz

4. Julia Morkowska

5. Izabela Satrian

6. Dominika Sawicka

7. Karolina Jankowska

FORMUŁA KITE OPEN MĘŻCZYŹNI

1. Maksymilian Żakowski

2. Jakub Jurkowski

3. Michal Wojciechowski

4. Jan Koszowski

5. Jakub Wątorowski

6. Jan Marciniak

7. Piotr Szymiec

8. Oskar Zawadowicz

9. Jakub Balewicz

10. Marcel Stępniewski

11. Bartosz Włodarczyk

12. Roch Osiński

FORMUŁA KITE KOBIETY U19

1. Julia Damasiewicz

2. Magdalena Woyciechowska

3. Nina Arcisz

4. Julia Morkowska

5. Dominika Sawicka

6. Karolina Jankowska

FORMUŁA KITE MĘŻCZYŹNI U19

1. Jakub Jurkowski

2. Michal Wojciechowski

3. Jan Koszowski

4. Jakub Wątorowski

5. Piotr Szymiec

6. Oskar Zawadowicz

7. Jakub Balewicz

8. Marcel Stępniewski

9. Bartosz Włodarczyk

10. Roch Osiński

FORMUŁA KITE MĘŻCZYŹNI U16

1. Jan Koszowski

2. Piotr Szymiec

3. Oskar Zawadowicz

4. Jakub Balewicz

5. Marcel Stępniewski

6. Bartosz Włodarczyk

Więcej informacji znajduje się na stronie www.fordcup.pl oraz oficjalnym profilu Facebook: https://www.facebook.com/fordkitecup.