Krótki poradnik, jak zrobić trafiony prezent, który niemal każdemu przypadnie do gustu

Dawanie prezentów jest SZTUKĄ, a w każdej sztuce ukryty jest okruch serca jej twórcy. Gdy dajesz komuś prezent, to dajesz część SIEBIE. I tylko od Ciebie zależy, by była to ta część, którą chcesz obdarować bliską osobę. Dlaczego czasem tak trudno wymyślić dobry prezent? Bo myślimy nie w tę stronę, co trzeba! A przekaz zawarty w prezencie powinien być jasny: JESTEM, PAMIĘTAM, TROSZCZĘ SIĘ.

Święta – Święty Mikołaj – świąteczna gorączka…

Czas świąt to czas prezentów i tę tradycję liczymy już w setkach lat. Święty Mikołaj stał się ideą zakorzenioną niemal na całym świecie. Oczywiście prezenty dajemy sobie przy różnych okazjach (lub nawet bez okazji) przez cały rok, ale nigdy tak masowo, jak w grudniu. Tak zwana świąteczna gorączka, czyli szał zakupów, obejmuje na ogół przysmaki na świąteczny stół, świąteczne dekoracje, elementy garderoby (bo chcemy wyglądać „odświętnie”), ale w największym stopniu obejmuje PREZENTY. I jak na świąteczną gorączkę przystało – gorączkowo przeglądamy oferty sklepów w poszukiwaniu trafionego upominku. Ale nie wszyscy muszą się gorączkować…

Kto ma Mikołaja w sercu?

Czy idea Świętego Mikołaja polega na wprawieniu wszystkich w osłupienie, że prezent taki drogi, że wyszukany, że oryginalny? Wszyscy, którzy tak myślą, będą gorączkować się dalej. Tymczasem właściwa idea jest inna: prezent powinien być prawdziwym okruchem serca! Prezentem może być symboliczny drobiazg, który będzie świadczył o naszych uczuciach do obdarowanej osoby. Bo tak naprawdę nie dajemy rzeczy, tylko dajemy część siebie – o czym często zapominamy w naszym materialnym i rozgorączkowanym świecie.

Kierując się sercem i rozumem…

Im bliższa osoba, tym więcej o niej wiemy – to logiczne! Ale nawet, gdy chcemy zrobić prezent dalekiemu krewnemu, którego widzimy raz na rok – właśnie w święta – to problem może być łatwiejszy do rozwiązania, niż się z pozoru wydaje. We współczesnych czasach bowiem niemal wszyscy borykamy się z jedną dolegliwością, która dla jednych jest prawdziwą bolączką, dla innych tylko dyskomfortem, być może nie wszyscy chcą się do niej przyznać, ale z całą pewnością każdy z wdzięcznością przyjmie pomocną dłoń. Tą dolegliwością jest nadwrażliwa skóra. Posiada wiele imion i postaci, z których najostrzejszą formą jest atopowe zapalenie skóry (AZS). Ale może to równie dobrze być alergia na złej jakości wodę w kranie lub na jakiś składnik używanego kosmetyku.

Prezent, który wywoła ciepły uśmiech wdzięczności:

Marka SOLVERX jest wyjątkowa na tle całej plejady producentów kosmetyków. Specjalizuje się bowiem w kosmetykach przeznaczonych dla skóry wrażliwej i atopowej, a to w znaczny sposób podnosi poprzeczkę jakości oraz czystości składu. W ofercie świątecznej znajdziemy m.in.:

Zestaw Świąteczny SOLVERX ATOPIC, a w nim: żel do mycia twarzy i demakijażu do skóry atopowej; tonik do skóry atopowej; krem do skóry atopowej.

Zestaw Świąteczny SOLVERX MEN, a w nim: balsam po goleniu przeznaczony do skóry wrażliwej dla mężczyzn; szampon do pielęgnacji włosów słabych, wypadających oraz tłustych; żel pod prysznic dla mężczyzn.

Jestem, pamiętam, troszczę się… Dawanie prezentów jest sztuką, szczególnie w tak dziwacznej rzeczywistości, z jaką musimy mierzyć się obecnie. Wielu z nas nie będzie miało bowiem możliwości odwiedzenia swych bliskich i spędzenia razem wspólnych świąt. Dlatego tym bardziej ważne jest, by w świątecznym podarunku zawarty był ten najważniejszy przekaz: jestem, pamiętam, troszczę się!