Osuszający spray regenerujący & Żel na blizny Cicalfate+

Radzenie sobie z podrażnieniami umiejscowionymi w trudno dostępnych, wilgotnych lub wyeksponowanych na mechaniczne otarcia miejscach bywa kłopotliwe. Tak samo jak radzenie sobie z bliznami zarówno nowymi, jak i tymi wygojonymi. Na rynku istnieje niewiele dermatologicznych produktów, które są przystosowane do działania w trudnych warunkach. Linia Cicalfate+ marki Eau Thermale Av?ne powstała z myślą właśnie o tych niewygodnych sytuacjach, wykorzystując wyjątkowe formuły do walki z codziennymi przeciwnościami. Formuła dermokosmetyków Cicalfate+ działa jeszcze szybciej i jeszcze skuteczniej, ochraniając i przynosząc ukojenie podrażnionej, wrażliwej skórze.

W tym roku Eau Thermale Avène wprowadza do linii Cicalfate+ dwa nowe, innowacyjne produkty: Osuszający spray regenerujący i Żel na blizny

OSUSZAJĄCY SPRAY REGENERUJĄCY Cicalfate+ 

Spray na podrażnioną delikatną skórę ze skłonnościami do maceracji.

Cena: 62 zł

Pojemność: 100 ml

Pieluszkowe zapalenie skóry, bywa trudnym problemem, między innymi przez umiejscowienie podrażnień w zagłębieniach i zagięciach delikatnej skóry dziecka. Z kolei u dorosłych są miejsca na ciele, gdzie występuje naturalna predyspozycja do wzmożonej wilgoci np. pod biustem, lub w miejscach, które są narażone na częste mechaniczne obtarcia, np. palce u stóp. Efekt? Szybsze namnażanie się bakterii, co w rezultacie może prowadzić do infekcji. Cicalfate+ osuszający spray regenerujący wspomaga proces odbudowy naskórka, nawet w trudno dostępnych i mających skłonność do wilgoci miejscach. Ponadto dzięki formule zawartej w sprayu, łagodzi uczucie dyskomfortu natychmiast po zastosowaniu.

CICALFATE+

OSUSZAJĄCY SPRAY REGENERUJĄCY składniki aktywne

WYSUSZANIE

Naturalny puder absorbujący wilgoć

Dzięki któremu skóra w miejscu naniesienia produktu pozostaje sucha przez długi czas.

REGENERACJA

[C+-Restore]™

Postbiotyczny składnik aktywny wyizolowany z wody termalnej, który w istotny sposób wpływa na regenerację i proces odbudowy naskórka.

OCZYSZCZANIE

Siarczan Miedzi + Siarczan Cynku

Ograniczają ryzyko namnażania się bakterii.

ŁAGODZENIE

Woda termalna Avène

Łagodząca uczucie dyskomfortu.

1 Otwarte badanie kliniczne pod kontrolą lekarzy dermatologów i pediatrów. 51 osób (niemowlęta, dzieci i dorośli). 2 aplikacje dziennie przez 21 dni. 2 Badanie In-vitro, ocena efektu oczyszczania na grupie bakterii najczęściej występujących na skórze.

NIEZBĘDNIK W DOMOWEJ APTECZCE!

Osuszający spray rgenerujący Cicalfate+ zapewnia perfekcyjne połączenie optymalnej formuły w najlepszej formie, która odpowiada na potrzeby skóry w miejscach ze skłonnością do maceracji.

PRAKTYCZNY I HIGIENICZNY

Formuła zawarta w sprayu pozwala na szybką i delikatną aplikację produktu, wysusza i regeneruje.

Już po jednym krótkim rozpyleniu z łatwością dociera do podrażnionych miejsc.

Jego pojemność 100 ml nadaje się nawet do bardziej rozległych podrażnień (ospa wietrzna1, wysypki dziecięce, zaczerwienienia, podrażnienia od pieluch).

100% użytkowników potwierdziło, że formuła nie szczypie (94%) i nie pozostawia plam na ubraniach (90%).

ŻEL NA BLIZNY Cicalfate+ 

do twarzy i ciała

Cena: 45 zł

Pojemność: 30 ml

Zagojona skóra, która zaczyna się zabliźniać również wymaga pielęgnacji. Szczególnie w pierwszej fazie gojenia, kiedy blizna jest czerwona i dalej kształtuje się, wskazane jest zastosowanie dodatkowego wsparcia naturalnej regeneracji. Cicalfate+ żel na blizny pomaga zmniejszać zaczerwienienie, oraz w końcowym efekcie poprawiać wygląd blizn chirurgicznych2 na twarzy i ciele w zaledwie 3 tygodnie3. Konsystencja żelu pozwala na stosowanie zalecanego masażu, dzięki któremu już w ciągu 3 tygodni od rozpoczęcia kuracji, wygląd zabliźnionej tkanki widocznie poprawia się. Metoda ta została opracowana we współpracy z kliniką Dr Stern, specjalizującą się w leczeniu blizn i ciężkich oparzeń.

Cicalfate+ żel na blizny zawiera:

Dimetikon

Główny składnik aktywny wykorzystywany w kosmetyce do poprawy wyglądu blizn. Nawadnia skórę i sprzyja nawilżeniu.

Kwas hialuronowy O działaniu nawilżającym.

[C+-Restore]™

Postbiotyczny składnik aktywny wyizolowany z Wody Termalnej Avène, który w istotny sposób wpływa na regenerację i proces odbudowy naskórka.

Wodę termalną Avène

Łagodzącą uczucie dyskomfortu.

1 B.C. Brown a, b, S.P. McKenna c, K. Siddhi c, D.A. McGrouther a, b, A. Bayat a, b, "The hidden cost of skin scars: quality of life after skin scarring." Journal of Plastic, Reconstructive & Aesthetic Surgery 61, 1049-1058. 2 Po procesie reepitalizacji. 3 Otwarte badanie kliniczne przeprowadzane pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną. Ocena kliniczna oparta na skali POSAS. 50 osób, 2 aplikacje dziennie przez 3 tygodnie.

KIEDY STOSOWAĆ?

W 100% UZNANA SKUTECZNOŚĆ1

o 100% badanych, zauważyło widoczną poprawę w zmniejszeniu widoczności blizny po 3 tygodniach1 stosowania żelu: ślady są wygładzone (98%), skóra jest jędrna (100%) i miękka(98%)2.

o Udowodniony efekt ukojenia już po 1 aplikacji3. 100% konsumentów jest zadowolonych z łatwej aplikacji i przyjemnej konsystencji, która ułatwia masaż2.

o Formuła o wysokiej tolerancji dla skóry i oczu.