SVR NOWOŚĆ: Cicavit+ Levres - intensywnie regenerujący balsam do ust

Wbrew powszechnemu przekonaniu spierzchnięte i wysuszone usta nie muszą być spowodowane niskimi temperaturami czy wiatrem. Istnieje wiele innych powodów, które mogą prowadzić do uszkodzeń skóry ust: kuracje dermatologiczne (np. z izotretynoiną), reakcje alergiczne, zanieczyszczenia środowiska, promienie słoneczne, palenie papierosów lub nieprawidłowe nawilżenie naskórka.

Cienka skóra ust jest delikatna i bardzo reaktywna na czynniki zewnętrzne. Nie zawiera również gruczołów łojowych ani potowych i pozbawiona jest warstwy hydrolipidowej, co ma wpływ na jej podatność na odwodnienie.

Nakładanie kolejnych warstw klasycznych pomadek nie wystarcza?

CICAVIT+ LÈVRES OCHRONNY BALSAM INTENSYWNIE REGENERUJĄCY SKÓRĘ UST FORMUŁA KREMU CICAVIT+ ZAMKNIĘTA W PRODUKCIE DO SKÓRY WARG DLA DOROSŁYCH, DZIECI I NIEMOWLĄT* (*już od 1. dnia życia) REKOMENDOWANA CENA: 24,9 zł/10 g

Wskazania: ochrona i regeneracja skóry ust; skrócenie czasu gojenia uszkodzeń po opryszczce lub po interwencjach stomatologicznych; pękanie kącików ust: zajady.

CICAVIT+ LÈVRES - ochronny balsam intensywnie regenerujący skórę ust - zawiera unikalną recepturę kremu Cicavit+, która aż 7-krotnie przyspiesza gojenie się skóry. Za to unikalne działanie odpowiadają 3 składniki aktywne:

· TEFLOSE® (polisacharyd uzyskiwany w procesie fermentacji bakteryjnej) działa jak warstwa, która zapobiega adhezji niesprzyjających lub patogennych szczepów bakterii do powierzchni skóry

· BIOÉCOLIA® (cukier probiotyczny) przywraca równowagę florze bakteryjnej skóry oraz stymuluje rozwój sprzyjających szczepów bakteryjnych, hamując jednocześnie namnażanie patogenów;

· ERASYAL® składnik uzyskany w tzw. zielonym procesie biotechnologicznym, akcelerator odbudowy uszkodzonej skóry: zmniejsza stan zapalny, przyspiesza restrukturyzację i skóry.

Dzięki starannie dobranym składnikom, ochronny balsam intensywnie regenerujący skórę ust z linii CICAVIT+:

1) długotrwale regeneruje:

Przyspiesza regenerację skóry ust oraz zapobiega ich pierzchnięciu;

2) tworzy barierę izolującą:

Komfortowa konsystencja tworzy niewidzialną warstwę ochronną na ustach i zabezpiecza je przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.

Oprócz składników aktywnych zawartych w formule kremu Cicavit+, nowy ochronny balsam do ust CICAVIT+ LÈVRES w 99,4% zawiera naturalne składniki pochodzenia roślinnego: oleje, woski i masła, które wykazują wysoką tolerancję i mogą być stosowane przez całą rodzinę – również niemowlęta od 1. dnia życia.

Oleje pochodzenia roślinnego działają odżywczo oraz nawilżająco. Sprzyjają regeneracji naskórka i zostawiają na nim film ochronny, który zapobiega TEWL (utracie wody przez naskórek). Skóra jest bardziej odżywiona, odzyskuje elastyczność, komfort i miękkość.

Aby stworzyć produkt o najwyższym działaniu regenerującym i zmiękczającym należy skomponować formułę łączącą olejki, masła i woski w odpowiednich proporcjach.

Naukowcy z laboratorium SVR przygotowali kompozycję składników odżywczych: naturalnych olejów i tłuszczów pochodzenia roślinnego, które po połączeniu tworzą idealną, niewidoczną teksturę zapewniającą barierę izolacyjną oraz trwale chroniącą usta:

· 38% olej rycynowy: olej o gęstej konsystencji, który tworzy odżywczą warstwę zapobiegającą utracie wody;

· 14% olej ze słodkich migdałów: zapewnia nawilżenie i odżywienie skóry ust;

· 13% olej kokosowy: przynosi odżywienie i nawilżenie, pomaga odbudować barierę skórną, a tym samym wspomaga naprawę suchej, zniszczonej skóry;

· 12% masło shea: skutecznie i trwale odżywia, co zostało wykorzystane w wielu produktach dermatologicznych;

· 4% wosk pszczeli: niezrównany ze względu na gęstą i miękką konsystencję, tworzy na ustach film ochronny, który zatrzymuje wodę i przywraca skórze elastyczność;

· 4% olej słonecznikowy: odżywia, wygładza i zmiękcza usta;

· 4% gliceryna: nawilża i wzmacnia naturalne mechanizmy nawilżające bariery skórnej.

Aby uzyskać odpowiednią teksturę tworzącą barierę izolacyjna, która będzie niewidoczna i łatwa do nałożenia, formuła CICAVIT+ LÈVRES została oparta na różnych olejach i tłuszczach pochodzenia roślinnego.

POTWIERDZONE W BADANIACH KLINICZNYCH ORAZ SAMOOCENY:

97% potwierdzone działanie regenerujące i wygładzające*; 95% zmniejszenie podrażnień**; 91% odżywienie, regeneracja i zmniejszenie spierzchnięcia skóry ust**; 87% brak lepkości na ustach**.

/*Ocena dermatologiczna, wartość %, 23 osoby, stosowanie produktu przez 21 dni 2-6 razy dziennie. **Samoocena pod kontrolą dermatologiczną, wartość %, 23 osoby, stosowanie produktu przez 21 dni, 2-6 razy dziennie./

Z MIŁOŚCI DO SKÓRY I ŚRODOWISKA NATURALNEGO

Formuła CICAVIT+ LÈVRES w aż 99,4% zawiera składniki naturalne, a opakowanie produktu wyprodukowano w 70% z plastiku pochodzącego z recyklingu i w 100% nadaje się do kolejnej utylizacji.