ULGA I INTENSYWNE NAWILŻENIE SKÓRY PRZEZ 72H Z NOWYM KREMEM NIVEA UREA+CARE

Okres jesienno-zimowy to trudny czas dla naszej skóry. Suche, mroźne powietrze i niskie temperatury sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej narażona na przesuszenia i podrażnienia. To moment, kiedy należy sięgnąć po prawdziwie skuteczną pielęgnację. Z pomocą przychodzi uniwersalny krem do ciała, łokci i stóp NIVEA Urea+Care - pierwszy produkt od NIVEA o właściwościach medycznych. Jego niezwykle unikatowa formuła z 5% dodatkiem mocznika i pantenolem, wzmacnia i intensywnie nawilża skórę pozostawiając na niej niezwykle przyjemny, kojący zapach.

Podczas chłodniejszych dni nasza naturalna bariera ochronna skóry zostaje osłabiona, a w konsekwencji skóra staje się bardziej skłonna do podrażnień i przesuszenia. Dlatego też powinniśmy zmienić balsam, którego używamy latem i sięgnąć po pielęgnację, która nie tylko głęboko nawilży, ale też przyniesie błyskawiczne ukojenie. Nowy uniwersalny krem NIVEA Urea+Care z dodatkiem 5% mocznika, który znany jest ze swoich właściwości nawilżająco-regenerujących oraz pantenolem pozostawia skórę miękką i gładką jednocześnie zachowując równowagę jej mikrobiomu. Ponadto mocznik działa antybakteryjnie, ma właściwości przeciwświądowe i uszczelnia naskórek zatrzymując w nim wodę.

Uniwersalny krem do ciała, łokci i stóp NIVEA Urea+Care jest szczególnie przydatny w okresie jesienno-zimowym. Formuła kremu opracowana została tak, aby skutecznie pielęgnować i renegować suchą oraz bardzo suchą skórę. Konsystencja kremu jest lekka, świetnie się rozprowadza i wchłania. To, co również wyróżnia NIVEA Urea+Care to delikatny, kojący zapach, który opracowali naukowcy NIVEA. Te niezwykle przyjemne nuty zapachowe otulą ciało i zmysły.

Co to jest mocznik i jakie ma działanie?

Mocznik to składnik fizjologicznie występujący w naszym naskórku. Wchodzi w skład tzw. naturalnego czynnika nawilżającego (NMF - Natural Moisturizing Factor), czyli mieszaniny wielu substancji, produkowanej przez komórki naskórka w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu wilgoci. Jego głównym zadaniem jest poprawa naturalnych właściwości wiązania wody przez naskórek.

Utrzymanie prawidłowego nawilżenia w naskórku jest złożonym procesem. Woda pobierana jest z głębi organizmu, dokładniej z naczyń krwionośnych skóry właściwej i poprzez bierne parowanie do otoczenia, niejako przez przypadek, przepływa przez naskórek. Gdyby nie obecność mocznika i innych składników NMF bylibyśmy pozbawieni możliwości utrzymania wody w skórze, a przez to w całym organizmie.

Niestety coraz więcej osób skarży się na wysuszenie skóry, zwłaszcza w obecnej porze roku. Jak wykazały badania przeprowadzone wśród pacjentów z bardzo suchą skórą, produkcja mocznika zredukowana jest u nich o blisko 30%. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie jego niedoboru przy pomocy właściwej pielęgnacji. Oprócz doskonałego nawilżenia mocznik także pięknie wygładza skórę. Wynika to z jego korzystnego wpływu na procesy rogowacenia naskórka, czyli fizjologicznego złuszczania martwych komórek.

NIVEA Urea+Care Krem uniwersalny do ciała rąk i stóp

NIVEA Urea+Care przeznaczony jest do pielęgnacji skóry bardzo suchej. Jest to produkt nadający się od pielęgnacji całego ciała, nadaje się do stosowania tam, gdzie skóra potrzebuje pielęgnacji i ochrony.

· Zawiera 5% mocznika, który regeneruje zniszczony naskórek oraz pantenol

· Wspomaga regenerację skóry

· Dostosowany do skóry bardzo suchej

· Uniwersalny krem do ciała, rąk i stóp