Medycyna estetyczna na chłodno

Zima to doskonały okres, w którym możemy z korzyścią skorzystać z zabiegów, jakie medycyna estetyczna oferuje nam w zakresie przygotowania ciała do wiosny. Jak dzięki kriolipolizie pozbyć się niechcianych centymetrów oraz cellulitu, czemu warto wybrać zabiegi łączące tę technikę z falą uderzeniową, a także na jaką metodę epilacji się zdecydować, by cieszyć się gładkim ciałem na wiosnę opowiada Dr Barbara Parda.

Do redukcji centymetrów podejdź... na chłodno!

Redukcja niechcianych kilogramów, cellulitu oraz modelowanie ciała - takie możliwości daje ZLipo System będący przełomowym medycznym protokołem zabiegowym kriolipolizy.

"Wyjątkowa skuteczność systemu ZLipo wynika z połączenia w nim dwóch medycznych technologii – pierwszej polegającej na aktywowaniu fizjologicznych procesów kriolipolizy w podskórnej tkance tłuszczowej z drugą, którą stanowi fala uderzeniowa, która skutecznie defragmentuje skrystalizowane komórki tłuszczowe. Takie połączenie pozwala nam zredukować dwa razy więcej tkanki tłuszczowej pacjenta, na dodatek w trzykrotnie szybszym czasie" – mówi o metodzie Dr Barbara Parda.

Jak wygląda zabieg?

W pierwszej fazie w tkance podskórnej dochodzi do krystalizacji komórek tłuszczowych, na skutek czego następuje ich nieodwracalne uszkodzenie. Następnie opatentowany program zabiegowy ZLipo Med mechanicznie niszczy komórki tłuszczowe jeszcze w fazie kriolipolizy. Efektów dopełnia wykorzystanie energii kinetycznej z technologii generatora fal uderzeniowych ZWave Pro, która następuje w ostatniej fazie zabiegu. Dodatkowo fala uderzeniowa poprawia metabolizm komórkowy i stymuluje produkcję kolagenu, co wpływa na poprawę elastyczności skóry, tak istotną przy modelowaniu ciała podczas utraty tkanki tłuszczowej.

Z czym poradzi dobie system ZLipo? Z tkanką tłuszczową zlokalizowaną na brzuchu, udach, boczkach i plecach, a także na męskiej klatce piersiowej.

A co jeśli naszym problemem nie jest nadmiar centymetrów? Wtedy możemy skorzystać z samej fali uderzeniowej, która pomoże nam uporać się z cellulitem.

Perfekcyjnie gładkie ciało w... 20 minut!

Epilacja to trwała alternatywa maszynek, wosku i plastrów, które wymagają od nas systematyczności. Daje ona efekt gładkiej skóry, którym można cieszyć się bez konieczności stosowania doraźnych środków

"Naturalnie istnieją zróżnicowane technologie za pomocą, których można wykonać epilację ciała. W klinice Dr Parda stosujemy Leonardo A.L.T. Hyper Pulse" – mówi Dr Parda i dodaje - "Wybór tej technologii nastąpił w oparciu o jej skuteczność oraz komfort jaki daje pacjentowi. Do jej niewątpliwych zalet należy także bardzo krótki czas potrzebny do wykonania zabiegu".

Leonardo A.L.T. to laser, którego pracę wspiera opatentowanym systemem chłodzenia skóry. Oznacza to, że podczas emisji impulsów głowica nie ulega nagrzaniu, dzięki czemu pacjent odczuwa kojące zimno, które znieczula obszar zabiegowy. Co więcej, laser wyróżnia się od innych urządzeń wysoką energią, a także emisją aż 5 impulsów na sekundę. W efekcie otrzymujemy 5-krotnie wyższą skuteczność w porównaniu do urządzeń innych generacji. A czas zabiegu? W zależności od uwarunkowań indywidualnych, epilację całego ciała można wykonać w ciągu... 18-25 minut. Technologia A.L.T. jest zatem doskonałym wyborem dla osób poszukujących szybkich, bezpiecznych i bezbolesnych metod usuwania zbędnych włosków.

Czy tak samo jak w przypadku kriolipolizy ma ona coś do zaoferowania panom? Oczywiście! Coraz więcej mężczyzn decyduje się na usuwanie owłosienia wybranych partii ciała, np. torsu.