Walcz o swoje prawo do edukacji seksualnej i działaj! SEXEDpl łączy siły z Levi's i zaprasza na warsztaty młodych działaczy i działaczki

Zainicjowana przez Anję Rubik, modelkę i aktywistkę, Fundacja SEXEDpl, od ponad 3 lat prężnie działa, edukując społeczeństwo w zakresie seksualności i seksu. Obecnie SEXEDpl to więcej niż fundacja. To multimedialna platforma edukacyjna dla młodzieży (i nie tylko) łącząca pokolenia, która tygodniowo bezpośrednio pomaga setkom osób. Tym razem SEXEDpl, w akcji zorganizowanej z marką Levi's, zachęca młodych ludzi do wzięcia sprawy w swoje ręce. W ramach wspólnej akcji partnerskiej, zapraszają na warsztaty, podczas których młodzi nauczą się podstaw edukacji seksualnej oraz dowiedzą się jak tworzyć projekty i organizować wydarzenia we własnych społecznościach.

Celem wydarzenia będzie zmotywowanie uczestników i uczestniczek do działania. A rolą SEXEDpl i Levi’s będzie wyposażenie ich w narzędzia i wiedzę. Bo kto lepiej dogada się z młodymi ludźmi, jak nie ich koledzy i koleżanki?!

Kto może wziąć udział w warsztatach? Zapraszamy młodych działaczy i działaczki w wieku 15-20 lat. Aby wziąć udział w warsztatach, należy odpowiedzieć na kilka pytań, które znajdują się w formularzu zgłoszeniowym zamieszczonym w zakładce na stronie www.sexed.pl. Zapisy potrwają od 21 stycznia do 17 lutego 2021 roku. Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 20 osób, które w najciekawszy i najbardziej kreatywny sposób podejdą do tematu propagowania edukacji seksualnej w swoich lokalnych społecznościach. Zwieńczeniem projektu będą 3-dniowe warsztaty, podczas których wybrana grupa będzie miała możliwość szkolić się pod okiem najlepszych specjalistów i specjalistek z dziedziny psychologii i seksuologii, organizacji wydarzeń specjalnych czy znanych aktywistów. Podczas warsztatów uczestnicy i uczestniczki nauczą się podstaw edukacji seksualnej. Poznają również narzędzia, dzięki którym będą mogli podzielić się zdobytą wiedzą z innymi osobami w ich społecznościach. Rolą SEXEDpl będzie profesjonalne wsparcie w realizowaniu ich pomysłów. Po edukacyjnym, zlocie działacze i działaczki pod skrzydłami SEXEDpl będą szerzyć zdobytą wiedzę - zarówno podczas lokalnych aktywności, jak i internetowych przekazów.

 

Połączenie sił Fundacji SEXEDpl i Levi’s®, znanego ze swoich konsekwentnych i szerokich działań na rzecz tolerancji, równości i wolności, pozwoli jeszcze lepiej dotrzeć do młodych ludzi ze wspólnym przekazem, propagując ważne dla obu platform wartości. Celem akcji jest zachęcenie młodych ludzi do walki o swoje prawo do edukacji seksualnej, rzetelnej informacji i wzięcia sprawy w swoje ręce. Dlatego do udziału w akcji zaproszeni są młodzi ludzie, którzy chcą mieć wpływ na otaczającą ich rzeczywistość oraz mają pomysł jak tą rzeczywistość mogą zmienić.

Niezależnie od tego, czy pochodzicie z dużego czy małego miasta w Polsce, zachęcam wszystkich młodych ludzi do wzięcia udziału w rekrutacji i działania na rzecz lepszego dostępu do edukacji seksualnej. Bądź głosem w walce o swoje prawa. - powiedział Jeremy Leaf, prezes East Cluster, Levi Strauss & Co.

Ogromnie cieszę się na wspólną akcję z marką Levi’s. Wierzę, że zaangażowanie młodych ludzi do tego projektu pomoże nam jeszcze szerzej dotrzeć z rzetelnymi informacjami na temat edukacji seksualnej. Jak badania pokazują, głównym źródłem wiedzy o seksualności są rówieśnicy! - mówi Anja Rubik, założycielka Fundacji SEXEDpl i dodaje - Myślę, że jest to bardzo ważna akcja dla młodych ludzi, ponieważ zachęca i motywuje ich do działania i zmiany otaczającej nas rzeczywistości.

Film promujący projekt #SEXEDpl i Levi’s® ma motywować potencjalnych działaczy i działaczki do wzięcia udziału w warsztatach. Buntowniczy, pełen energii duch, przemawiający przez bohaterów video, ma konkretny przekaz: Młodzi, bierzcie sprawy w swoje ręce. Macie wpływ na otaczającą Was rzeczywistość!

Działajcie, a my #SEXEDpl i Levi’s® Wam w tym pomożemy!

https://sexed.pl/artykuly/sexedpl-x-levis