Odmładzamy skórę oczu z medycyną estetyczną

Wiotkie opadające powieki, worki pod oczami, "kurze łapki" - to problemy delikatnej skóry wokół oczu, które nasilają się z biegiem czasu nadając twarzy zmęczony i smutny wygląd. Dodatkowo dodają one wizualnie lat i utrudniają wykonanie makijażu. Medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie tych problemów - botoks, technologię plazmy oraz blefaroplastykę. Jak przywrócić oczom młodość, i na który z zabiegów się zdecydować radzi dr Barbara Parda.

Utrata sprężystości skóry w obszarze oczu jest jedną z pierwszych naturalnych oznak starzenia się twarzy. Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem zmniejsza się ilość włókien kolagenowych, przez co skóra traci jędrność i elastyczność. Dodatkową rolę odgrywają ruchy mimiczne, nad którymi nie panujemy, a w efekcie wpływają m.in. Na powstanie "kurzych łapek". Dlatego jako metodę prewencji i pierwszy krok w dbałości o ten delikatny obszar zalecamy zastrzyki z botoksu, które przeciwdziałają kurczeniu się mięśni – mówi dr Parda i dodaje – ta metoda stanowi istotną profilaktykę już u osób ok 20 roku życia. Gdy problem jest już zaawansowany mamy także inne możliwości.

Odmładzanie plazmą

Pierwszą z nich jest technologia PLASMAGE, która sprawdzi się doskonale zarówno w przypadku problemu z opadającą górną powieką, która wymaga podniesienia jak i w likwidacji worków pod oczami, a także w redukcji kurzych łapek. PLASMAGE to jedno z najbardziej innowacyjnych osiągnięć medycyny estetycznej. Głowica urządzenia działa punktowo emitując impulsy powodujące wystąpienie łuku elektrycznego, w którego obszarze powstaje plazma. Wytworzona w ten sposób wysoka temperatura pobudza tkanki do stymulacji naturalnych procesów odbudowy i wzmocnienia skóry. PLASMAGE działa na poziomie naskórka, nie powodując uszkodzeń głębszych zmian skórnych i nie narusza zdrowych tkanek. Dzięki temu metoda ta stanowi bezinwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Urządzenie działa wyłączenie punktowo, w miejscu które poddawane jest leczeniu. Po zabiegu od razu opuścimy klinikę, a przez kilka dni może występować obrzęk skóry. Wyraźne efekty korekcji zobaczymy bardzo szybko.

Piękno spod skalpela

W przypadku zaawansowanej wiotkości skóry wymagającej operacji konieczna jest blefaroplastyka, czyli chirurgiczna korekta wyglądu powiek górnych i dolnych – mówi dr Parda. W przypadku powiek górnych zabieg polega na poprowadzeniu nacięcia w naturalnych fałdach skóry oczu, a następnie na usunięciu nadmiaru znajdującej się tam skóry i okazjonalnie części poduszki tłuszczowej. W ten sposób zapewniamy pacjentowi brak widocznych blizn pooperacyjnych. Operacja powiek dolnych to usunięcie " worków" pod oczami. Zabieg cechuje krótki i łagodny przebieg oraz brak konieczności hospitalizacji. Już w kilka godzin po jego wykonaniu można wrócić do domu. Około 7 dni od wykonania blefaroplastyki następuje usunięcie szwów pooperacyjnych i pełen powrót pacjenta do codziennych czynności. Finalny efekt operacji widać ok 2 miesiące po jego wykonaniu i obejmuje on nie tylko odmłodzenie oczu, ale jednocześnie zmianę wyglądu całej twarzy.

Więcej informacji: www.drparda.com.pl